Związek Żołnierzy Wojska Polskiego
Zarząd Główny

Adres Zarządu Głównego:
ul. Miklaszewskiego 5, 02-776 Warszawa

tel. +48 727 008 000

Organizacja pożytku publicznego   KRS 0000141267

Rachunek Bankowy Zarządu Głównego: 45 1240 6104 1111 0000 4784 5055

Aktualności

BEZINTERESOWNY DAR PŁK. JANA CHOJNACKIEGO DLA ZŻWP

27 listopada 2012 r. w siedzibie Zarządu Głównego ZŻWP odbyło się niecodzienne spotkanie. W tym oto dniu płk Jan Józef Chojnacki – autor i kompozytor pieśni „To przecież nie tak dawno”, naszego związkowego hymnu podpisał umowę w sprawie darowizny z dziedziny twórczości. Ze strony Związku umowę parafował Sekretarz Generalny płk Jan Kacprzak.
 

Czytaj więcej »

TO PRZECIEŻ NIE TAK DAWNO... HISTORIA POWSTANIA PIEŚNI ZŻWP

Nie pełniłem już wtedy czynnej służby w wojsku, ale nadal korzystałem z obiadów w kasynie lotniczym przy Żwirki i Wigury. Kasyno znajduje się w pobliżu ronda, na którym obecnie stoi przedwojenny pomnik Lotnika. Ta oficerska stołówka jest niezbyt oddalona od mego domu a ponadto – co tu dużo gadać – czułem się w otoczeniu stalowych mundurów bardziej swojsko, niż gdybym korzystał z położonego bliżej kasyna wojsk lądowych.

Czytaj więcej »

PIERWSZY NOWY ZWIĄZKOWY SZTANDAR

Ósmy Krajowy Zjazd Związku Byłych Żołnierzy Zawodowych i Oficerów Rezerwy Wojska Polskiego podjął uchwałę o zmianie nazwy Związku na Związek Żołnierzy Wojska Polskiego. Po zatwierdzeniu statutu przez KRS, w którym, jest zapis o zmianie nazwy Związku, Zarząd Wojewódzki ZŻWP w Opolu przystąpił do przygotowania obchodów 30. rocznicy powstania Związku.

Czytaj więcej »