Związek Żołnierzy Wojska Polskiego
Zarząd Główny

Adres Zarządu Głównego:
ul. Miklaszewskiego 5, 02-776 Warszawa

e-mail: zzwp@op.pl

Organizacja pożytku publicznego   KRS 0000141267

Rachunek Bankowy Zarządu Głównego: 45 1240 6104 1111 0000 4784 5055

Związek na co dzień

XXII Mistrzostwa Śląska w Wojskowych Sztukach i Sportach Walki

W dniu 8 czerwca 2024 r. na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Ozimku rozgrywano XXII Mistrzostwa Śląska w Wojskowych Sztukach i Sportach Walki. Mistrzostwa zorganizowało Koła nr 10 ZŻWP w Opolu im Akademii Wojskowych Sztuk Walki „Combat”, a gospodarzem Stowarzyszenie „Nasza Nowa Schodnia”.  
     Mistrzostwa odbyły się pod Patronatem Honorowym:
     Ministra Obrony Narodowej - Władysława Kosiniak-Kamysza
     Marszałka Województwa Opolskiego - Andrzeja Buły
     StarostyPowiatu Opolskiego - Henryka Lakwy
     Burmistrza Ozimka - Mirosława Wieszołka

Czytaj więcej »

Wędkarski Dzień Dziecka w Opolu

Za zgodą Dowódcy 10 Opolskiej Brygady Logistycznej, na Placu Ćwiczeń Taktycznych w Winowie i Górkach k/Opola, jak co roku w dniu 2 czerwca 2024 r. kol. Antoni Chorzewski wiceprezes ZW ZŻWP w Opolu i jednocześnie Prezes Koła PZW nr 8 Wiarus wspólnie z kol. Jerzy Malinowskim Prezesem Kołem PZW Opole Miasto zorganizowali zawody wędkarskie dla naszych milusińskich z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.

Czytaj więcej »

Wycieczka do Warszawy

23 maja 2024 roku członkowie Koła nr 7 oraz 14 wraz z młodzieżą szkolną należącą do ZHP w Inowrocławiu i Gniewkowie udali się do Senatu i Sejmu RP na zaproszenie Senatora RP Pana Ryszarda Brejzy.

Czytaj więcej »

Święto 56. Bazy Lotniczej w Inowrocławiu

Na zaproszenie Dowódcy 56. Bazy Lotniczej Pana płk. pil. Mateusza Szymańskiego członkowie Koła nr 7 wzięli udział w uroczystym apelu z okazji Święta 56. BL zorganizowanym w dniu 17 maja 2024 roku na lotnisku Inowrocław - Latkowo.

Czytaj więcej »

Koło nr 1 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Mielcu wraz z klubem strzeleckim „Ogniomistrz” zorganizował majowe spotkanie promujące nasz Związek i Wojsko Polskie

Związek Żołnierzy Wojska Polskiego, Koło nr 1 w Mielcu wraz z klubem strzeleckim „Ogniomistrz” zorganizował 11 maja 2024 r. bardzo ciekawe spotkanie promujące nasz Związek i Wojsko Polskie.
   Na mieleckiej strzelnicy LOK spotkali się członkowie, sympatycy żołnierskiego fachu oraz pasjonaci strzelectwa. Przybyli znamienici goście, posłanka Krystyna Skowrońska, b. starosta Stanisław Lonczak, obecny starosta Kazimierz Gacek, przewodniczący Rady Powiatu Mieleckiego Marek Paprocki, prezes LOK płk Jerzy Salamucha, v-ce prezes ZW ZŻWP w Rzeszowie  ppłk Marek Baran sekretarz ZW ZŻWP w Rzeszowie mjr Roman Rumak oraz dyrektor biura ZW LOK w Rzeszowie ppłk Wiesław Karpiuk.

