Związek Żołnierzy Wojska Polskiego
Zarząd Główny

Adres Zarządu Głównego:
ul. Miklaszewskiego 5, 02-776 Warszawa

e-mail: zzwp@op.pl

Organizacja pożytku publicznego   KRS 0000141267

Rachunek Bankowy Zarządu Głównego: 45 1240 6104 1111 0000 4784 5055

Aktualności

W 103. rocznicę Święta Wojska Polskiego świętowano na Opolszczyźnie

Z okazji Święta Wojska Polskiego w Kołach Związku Żołnierzy WP w Namysłowie, Brzegu, Nysie, Kędzierzynie-Koźlu oraz w Opolu zorganizowano spotkania integracyjne.
   W Namysłowie 13 sierpnia 2023 roku Koło ZŻWP  zorganizowało  spotkanie na którym Prezes Koła ppłk Tadeusz Rak podziękował członkom Koła za aktywność w działalności i przekazał pozdrowienia dla rodzin wojskowych powiatu namysłowskiego i jego mieszkańców.
   W czasie spotkania starosta powiatu namysłowskiego Konrad Gęsiarz na wniosek Zarządu Koła ZŻWP w Namysłowie został odznaczony przez Zarząd Główny ZŻWP srebrnym medalem „Za Wybitne Zasługi dla Związku Żołnierzy Wojska Polskiego”.
   W tym wspaniale zorganizowanym świątecznym spotkaniu integracyjnym z tradycyjną wojskową grochówką uczestniczyli także przedstawiciele Zarządu Wojewódzkiego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Opolu: prezes ZW ZŻWP płk Zbigniew Owczarek, wiceprezes płk Roman Lipski i członek zarządu ppłk Henryk Wawer.
    15 sierpnia 2023 r. na zaproszenie starosty namysłowskiego delegacja ZŻWP z prezesem Koła ppłk. Tadeuszem Rakiem wspólnie ze starostą Konradem Gęsiarzem i innymi organizacjami złożyła wiązankę kwiatów i zapaliła ogień pamięci pod pomnikiem.

Henryk WAWER ZW ZŻWP w Opolu

 

« Powrót do listy