Związek Żołnierzy Wojska Polskiego
Zarząd Główny

Adres Zarządu Głównego:
ul. Miklaszewskiego 5, 02-776 Warszawa

tel. +48 727 008 000

Organizacja pożytku publicznego   KRS 0000141267

Rachunek Bankowy Zarządu Głównego: 45 1240 6104 1111 0000 4784 5055

 

40 LAT

ZWIĄZKU ŻOŁNIERZY

WOJSKA POLSKIEGO

 

 


 

CZTERDZIEŚCI LAT

DLA POLSKI

 

„Czterdzieści lat dla Polski” - rocznicowe refleksje Prezesa Związku płk. Marka Bielca oraz podziękowania dla wszystkich członków i sympatyków za dzielność, trud i wysiłek, a także pracę dla Polski.

 

Wystarczy kliknąć na poniższy obrazek i pobierzesz cały artykuł jako pliki .pdf

 

 


 

40 LAT

ZWIĄZKU ŻOŁNIERZY

WOJSKA POLSKIEGO,

GENEZA,

ZARYS DZIAŁALNOŚCI,

DZIEŃ DZISIEJSZY

 

„40 lat Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, geneza, zarys działalności, dzień dzisiejszy” - Sekretarz Generalny ZG płk Henryk Budzyński w sposób odmienny od dotychczasowych przedstawia historię, dorobek i perspektywę Związku.

 

Wystarczy kliknąć na poniższy obrazek i pobierzesz cały artykuł jako pliki .pdf

 

 


 

ŻYCZENIA

PREZYDENTA EUROMILU

Z OKAZJI

40-LECIA

ZWIĄZKU ŻOŁNIERZY

WOJSKA POLSKIEGO

 

 


 

„Głos Weterana i Rezerwisty”

numer 6 (384) Czerwiec 2021 r.

 

SZANOWNI CZYTELNICY I SYMPATYCY
„GŁOSU WETERANA I REZERWISTY”

Zapraszamy do czerwcowego, 384-ego numeru „Głosu Weterana i Rezerwisty”. Większość materiałów poświęcona jest jubileuszowi 40-lecia Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. Przeczytacie w nim m. in.:

1. „Czterdzieści lat dla Polski” - rocznicowe refleksje Prezesa Związku oraz podziękowania dla wszystkich członków i sympatyków za dzielność, trud i wysiłek oraz pracę dla Polski. Nie wymaga żadnej zachęty.

2. „40 lat Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, geneza, zarys działalności, dzień dzisiejszy” - Henryk Budzyński w sposób odmienny od dotychczasowych przedstawia historię, dorobek i perspektywę Związku. Jak było i jest - wiemy, jak będzie - oto jest pytanie.

3. „Moja przygoda ze Związkiem” - pierwsza część cyklu wspomnień i refleksji prezesów różnych szczebli na temat działalności związkowej. Ciekawe - do wykorzystania i rozpowszechnienia.

4. „40-lecie w obiektywie fotoreportera” - część pierwsza galerii fotograficznej przypominającej różne wydarzenia z życia Związku w minionym 40-leciu. Warto kontynuować ten cykl.

5. „Ludzie 40-lecia” - część pierwsza prezentacji zasłużonych członków zgłoszonych przez różne struktury Związku. Szkoda, że nie wszyscy odbiorcy czytają maile. Ciąg dalszy powinien nastąpić.

6. „40 x NAJ … w 40-leciu Związku” - absolutnie subiektywny przegląd najróżniejszych faktów dokonany z przymrużeniem oka przez Henryka Budzyńskiego. Warto czasem spojrzeć na siebie z dystansem i uśmiechem.

Ponadto:

1. Analiza polityczna prof. Longina Pastusiaka

2. Rozważania Prezesa Fundacji Pomocy Emerytom i Rencistom Wojskowym

3. Porady medyczne  Piotra Białokozowicza

4. Kącik kulturalny

Życzymy przyjemnej lektury.

Wasz Wydawca
     GWIR Sp. z o.o.

PS1. Numer jubileuszowy już cieszy się dużym zainteresowaniem. Niektóre zarządy już zamówiły po kilkadziesiąt dodatkowych egzemplarzy. Nie zwlekajcie z zamówieniem, bo może ich zabraknąć.

PS2. Zachęcamy wszystkich do dzielenia się swymi wspomnieniami i refleksjami z działalności związkowej. Najciekawsze znajdą swe miejsce na łamach „Głosu Weterana i Rezerwisty”. Zdjęcia (niestandardowe) mile widziane.

