Związek Żołnierzy Wojska Polskiego
Zarząd Główny

Adres tymczasowy Zarządu Głównego:
ul. Marszałkowska 115, p. 349
00-102 Warszawa

tel. +48 727 008 000, + 48 727 008 001, + 48 727 008 105

Organizacja pożytku publicznego   KRS 0000141267

Aktualności

Prezydent mianował na stopnie generalskie

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Zwierzchnik Sił Zbrojnych RP, Andrzej Duda mianował 15 oficerów Sił Zbrojnych RP na stopnie generalskie.

Czytaj więcej »

Nominacje na stanowiska

18 listopada 2016 r. w siedzibie Ministerstwa Obrony Narodowej szef MON wręczył 56 żołnierzom nominacje na nowe stanowiska służbowe.
     - To najliczniejsza zmiana, jaka dokonuje się w strukturach dowodzenia Wojska Polskiego od wielu lat. Długo na nią czekaliśmy, długo zastanawialiśmy się nad każdą decyzją ,dlatego że są one podejmowane w bardzo szczególnej sytuacji - powiedział minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.
 

Czytaj więcej »

SESJA PATRIOTYCZNO-HISTORYCZNA W LUBLINIE Z OKAZJI 35-LECIA POWSTANIA ZŻWP

Trybunał Koronny w Lublinie w chwili obecnej jest wykorzystywany do uczenia rocznic i świąt państwowych. Taką też okazją są obchody 35-lecia powstania Związku Żołnierzy Wojska Polskiego.
   15 listopada 2016 r. pod patronatem Marszałka woj. Lubelskiego p. Sławomira Sosnowskiego i Prezydenta m. Lublina p. Krzysztofa Żuka, Zarząd Wojewódzki ZŻWP zorganizował uroczyste posiedzenie Zarządu połączone z sesją patriotyczno-historyczną.
 

Czytaj więcej »

Obchody 72. rocznicy utworzenia 2. Frontowej Oficerskiej Szkoły Piechoty

Tradycyjnie już w 72. rocznicę utworzenia w Lublinie 2. Frontowej Oficerskiej Szkoły Piechoty, Zarząd Wojewódzki ZŻWP zorganizował pod pomnikiem przy ul. Spadochroniarzy 5 uroczystości upamiętniające to wydarzenie. Pomnik powstał w 1978 r. wysiłkiem społecznym, by upamiętnić absolwentów placówki poległych podczas 2 wojny światowej. Dwa lata później przywieziono ziemię z pól bitewnych, na których walczyli i ginęli absolwenci 2FOSP.
 

Czytaj więcej »

Podziękowanie Prezesa Polskiego Związku Motorowego

Andrzej Witkowski, Prezes Polskiego Związku Motorowego złożył Prezesowi Związku Żołnierzy Wojska Polskiego gen. dyw. dr. Franciszkowi Puchale podziękowanie za nadanie Zarządowi Głównemu PZMot. Złotego Krzyża „Za Zasługi dla Związku Żołnierzy Wojska Polskiego”.

Czytaj więcej »

POMNIK „CHWAŁA LOTNIKOM POLSKIM”

Z inicjatywy i według koncepcji Warszawsko-Mazowieckiego Oddziału Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP, Zarząd Główny zaakceptował i przyjął do realizacji projekt pomnika „Chwała Lotnikom Polskim”, który będzie posadowiony na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie w 2018 roku. Autorem pomnika jest mgr inż. architekt Piotr Kudelski.
 

Czytaj więcej »

KOMPLET DOKUMENTACJI DOTYCZĄCEJ ROZWIĄZANIA POROZUMIENIA O WSPÓŁPRACY POMIĘDZY ZŻWP I MON

Komplet dokumentacji dotyczącej jednostronnego rozwiązania umowy o współpracy pomiędzy Związkiem Żołnierzy Wojska Polskiego a Ministerstwem Obrony Narodowej.

Czytaj więcej »

Płk Andrzej Domaradzki, były Prezes Zarządu Rejonowego ZŻWP w Sieradzu odszedł na „wieczną wartę”

Płk Andrzej DOMARADZKI był prezesem Zarządu Rejonowego ZŻWP w Sieradzu. Zmarł 3 listopada 2016 r. Msza Święta w intencji zmarłego odbyła się w Kościele Garnizonowym w Sieradzu w dniu 8 listopada 2016 r. o godzinie 11.00.

CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI!


Czytaj więcej »

Jarosławiec. Jesienne weteranów zabawy

Listopad to nieco smutny jesienny miesiąc. Przyroda przygotowuje się do zimowego snu. Ludzie i zwierzęta zgromadzili już w większości zapasy do przetrwania mroźnej zimy. Jarosławiec - mała letniskowa miejscowość - również jest już senny i cichy, ale Ośrodek Wczasowo-Rehabilitacyjny „ARKA” w dniach od 4 do 6 listopada 2016 roku był pełen gości, bowiem w tych dniach mieli tu spotkanie weterani i rezerwiści ze Związku Żołnierzy Wojska Polskiego z Rejonu Słupskiego, w tym również weterani Sił Powietrznych z północnych i centralnych rejonów Polski oraz sympatycy 36 Pułku Artylerii, stacjonującego kiedyś w Budowie koło Złocieńca.
    Organizatorem „XV Weekendu weterana i rezerwisty” i „IX Spotkania Sympatyków 36 Pułku Artylerii” był Komitet organizacyjny z Zarządu Rejonowego Związku Żołnierzy WP w Słupsku, w składzie Prezes Zarządu Rejonowego ppłk w st. spocz. Romuald Detmer, Wiceprezesi: płk dypl. w st. spocz. Jan Karaś,  kpt. rez. Sławomir Waniewski oraz Skarbnik Zarządu Rejonowego mjr Andrzej Kowalewski. To dzięki ich staraniom mogliśmy się spotkać nad pięknym polskim Bałtykiem i spędzić ze sobą niezapomniane weekendowe chwile.
 

Czytaj więcej »

Członek Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Jeleniej Górze płk dr hab. Franciszek Mroczko profesorem nauk społecznych

W dniu 26 października 2016 r. członek Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Jeleniej Górze płk dr hab. Franciszek Mroczko odebrał z rąk Prezydenta RP nominację na tytuł profesora nauk społecznych.

Serdecznie gratulujemy!


Czytaj więcej »