Związek Żołnierzy Wojska Polskiego
Zarząd Główny

Adres Zarządu Głównego:
ul. Miklaszewskiego 5
02-776 Warszawa

tel. +48 727 008 000

Organizacja pożytku publicznego   KRS 0000141267

Związek na co dzień

WYCIECZKA CZŁONKÓW KUJAWSKO-POMORSKIEGO ZWIĄZKU ŻOŁNIERZY WOJSKA POLSKIEGO DO STRASBURGA

W dniach 13 - 16 kwietnia 2019 r. grupa mieszkańców Kujaw i Pomorza, w tym członków ZŻWP, pojechała na zaproszenie posła Janusza Zemke do stolicy Alzacji - Strasburga.
    Strasburg - miasto w północno-wschodniej Francji, położone przy granicy niemieckiej na Renie. Miasto jest stolicą i głównym ośrodkiem gospodarczym Alzacji i departamentu Dolny Ren.
    W Strasburgu swoją siedzibę mają między innymi: Rada Europy, Europejski Trybunał Praw Człowieka, Parlament Europejski oraz Eurokorpus.

 

Czytaj więcej »

Spotkanie członków i sympatyków Koła nr 7 ZŻWP w Inowrocławiu z oficerem łącznikowym misji ONZ w Sudanie Południowym

W dniu 12 kwietnia 2019 r. w siedzibie Lokalnej Grupy Działania Miasta Inowrocławia odbyło się spotkanie członków i sympatyków Koła nr 7 ZŻWP z mjr rez. Markiem Mygą - oficerem łącznikowym misji ONZ w Sudanie Południowym, byłym żołnierzem 56 Bazy Lotniczej.
    Zaproszony przez Zarząd Koła gość zapoznał zebranych z historią powstania, podziałem administracyjnym, strukturą etniczną, polityką, gospodarką oraz transportem Sudanu Południowego.
 

Czytaj więcej »

Akcja odwiedź Koleżankę / Kolegę (OKK)

Delegacja Zarządu Koła nr 21 ZŻWP z Gdyni Babie Doły w składzie: prezes Koła nr 21 Edward Golis oraz członkowie Zarządu Irena Luber i Jan Chlebek w ramach akcji „Odwiedź koleżankę / kolegę” w dniu 14 marca 2019 r. odwiedziła naszą seniorkę (rocznik 1928) panią Halinę Musielską. Pani Halinka jest członkiem Koła nr 21 od 1999 roku, czyli już ponad 20 lat. Jak zdrowie i czas pozwalał bardzo aktywnie udzielała się w działalności koła uczestnicząc w uroczystościach państwowych, patriotycznych i w spotkaniach z młodzieżą.


Czytaj więcej »

Przeciwlotnicy wciąż są w Olsztynie

Pierwszym w tym roku zebraniem Koła nr 11 „Przeciwlotnik” ZŻWP w Olsztynie rozpoczęto obchody 100-lecia artylerii przeciwlotniczej w Polsce oraz 74-lecia jednostek obrony przeciwlotniczej na Warmii i Mazurach. Z tej okazji wiceprezes Koła nr 11 Jerzy Moskal opracował specjalną broszurę poświęconą 46. Pułkowi Artylerii Przeciwlotniczej w Olsztynie.
 

Czytaj więcej »

100. Rocznica Powstania Wojskowej Komendy Uzupełnień w Inowrocławiu

W dniu 12 marca 2019 roku członkowie Koła nr 7 i 14 ZŻWP wzięli udział w obchodach 100-lecia powstania Wojskowej Komendy Uzupełnień w Inowrocławiu, które odbyły się w Teatrze Miejskim.
    Organizatorami święta byli: Wojskowy Komendant Uzupełnień w Inowrocławiu Pan ppłk Wiesław Wąsicki oraz Prezydent Miasta Inowrocławia Pan Ryszard Brejza.

Czytaj więcej »

XVII NOCNY RAJD SZLAKIEM SZWADRONU NADGOPLAŃSKIEGO

Tegoroczny XVII rajd Szlakiem Szwadronu Nadgoplańskiego dla upamiętnienia setnej rocznicy zakończenia zwycięstwem Powstania Wielkopolskiego odbył się w sobotę 16 lutego 2019 r. Organizatorami rajdu byli: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rojewie i Koło nr 7 ZŻWP w Inowrocławiu.
 

Czytaj więcej »

XXI Nocny Marsz z okazji 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego na Kujawach

W dniu 12 stycznia 2019 roku Koło nr 7 ZŻWP w Inowrocławiu wspólnie z ZSP im. Jana Pawła II, Towarzystwem Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 zorganizowało Nocny Rajd pieszy z okazji 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego, zwycięskiego powstania, które Polsce przywróciło Inowrocław i Kujawy.
 

Czytaj więcej »

Uroczyste spotkanie opłatkowe w Starogardzie Gdańskim

W dniu 8 grudnia 2018 r. z inicjatywy Rady Kombatantów Osób Represjonowanych i Koła nr 34 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego powiatu starogardzkiego odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe. Uczestniczyło w nim 80 osób z poszczególnych związków reprezentowanych w Radzie.
 

Czytaj więcej »

Poddani corocznej ocenie. Podsumowanie zadań wojskowych realizowanych przez Gorzowskie Koło Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w roku 2018

Jak co roku grudzień to czas podsumowań całorocznej działalności „Gorzowskiego” Koła Związku Żołnierzy Wojska Polskiego i współpracującym ze Związkiem Stowarzyszeniem Kombatantów Misji Pokojowych ONZ.

Czytaj więcej »

PIKNIK RODZINNY NA 37-LECIE ZWIĄZKU ŻOŁNIERZY WOJSKA POLSKIEGO

Z okazji 37. rocznicy powołania do życia Związku Żołnierzy Wojska Polskiego  kilkudziesięcioosobowe grono członków i sympatyków gdyńskiego Koła wraz z rodzinami w dniu 12 czerwca br. spotkało się na pikniku w urokliwym Dworku „Rajska Góra” w Górze gm. Wejherowo. Wśród uczestników liczną grupę stanowili członkowie Koła nr 5 Stowarzyszenia Oficerów Marynarki Wojennej RP przy Akademii Marynarki Wojennej, którzy obchodzili także 25. rocznicę zawiązania Koła. Była to również sposobność do refleksji nad niedawną rocznicą zwycięstwa nad faszyzmem oraz przypadającymi w tym roku 100-leciem odzyskania Niepodległości i 100. rocznicą powołania do życia Marynarki Wojennej RP.
    Spotkaniu przewodniczył prezes zarządu Koła kol. kmdr dr Ryszard Czarnota, a głównym jego organizatorem był wiceprezes zarządu ds. społecznych, do niedawna mieszkaniec gminy Wejherowo kol. kmdr dr Krzysztof Zabiegliński. Spotkanie było planowanym przedsięwzięciem integracyjnym, ale nie obeszło się także bez wątków organizacyjnych i stricte świątecznych.
 

Czytaj więcej »