Związek Żołnierzy Wojska Polskiego
Zarząd Główny

Adres Zarządu Głównego:
ul. Miklaszewskiego 5
02-776 Warszawa

tel. +48 727 008 000, + 48 727 008 001, + 48 727 008 002

Organizacja pożytku publicznego   KRS 0000141267

Aktualności

Dzień Warszawskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku

W dniu 17 czerwca 2017 odbył się tradycyjny Dzień Warszawskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku UTW na Torze Wyścigów Konnych Służewiec.
     Na tej największej imprezie plenerowej kultywowane są stare warszawskie tradycje bywania na wyścigach konnych oraz promowany jbył zdrowy, aktywny styl życia.
   Była to już ósma edycja tej unikalnej w świecie imprezy senioralnej, a zarazem wspólne integracyjne zakończenie roku akademickiego.

 

Czytaj więcej »

X Zawody Sportowo-Obronne Lubuskiego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego

9 czerwca 2017 r. na strzelnicach Zielonogórskiego Klubu Sportowego Gwardia Zielona Góra odbyły się X Zawody Sportowo-Obronne Lubuskiego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego.
 

Czytaj więcej »

Spotkanie Weteranów Misji Pokojowych ONZ

26 maja 2017 r. w Pile odbyło się uroczyste spotkanie Weteranów Misji Pokojowych ONZ.
   Spotkanie zorganizowano z okazji Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa i Międzynarodowego Dnia Uczestnika Misji Pokojowych ONZ, które przypada w dniu 29 maja.
 

Czytaj więcej »

PETYCJA PREZYDIUM ZARZĄDU GŁÓWNEGO ZWIĄZKU ŻOŁNIERZY WOJSKA POLSKIEGO DO PREZYDENTA RP

   17 maja 2017 r. Prezydium Zarządu Głównego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego złożyło w Kancelarii Prezydenta RP petycję o podjęcie działań zapobiegawczych mających na celu niedopuszczenie do uchwalenia i wejścia w życie projektu ustawy o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym żołnierzy oraz ich rodzin (druk sejmowy nr 1105).

Czytaj więcej »

Podróż wojskowo-turystyczna do Berlina i Poczdamu

W dniu 12 maja 2017 r. Lubuski Zarząd Wojewódzki  ZŻWP zorganizował autokarową podróż wojskowo-turystyczną do Berlina i Poczdamu. Wzięła w niej udział grupa 40 członków Związku głównie członków zarządów kół z małżonkami. Była ona możliwa dzięki współpracy ze Związkiem Rezerwistów Bundeswehry Brandenburgii.
    W koszarach Havelland w Poczdamie przywitał nas Dowódca Bundeswehry  Landu Brandenburgii (odpowiednik naszego Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego). Członkowie naszego Związku byli trochę zdziwieni, że w naszym kraju MON zrywa umowę o współpracy ze ZŻWP a dowódca Bundeswehry wita naszych członków.  
 

Czytaj więcej »

PISMO FSSM RP DO PREMIER BEATY SZYDŁO W SPRAWIE EMERYTUR WOJSKOWYCH

9 maja 2017 r. FSSM RP wystąpiła do Premier RP Pani Beaty Szydło z prośbą o wycofanie z dalszego procedowania w Parlamencie projektu ustawy o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym żołnierzy zawodowych i ich rodzin.

Czytaj więcej »

WAŻNY KOMUNIKAT ZARZĄDU GŁÓWNEGO ZŻWP

Uprzejmie informujemy, że od dnia 2  maja 2017 r. Biuro Zarządu Głównego funkcjonuje pod adresem:

ul. Miklaszewskiego 5
    02-776 Warszawa

Preferowanym sposobem wymiany korespondencji jest poczta elektroniczna. Dokumenty (skany dokumentów) do Zarządu Głównego należy przesyłać na adres zzwp@op.pl. Dotyczy to wszystkich dokumentów, za wyjątkiem dokumentów na których wymagane są oryginalne podpisy i pieczęcie.

Czytaj więcej »

„Czujemy się żołnierzami odrzuconymi”

Wywiad przeprowadzony przez Wieslawa Millera z Grzegorzem Niskim - wiceprezesem Zarządu Rejonowego ZŻWP w Koszalinie w trakcie X Zjazdu Delegatów Zarządu Rejonowego ZŻWP w Koszalinie. Wywiad ukazał się w Tygodniku Koszalińskim - Fakty nr 137, str. 7 z dnia 19 maja 2017 r.

Czytaj więcej »

XVIII Mistrzostwa Polski Leśników w biegu na orientację

Uczniowski Klub Biegów na Orientację przy Zespole Szkół Leśnych w Goraju kierowany przez Prezesa ZR ZŻWP w Pile wziął udział w dniach 19-20 maja 2017 r. w XVIII Mistrzostwach Polski Leśników w biegu na orientację, które odbyły się w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale w Nadleśnictwie Spała.
     „ZORIENTOWANI NA LAS” tak brzmiało hasło ogólnopolskich zawodów.

 

Czytaj więcej »

Słupsk. A jednak zawody sportowo-obronne się odbyły

Wbrew restrykcyjnym działaniom obecnego szefostwa Ministerstwa Obrony Narodowej, mającym na celu deprecjację i pognębienie członków środowisk służb mundurowych, w tym rezerwistów, którzy służbę częściowo lub w całości odbywali w czasach PRL, słupski Związek Żołnierzy WP nie poddaje się zniechęceniu i frustracji, a wręcz odwrotnie, ta niekorzystna sytuacja pobudza nas do jeszcze większej aktywności i działania. Dlatego pomimo utrudnień i kłód rzucanych nam pod nogi, nie zrezygnowaliśmy z tradycji corocznego organizowania zawodów strzeleckich, które wypełniają jeden z celów działalności Związku, gdyż są elementem realizacji przez Związek zadań na rzecz obronności państwa, w tym podtrzymywaniem wiedzy fachowej, kondycji fizycznej i strzeleckiej byłych żołnierzy i funkcjonariuszy.
 

Czytaj więcej »