Związek Żołnierzy Wojska Polskiego
Zarząd Główny

Adres Zarządu Głównego:
ul. Miklaszewskiego 5
02-776 Warszawa

tel. +48 727 008 000

Organizacja pożytku publicznego   KRS 0000141267

Związek na co dzień

Spotkanie z okazji rocznicy bitwy pod Lenino

W przeddzień 76. rocznicy pamiętnej bitwy pod Lenino (12października 1943r.) członkowie Koła nr 6 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Pile spotkali się w Pilskiej Izbie Pamięci Garnizonu Piła. Takie spotkania organizowane są w październiku (około 12.) w związku z Dniem Wojska Polskiego - który obchodzony był do 1992 r. Dziś o bitwie pod Lenino niewiele się mówi. Wspomnienie tych wydarzeń bywa różne. Bitwa - trzeba obiektywnie przyznać, była daniną krwi złożoną przez Polskiego Żołnierza w walce z niemieckim okupantem.
     Przybyłych na spotkanie przywitał prezes koła płk Zenon Artowicz. Zarząd Rejonowy ZŻWP w Pile reprezentował ppłk Józef Kaniecki.
 

Czytaj więcej »

WYCIECZKA CZŁONKÓW KUJAWSKO-POMORSKIEGO ZWIĄZKU ŻOŁNIERZY WOJSKA POLSKIEGO DO STRASBURGA

W dniach 13 - 16 kwietnia 2019 r. grupa mieszkańców Kujaw i Pomorza, w tym członków ZŻWP, pojechała na zaproszenie posła Janusza Zemke do stolicy Alzacji - Strasburga.
    Strasburg - miasto w północno-wschodniej Francji, położone przy granicy niemieckiej na Renie. Miasto jest stolicą i głównym ośrodkiem gospodarczym Alzacji i departamentu Dolny Ren.
    W Strasburgu swoją siedzibę mają między innymi: Rada Europy, Europejski Trybunał Praw Człowieka, Parlament Europejski oraz Eurokorpus.

 

Czytaj więcej »

Spotkanie członków i sympatyków Koła nr 7 ZŻWP w Inowrocławiu z oficerem łącznikowym misji ONZ w Sudanie Południowym

W dniu 12 kwietnia 2019 r. w siedzibie Lokalnej Grupy Działania Miasta Inowrocławia odbyło się spotkanie członków i sympatyków Koła nr 7 ZŻWP z mjr rez. Markiem Mygą - oficerem łącznikowym misji ONZ w Sudanie Południowym, byłym żołnierzem 56 Bazy Lotniczej.
    Zaproszony przez Zarząd Koła gość zapoznał zebranych z historią powstania, podziałem administracyjnym, strukturą etniczną, polityką, gospodarką oraz transportem Sudanu Południowego.
 

Czytaj więcej »

Akcja odwiedź Koleżankę / Kolegę (OKK)

Delegacja Zarządu Koła nr 21 ZŻWP z Gdyni Babie Doły w składzie: prezes Koła nr 21 Edward Golis oraz członkowie Zarządu Irena Luber i Jan Chlebek w ramach akcji „Odwiedź koleżankę / kolegę” w dniu 14 marca 2019 r. odwiedziła naszą seniorkę (rocznik 1928) panią Halinę Musielską. Pani Halinka jest członkiem Koła nr 21 od 1999 roku, czyli już ponad 20 lat. Jak zdrowie i czas pozwalał bardzo aktywnie udzielała się w działalności koła uczestnicząc w uroczystościach państwowych, patriotycznych i w spotkaniach z młodzieżą.


Czytaj więcej »

Przeciwlotnicy wciąż są w Olsztynie

Pierwszym w tym roku zebraniem Koła nr 11 „Przeciwlotnik” ZŻWP w Olsztynie rozpoczęto obchody 100-lecia artylerii przeciwlotniczej w Polsce oraz 74-lecia jednostek obrony przeciwlotniczej na Warmii i Mazurach. Z tej okazji wiceprezes Koła nr 11 Jerzy Moskal opracował specjalną broszurę poświęconą 46. Pułkowi Artylerii Przeciwlotniczej w Olsztynie.
 

Czytaj więcej »

100. Rocznica Powstania Wojskowej Komendy Uzupełnień w Inowrocławiu

W dniu 12 marca 2019 roku członkowie Koła nr 7 i 14 ZŻWP wzięli udział w obchodach 100-lecia powstania Wojskowej Komendy Uzupełnień w Inowrocławiu, które odbyły się w Teatrze Miejskim.
    Organizatorami święta byli: Wojskowy Komendant Uzupełnień w Inowrocławiu Pan ppłk Wiesław Wąsicki oraz Prezydent Miasta Inowrocławia Pan Ryszard Brejza.

Czytaj więcej »

XVII NOCNY RAJD SZLAKIEM SZWADRONU NADGOPLAŃSKIEGO

Tegoroczny XVII rajd Szlakiem Szwadronu Nadgoplańskiego dla upamiętnienia setnej rocznicy zakończenia zwycięstwem Powstania Wielkopolskiego odbył się w sobotę 16 lutego 2019 r. Organizatorami rajdu byli: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rojewie i Koło nr 7 ZŻWP w Inowrocławiu.
 

Czytaj więcej »

XXI Nocny Marsz z okazji 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego na Kujawach

W dniu 12 stycznia 2019 roku Koło nr 7 ZŻWP w Inowrocławiu wspólnie z ZSP im. Jana Pawła II, Towarzystwem Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 zorganizowało Nocny Rajd pieszy z okazji 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego, zwycięskiego powstania, które Polsce przywróciło Inowrocław i Kujawy.
 

Czytaj więcej »

Uroczyste spotkanie opłatkowe w Starogardzie Gdańskim

W dniu 8 grudnia 2018 r. z inicjatywy Rady Kombatantów Osób Represjonowanych i Koła nr 34 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego powiatu starogardzkiego odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe. Uczestniczyło w nim 80 osób z poszczególnych związków reprezentowanych w Radzie.
 

Czytaj więcej »

Poddani corocznej ocenie. Podsumowanie zadań wojskowych realizowanych przez Gorzowskie Koło Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w roku 2018

Jak co roku grudzień to czas podsumowań całorocznej działalności „Gorzowskiego” Koła Związku Żołnierzy Wojska Polskiego i współpracującym ze Związkiem Stowarzyszeniem Kombatantów Misji Pokojowych ONZ.

Czytaj więcej »