Związek Żołnierzy Wojska Polskiego
Zarząd Główny

Adres Zarządu Głównego:
ul. Miklaszewskiego 5
02-776 Warszawa

tel. +48 727 008 000

Organizacja pożytku publicznego   KRS 0000141267

Aktualności

Łomża w rodzinie wojskowej

Zarząd Rejonowy Związku Żołnierzy Wojska Polskiego pod kierownictwem Prezesa Zarządu, jednocześnie Kierownika Klubu Wojskowego w Łomży ppłk. Ryszarda Matuszewskiego zorganizował w dniu 21 czerwca 2018 r. spotkanie towarzysko-integracyjne członków dwóch Kół łomżyńskich i Koła zambrowskiego. Odbyło się ono na terenie prywatnej strzelnicy byłego dowódcy łomżyńskiej jednostki wojskowej ppłk. Ludwika Zalewskiego.
 

Czytaj więcej »

FILATELISTYKA ŚWIADKIEM STULECIA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

Odzyskanie niepodległości w 1918 roku nie było dane Polakom za pomocą magicznej różdżki, była to ciernista droga na którą złożyły się powstania narodowe, polskie osiągnięcia w świecie nauki i kultury oraz wiara w Biało-Czerwoną. Dopiero jednak przegrana mocarstw zaborczych w I wojnie światowej urzeczywistniła marzenia wielu pokoleń Polaków. Był to czas, kiedy Polacy musieli zmierzyć się z wyzwaniem, jakie dała historia. Zanim powstał jeden organizm państwowy Polacy borykali się ze zróżnicowaną spuścizną zaborców.

Czytaj więcej »

CENTRUM MONITOROWANIA SKUTKÓW USTAW REPRESYJNYCH

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z zapowiedzią złożoną w dniu 26 marca 2018 r. na konferencji prasowej przed Pałacem Prezydenckim, powołane zostało Centrum Monitorowania Skutków Ustaw Represyjnych. Przewodniczącą Komitetu Organizacyjnego Centrum została Pani Monika Jaruzelska, a jej zastępcą Prezes Związku - płk Marek Bielec. Bieżącą pracą Centrum kierować będzie Sekretarz Generalny ZG ZŻWP płk Henryk Budzyński. Ponadto w skład Komitetu Organizacyjnego weszli: poseł do PE  Pan Janusz Zemke, płk Miłosz Biały oraz płk Stanisław Kalski.
     Centrum posiada stronę internetową (www.cmsur.pl). Pytania do Centrum możesz kierować za pomocą formularza kontaktowego na w/w stronie internetowej (zakładka KONTAKT). Ponadto od poniedziałku do czwartku, pod telefonem (+48) 727 008 002, w godzinach 9.00 – 13.00 pełnione będą  dyżury w Biurze Centrum.  

Czytaj więcej »

Pogrzeb bohaterów w gdyńskim Panteonie Pamięci

W dniu 29 czerwca 2018 r. w Gdyni odbyła się uroczystość państwowego pogrzebu oficerów, podoficerów i marynarzy - bohaterów.

Czytaj więcej »

XIII Koleżeńskie Spotkanie Służby Czołgowo-Samochodowej

W Lublinie w dniach 15-17 czerwca 2018 r. odbyło się spotkanie „Pokoleń kadry służby Czołgowo-Samochodowej. Spotkania po latach kolegów niektórych nie widziałem od promocji w 1973 r. zrobił wrażenie. Program spotkania zaproponowany uczestnikom przez organizatorów przez kolegów Krzysztofa Juńca, Janusza Wawrzynowa, Józefa Modrzewskiego, Tadeusza Kilijanka, Mariana Majora, Witolda Kalisiewicza był ciekawy i dynamiczny.
 

Czytaj więcej »

Służyliśmy Niepodległej - obchody święta ZŻWP w Krakowie

Zgodnie z uchwałą z 11 kwietnia 2018 r. Małopolski Zarząd Wojewódzki  ZŻWP zorganizował kolejne przedsięwzięcie w ramach obchodów 100-lecia Niepodległości Polski.
    Tym razem przeprowadzono uroczyste spotkanie 16 czerwca 2018 r. Spotkanie (konferencję) z okazji święta ZŻWP połączono z obchodami święta 100-lecia Niepodległości Polski.

Czytaj więcej »

WYJAZDOWE POSIEDZENIE PREZYDIUM KUJAWSKO-POMORSKIEGO ZARZĄDU WOJEWÓDZKIEGO POŁĄCZONE Z OBCHODAMI ŚWIĘTA ZWIĄZKU ŻOŁNIERZY WOJSKA POLSKIEGO

W dniu 14 czerwca 2018 r. odbyło się wyjazdowe posiedzenie prezydium Kujawsko-Pomorskiego Zarządu Wojewódzkiego ZŻWP połączone z obchodami Święta Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. Prezydium odbyło się w Inowrocławiu na zaproszenie Koła nr 7 z Prezesem kol. Lechem Murawskim.
   Z okazji Święta Związku otrzymaliśmy zaproszenie od Prezydenta Inowrocławia Pana Ryszarda Brejzy. Prezydent, wraz z Przewodniczącym Rady Miasta Tomaszem Marcinkowskim, przyjął nas na Sali narad Urzędu Miasta Inowrocław.

Czytaj więcej »

WIELKA LUSTRACJA - TRYBUNA nr 113

Bardzo interesujący jest nr 113 (1307) „Trybuny” z dnia 8 ÷ 10 czerwca 2018 r.
   Sekretarz Generalny ZG Henryk Budzyński w dziale „Polska” na stronie 8 w artykule pn. „Wielka lustracja” pisze co skłoniło go do jego napisania.

Zapraszamy do lektury. Musisz go przeczytać!

Czytaj więcej »

Podróż wojskowo-historyczna do Drezna

11 maja 2018 r. grupa 40 członków Lubuskiego ZŻWP głównie członkowie Zarządu Wojewódzkiego i Zarządów Kół odbyli jednodniową podróż wojskowo-historyczną do Drezna. Trasa podróży zaczynała się  w Zielonej Górze i wiodła przez Żagań i Żary.

Czytaj więcej »

KOMPLET DOKUMENTACJI DOTYCZĄCEJ USTAWY O ZAOPATRZENIU EMERYTALNYM ŻOŁNIERZY ZAWODOWYCH I ICH RODZIN

Przedstawiamy zaktualizowaną dokumentację dotyczącą prac nad projektem ustawy o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym żołnierzy zawodowych oraz ich rodzin (druk 1105). (Stan na dzień 30 kwietnia 2018 r.).

Czytaj więcej »