Związek Żołnierzy Wojska Polskiego
Zarząd Główny

Adres Zarządu Głównego:
ul. Miklaszewskiego 5, 02-776 Warszawa

tel. +48 727 008 000

Organizacja pożytku publicznego   KRS 0000141267

Rachunek Bankowy Zarządu Głównego: 45 1240 6104 1111 0000 4784 5055

Aktualności

STAN ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO Marzec 2020 r.

SZANOWNE KOLEŻANKI I KOLEDZY!


Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła 11 marca 2020 r. pandemię nowego koronawirusa, alarmując o rosnących zakażeniach na świecie i niezdecydowanych działaniach rządów.

Dodatkowo, w dniu 13 marca 2020 r. zostało wydane rozporządzenie ministra zdrowia w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego.

Czytaj więcej »

ZWIASTUN „Głosu Weterana i Rezerwisty” numer 4 (370) Kwiecień 2020 r.

Serdecznie zachęcamy naszych Czytelników i Sympatyków do lektury kwietniowego, 370-ego numeru „Głosu Weterana i Rezerwisty”.

Czytaj więcej »

1% podatku na rzecz Związku Żołnierzy Wojska Polskiego - organizacji pożytku publicznego (OPP)

Tą drogą pragniemy gorąco prosić koleżanki i kolegów, przyjaciół wraz z sympatykami, aby przekazywali 1% podatku na rzecz naszego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. Ten wielki gest świadczy o tym, że będziecie wspierać naszą organizację.

Z wyrazami szacunku
    Zarząd Główny ZŻWP

Czytaj więcej »

ARTYLERIA LWOWSKA 1918-1919

Na rynku wydawniczym ukazała się monografia pt.: „ARTYLERIA LWOWSKA 1918-1919” autorstwa Zbigniewa Moszumańskiego, wydana przez Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej. Została ona opracowana podstawie badań archiwalnych w archiwach polskich i ukraińskich. Publikacja obejmuje w sferze rzeczowej wiedzę o działaniach artylerii polskiej podczas walk z Ukraińcami o Lwów w latach 1918-1919, w sferze przestrzennej - wszystkie struktury artylerii obrony Lwowa, w sferze czasowej zaś - okres od chwili sformowania pierwszych pododdziałów artylerii w listopadzie 1918 r. do zakończenia walk o Lwów w maju 1919 r.

Czytaj więcej »

Prenumerata „Głosu Weterana i Rezerwisty” na 2020 r.

SZANOWNI CZYTELNICY „GŁOSU WETERANA I REZERWISTY”

Uprzejmie informujemy, że z dniem 1 stycznia 2020 r. wydawaniem oraz dystrybucją „Głosu Weterana i Rezerwisty” zajmuje się nowo powołana spółka GWIR Sp. z o.o.

Czytaj więcej »

Wywiad z mec. Lisieckim w sprawie możliwości pobierania przez żołnierzy i funkcjonariuszy drugiej emerytury za okres pracy w cywilu

Uprzejmie informujemy, że na serwisie internetowym YouTube zamieszczony został wywiad z mec. Lisieckim w sprawie możliwości pobierania przez żołnierzy i funkcjonariuszy drugiej emerytury za okres pracy w cywilu.

Czytaj więcej »

PAMIĘCI DEPORTOWANYCH NA WSCHÓD

W dniu 10 lutego 2020 r. pod Pomnikiem Poległych Pomordowanych na Wschodzie odbyła się uroczystość upamiętniająca 80. rocznicę masowej deportacji Polaków w głąb ZSRR.

Czytaj więcej »

PŁK JAN SKOWRON ODZNACZONY PRZEZ PREZYDENTA FRANCJI

W dniu 3 lutego 2020 r. w Ambasadzie Francji odbyła się uroczystość odznaczenia Orderem Oficera Legii Honorowej trzech uczestników francuskiego ruchu oporu. Zaszczytu tego dostąpił również nasz Kolega z Koła nr 28 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Warszawie - płk Jan Skowron. Wyróżnienia wręczyła francuska minister obrony Florence Parly, która towarzyszyła prezydentowi Emmanuelowi Macronowi w podczas jego wizyty w Polsce.
    Wraz z płk. Janem Skowronem odznaczeni zostali mjr Marian Słowiński oraz mjr Zygmunt Włodarczyk. GRATULUJEMY!

Czytaj więcej »

„Zostawić ślad by czas nie zatarł Nas”

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy!

Komitet Społeczny Ufundowania Obelisku Pamięci w Złocieńcu wraz z Zarządem Rejonowym Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Słupsku prowadzi zbiórkę pieniędzy na wykonanie obelisku poświeconego jednostkom i instytucjom wojskowym, które w latach 1951÷2003 stacjonowały w Garnizonie Budów.

Czytaj więcej »

Płk Jan Dziewulak z Zielonej Góry skończył 96 lat

W listopadzie 2019 r. płk Jan Dziewulak z Zielonej Góry skończył 96 lat.
    Z tej okazji podczas spotkania członków Związku Żołnierzy WP szanownemu i wielce zasłużonemu Jubilatowi został wręczony Krzyż Komandorski ZŻWP. Aktu dekoracji dokonał prezes Lubuskiego Zarządu Wojewódzkiego ZŻWP gen. bryg. Aleksander  Bortnowski wraz z sekretarzem Zarządu kpt. Andrzejem Pawlakiem. Uczestnicy spotkania odśpiewali Jubilatowi 200 lat.

Czytaj więcej »