 


 

 

1% podatku

na rzecz

Związku Żołnierzy

Wojska Polskiego -

organizacji pożytku

publicznego (OPP)

 

Tą drogą pragniemy gorąco podziękować wszystkim naszym koleżankom i kolegom, przyjaciołom i sympatykom, którzy przekazali 1% podatku na rzecz naszego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. Ten wielki gest świadczy o tym, że wspieracie naszą organizację.

Z wyrazami szacunku
     Zarząd Główny ZŻWP

 


 

 

Informacja Prezesa

Głównego Urzędu Statystycznego

 

Informacja Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego o obowiązku prawnym wynikającym z ustawy z dnia 9 sierpnia 2019 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1775 z późn. zm.).

 

 

 


 

 

WSTĄP

DO

ZWIĄZKU ŻOŁNIERZY

WOJSKA POLSKIEGO

 

 


 

PRENUMERATA

„Głosu Weterana i Rezerwisty”

na 2021 r.

 


 


 

BARDZO WAŻNY KOMUNIKAT

 

   Informujemy, że w związku ze wzrostem zagrożenia koronawirusem i wprowadzeniem w Warszawie, w dniu 17 października 2020 r., czerwonej strefy zagrożenia, od dnia 19 października 2020 r. Biuro Związku będzie pracować w trybie zdalnym.


   Wyjątkowo we wtorki i czwartki, w godzinach 9.00 ÷ 13.00, w Biurze będą pełnione dyżury.


   Kontakt za pomocą poczty elektronicznej na adres zzwp@op.pl oraz telefoniczny na numery opublikowane na zakładce „Adresy związkowe i dane kontaktowe”.

 


 

AKTUALNOŚCI

W WALCE

Z KORONAWIRUSEM

 

Cały pakiet aktualnych informacji dotyczących walki z COVID-19.

Źródło: https://www.gov.pl/web/koronawirus

 

Wystarczy kliknąć na poniższy obrazek i przeniesiemy się na stronę internetową https://www.gov.pl/web/koronawirus

 

 


 

Kryterium „służby na rzecz totalitarnego państwa” określone w art. 13b ust. 1 ustawy z dnia 18 lutego 1994 r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Straży Marszałkowskiej, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Celno-Skarbowej i Służby Więziennej oraz ich rodzin (jednolity tekst: Dz. U. z 2020 r., poz. 723) powinno być oceniane na podstawie wszystkich okoliczności sprawy, w tym także na podstawie indywidualnych czynów i ich weryfikacji pod kątem naruszenia podstawowych praw i wolności człowieka.

 

Pragniesz poznać uzasadnienie uchwały, kliknij na poniższy obrazek!!

 

 


 

APEL

PREZESA

ZWIĄZKU ŻOŁNIERZY

WOJSKA POLSKIEGO

 

 


 

Walka z koronawirusem to poważny egzamin nie tylko dla naszego państwa, ale także dla całej naszej społeczności związkowej.

Potrafimy przecież sobie pomagać. Jesteśmy także wrażliwi na los naszych najsłabszych koleżanek i kolegów, szczególnie osób samotnych oraz niepełnosprawnych. To oni obecnie są w najtrudniejszej sytuacji, gdyż muszą być izolowani od koronowirusa, ale nie możemy ich wyalienować z naszej społeczności związkowej.

Dlatego osoby zajmujące się problematyką socjalno-zdrowotną ZŻWP muszą przejść do działań bardziej intensywnych. Z uwagi na fakt, że osoby starsze muszą ograniczyć przebywanie w miejscach publicznych, starajmy się im pomóc w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwianie spraw urzędowych i pocztowych.

Wystarczy, aby każdy z nas zapytał (lub zadzwonił) do znanej koleżanki (lub kolegi), co może dla nich zrobić, to nie tylko wykaże się wielką wrażliwością i solidarnością, ale także może okazać się dla nich ogromną pomocą.

Musimy ten egzamin zdać i pokonać epidemię! Powodzenia!

 


 

Poniżej dla ułatwienia, przedstawiamy szybki dostęp do instytucji, które na bieżąco informują o aktualnym stanie zagrożenia epidemicznego.

 

Wystarczy kliknąć na poszczególny obrazek i przeniesiemy się na konkretną stronę internetową.