Czytaj więcej »

Spotkanie z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu

W dniu 25 kwietnia 2024 roku zarząd koła nr 7 zorganizował dla członków spotkanie i przedstawicielami policji w Inowrocławiu, które odbyło się w Klubie 56. Bazy Lotniczej.
    Spotkanie z seniorami poprowadziła Pani asp. sztabowy Izabela Drobniecka - Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji oraz Pan asp. Marcin Kosiorek - Dzielnicowy.
   Celem spotkania było uświadomienie osobom starszym,  jakimi metodami posługują się przestępcy i jak ustrzec się przed oszustwem i kradzieżą. Na podstawie przykładów podanych przez policjantów, seniorzy dowiedzieli się jak nie stać się ofiarą oszustów działających różnymi metodami. Policjanci przekazali seniorom niezbędną wiedzę, mającą na celu zwiększenie bezpieczeństwa osób starszych oraz uświadomienie, jak nie stać się ofiarą przestępcy m.in. „na wnuczka, policjanta”.

Czytaj więcej »

Słupsk. Jubileusz 90-tych urodzin Kolegi mjr. w st. spocz. Jerzego Piotrowskiego

W Kole nr 1 Związku Żołnierzy WP w Słupsku jest taki, dobry i wskazany do naśladowania zwyczaj, że odwiedzamy tych członków, którzy nie mogą przybyć na różnego typu spotkania organizowane przez macierzyste Koło, z uwagi na stan swojego zdrowia. W dniu okrągłego jubileuszu jakim jest 90 - ta rocznica urodzin, wizyta delegacji Koła u chorego Kolegi jest ze wszech miar właściwa, a nawet pożądana.
    Dlatego w dniu 20 kwietnia 2024 r. do domu Kolegi mjr. w st. spocz. Jerzego Piotrowskiego, najstarszego członka Koła nr 1 ZŻWP w Słupsku, przybyła delegacja Koła pod dowództwem jego Prezesa kmdr. ppor. Wojciecha Iwanowskiego, w towarzystwie długoletnich przyjaciół rodziny Piotrowskich, kpt. Ryszarda Rakowskiego i jego małżonki Krystyny. Cel wizyty to odwiedziny chorego Kolegi i wspólne uczczenie jego 90-tych urodzin. Rocznica przypadała w przeddzień wizyty, w dniu 19 kwietnia 2024 roku.

Czytaj więcej »

XIV Rajd Sapera

Członkowie Koła nr 7 w Inowrocławiu w dniu 20 kwietnia 2024 roku wzięli udział w XIV Rajdzie Sapera, który odbył się na  terenie wojskowego Ośrodka Ćwiczeń w Łojewie. Celem rajdu było  uczczenie miesiąca wojsk inżynieryjnych. Organizatorem rajdu był Oddział PTTK w Inowrocławiu oraz 2. inowrocławski pułk inżynieryjny.

Czytaj więcej »

Słupsk. Święto 16 Pułku Czołgów

16 kwietnia 1945 roku 16 Brygada Pancerna w składzie 2 Armii Wojska Polskiego forsowała Nysę Łużycką, a odbywało się to w ramach operacji kończących II WŚ w Europie. Na pamiątkę dnia forsowania Nysy Łużyckiej  przez 16 Brygadę Pancerną dzień 16 kwietnia obchodzono uroczyście jako Święto 16 Pułku Czołgów Średnich. 16pcz w 1967 roku przejął dziedzictwo tradycji 16 Dnowsko-Łużyckiej Brygady Pancernej po przemianowaniu go z 9 pułku czołgów średnich.

Czytaj więcej »

W Olsztynie uczczono Ofiary Katynia

Pracownicy i studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oddali 12 kwietnia 2024 r. hołd absolwentom wyższych uczelni związanych z Olsztynem, pomordowanym w 1940 roku przez radzieckie NKWD. Wśród nich byli też przedstawiciele Stowarzyszenia Absolwentów UWM: prezes dr Bolesław Pilarek oraz wiceprezes mgr inż. Jerzy Pantak. Warto zaznaczyć, że obaj należą do olsztyńskiego Koła nr 21 Związku Żołnierzy WP.

Czytaj więcej »