 

 

 

 


 

ODPOWIEDŹ

Ministerstwa

Obrony Narodowej

dotyczącą zawarcia

nowego porozumienia

z ZŻWP

 

Poniżej zamieszczamy pełną treść odpowiedzi Ministerstwa Obrony Narodowej, która dotyczy zawarcia nowego porozumienia pomiędzy Związkiem Żołnierzy Wojska Polskiego i Ministerstwem Obrony Narodowej.

 

Poniżej przedstawiamy treść odpowiedzi  jako plik .pdf.

 

 


 

CENTRUM

MONITOROWANIA

SKUTKÓW

USTAW REPRESYJNYCH

 

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z zapowiedzią złożoną w dniu 26 marca 2018 r. na konferencji prasowej przed Pałacem Prezydenckim, powołane zostało Centrum Monitorowania Skutków Ustaw Represyjnych. Przewodniczącą Komitetu Organizacyjnego Centrum została Pani Monika Jaruzelska, a jej zastępcą Prezes Związku - płk Marek Bielec. Bieżącą pracą Centrum kierować będzie Sekretarz Generalny ZG ZŻWP płk Henryk Budzyński. Ponadto w skład Komitetu Organizacyjnego weszli: poseł do PE  Pan Janusz Zemke, płk Miłosz Biały oraz płk Stanisław Kalski.
     Centrum posiada stronę internetową (www.cmsur.pl). Pytania do Centrum możesz kierować za pomocą formularza kontaktowego na w/w stronie internetowej (zakładka KONTAKT). Ponadto od poniedziałku do czwartku, pod telefonem (+48) 727 008 002, w godzinach 9.00 – 13.00 pełnione będą  dyżury w Biurze Centrum.
     Celem działania Centrum będzie gromadzenie i ewidencjonowanie przypadków działań represyjnych, nagłaśnianie ich skutków w mediach, a także udzielanie porad osobom dotkniętym skutkami obu ustaw.

 

 

NoweKasyna

Zapowiedzi głosowe na infolinii

Maszyny hazardowe gry online za darmo wiele z nich dotyka ten sam problem – jak szybko opalić nogi, nie da się do każdego z takim przekazem trafić .news boks adam kownacki wciaz z prawami pretendenta,nId,5205412 W tym odcinku zapoznamy Cie z rozleglym i waznym tematem, jakim sa gry hazardowe. Poznaj rodzaje, deweloperow, strategie i inne w tym nowym odcinku.Bardzo prosta owocówka, w sam raz dla kogoś, kto nie lubi wielu zwycięskich linii i woli bardziej klasyczny wygląd gier slotowych. Lista elementów do edycji Oczekujące materiały. Second Life Zastanawiałeś się kiedyś, jak to jest wieść podwójne życie? Więcej informacji nie zostanie ujawnionych. Niestety z braku bonusów może szybko się automaty do gier tym osobom, które lubią dynamiczną rozgrywkę. Tylko lepsze.

Czy automaty do gier są legalne?

Najlepsze Kasyna Online. Oprócz hazardu online w kasynie możliwe jest również obstawianie online meczów sportowych. Tego rodzaju produkcje pojawiły się na rynku jeszcze w końcówce ubiegłego wieku i bardzo szybko zdobyły sobie uznanie ogromnej rzeszy graczy, a produkcje takie jak Wiejskie życieŁowcy Zombie czy OGame przyciągały i wciąż przyciągają do monitora setki tysięcy osób na całym świecie. Te pierwsze charakteryzują się tym, iż do ich działania nowekasyna praktycznie dowolny komputer wyposażony w przeglądarkę stron WWW oraz dostęp do internetu. Producent popularnych klocków po raz kolejny nawiązał Pierwsza automaty do gier w kasynie naziemnym zawsze budzi duże emocje, ale również niepewność. Jak możesz zablokować witrynę hazardową?

Najlepsze gry online do uruchomienia w przeglądarce oraz pobrania za darmo

Supremacy to wciągająca strategia czasu rzeczywistego, która przeniesie nas do jednego z trudniejszych okresów w dziejach Daj się porwać do rozległego Myślałam że bd więcej wątków z pokerem. Czasami przez pomyłkę podczas rejestracji gracze klikają w zgodę na otrzymywanie materiałów marketingowych, co skutkuje zalewaniem naszej automaty do gier mailowej wieloma reklamami od strony hazardowej. Program do gry w szachy pozwala dobrać poziom Wymagania obrotu dla depozytu i bonusu depozytowego: 35x.