Związek Żołnierzy Wojska Polskiego
Zarząd Główny

Adres Zarządu Głównego:
ul. Miklaszewskiego 5
02-776 Warszawa

tel. +48 727 008 000, + 48 727 008 001, + 48 727 008 002

Organizacja pożytku publicznego   KRS 0000141267

Aktualności

Obchody 72. rocznicy utworzenia 2. Frontowej Oficerskiej Szkoły Piechoty

Tradycyjnie już w 72. rocznicę utworzenia w Lublinie 2. Frontowej Oficerskiej Szkoły Piechoty, Zarząd Wojewódzki ZŻWP zorganizował pod pomnikiem przy ul. Spadochroniarzy 5 uroczystości upamiętniające to wydarzenie. Pomnik powstał w 1978 r. wysiłkiem społecznym, by upamiętnić absolwentów placówki poległych podczas 2 wojny światowej. Dwa lata później przywieziono ziemię z pól bitewnych, na których walczyli i ginęli absolwenci 2FOSP.
 

Czytaj więcej »

Podziękowanie Prezesa Polskiego Związku Motorowego

Andrzej Witkowski, Prezes Polskiego Związku Motorowego złożył Prezesowi Związku Żołnierzy Wojska Polskiego gen. dyw. dr. Franciszkowi Puchale podziękowanie za nadanie Zarządowi Głównemu PZMot. Złotego Krzyża „Za Zasługi dla Związku Żołnierzy Wojska Polskiego”.

Czytaj więcej »

POMNIK „CHWAŁA LOTNIKOM POLSKIM”

Z inicjatywy i według koncepcji Warszawsko-Mazowieckiego Oddziału Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP, Zarząd Główny zaakceptował i przyjął do realizacji projekt pomnika „Chwała Lotnikom Polskim”, który będzie posadowiony na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie w 2018 roku. Autorem pomnika jest mgr inż. architekt Piotr Kudelski.
 

Czytaj więcej »

KOMPLET DOKUMENTACJI DOTYCZĄCEJ ROZWIĄZANIA POROZUMIENIA O WSPÓŁPRACY POMIĘDZY ZŻWP I MON

Komplet dokumentacji dotyczącej jednostronnego rozwiązania umowy o współpracy pomiędzy Związkiem Żołnierzy Wojska Polskiego a Ministerstwem Obrony Narodowej.

Czytaj więcej »

Płk Andrzej Domaradzki, były Prezes Zarządu Rejonowego ZŻWP w Sieradzu odszedł na „wieczną wartę”

Płk Andrzej DOMARADZKI był prezesem Zarządu Rejonowego ZŻWP w Sieradzu. Zmarł 3 listopada 2016 r. Msza Święta w intencji zmarłego odbyła się w Kościele Garnizonowym w Sieradzu w dniu 8 listopada 2016 r. o godzinie 11.00.

CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI!


Czytaj więcej »

Jarosławiec. Jesienne weteranów zabawy

Listopad to nieco smutny jesienny miesiąc. Przyroda przygotowuje się do zimowego snu. Ludzie i zwierzęta zgromadzili już w większości zapasy do przetrwania mroźnej zimy. Jarosławiec - mała letniskowa miejscowość - również jest już senny i cichy, ale Ośrodek Wczasowo-Rehabilitacyjny „ARKA” w dniach od 4 do 6 listopada 2016 roku był pełen gości, bowiem w tych dniach mieli tu spotkanie weterani i rezerwiści ze Związku Żołnierzy Wojska Polskiego z Rejonu Słupskiego, w tym również weterani Sił Powietrznych z północnych i centralnych rejonów Polski oraz sympatycy 36 Pułku Artylerii, stacjonującego kiedyś w Budowie koło Złocieńca.
    Organizatorem „XV Weekendu weterana i rezerwisty” i „IX Spotkania Sympatyków 36 Pułku Artylerii” był Komitet organizacyjny z Zarządu Rejonowego Związku Żołnierzy WP w Słupsku, w składzie Prezes Zarządu Rejonowego ppłk w st. spocz. Romuald Detmer, Wiceprezesi: płk dypl. w st. spocz. Jan Karaś,  kpt. rez. Sławomir Waniewski oraz Skarbnik Zarządu Rejonowego mjr Andrzej Kowalewski. To dzięki ich staraniom mogliśmy się spotkać nad pięknym polskim Bałtykiem i spędzić ze sobą niezapomniane weekendowe chwile.
 

Czytaj więcej »

Członek Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Jeleniej Górze płk dr hab. Franciszek Mroczko profesorem nauk społecznych

W dniu 26 października 2016 r. członek Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Jeleniej Górze płk dr hab. Franciszek Mroczko odebrał z rąk Prezydenta RP nominację na tytuł profesora nauk społecznych.

Serdecznie gratulujemy!


Czytaj więcej »

Fortuna uśmiechnęła się do organizacji wojewódzkiej w Olsztynie!

Zarząd Wojewódzki ZŻWP w Olsztynie czternaście lat mieścił się w budynku Wojskowego Biura Emerytalnego przy ul. Warszawskiej (d. obiekty COSSUiE). Niestety, wiosną tego roku na skutek wypowiedzenia związkowi współpracy przez ministra ON przyszło się wyprowadzić. Tymczasowego lokum udzieliła nam gościnnie Olsztyńska Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania im. prof. Kotarbińskiego, mieszcząca się w dawnych koszarach piechoty przy ul. Artyleryjskiej.  Starania o nowy lokal, przy ogromnej życzliwości władz miasta i Warmińsko-Mazurskiego Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych trwały kilka miesięcy.
    Wreszcie w sierpniu Fortuna się uśmiechnęła - kombatanci odstąpili Zarządowi Wojewódzkiemu jeden pokój w swojej siedzibie, mieszczącym się w zabytkowej… „Villi Fortuna” przy ul. Dąbrowszczaków 10.

Czytaj więcej »

Jesienne Zawody Strzeleckie Lubelskiego Zarządu Wojewódzkiego ZŻWP

W dniu 22 października 2016 r. na strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Lublinie, przeprowadzono zawody w dwuboju strzeleckim z pistoletu i karabinka pneumatycznego. Zawody zostały zorganizowane zgodnie z planem współpracy na 2016 rok, ustalonym pomiędzy Zarządami Wojewódzkimi ZŻWP oraz LOK w Lublinie.
     W zawodach uczestniczyło 5 trzyosobowych drużyn wystawionych przez Koła nr 4, 5, 12 oraz jedna łączona drużyna złożona z członków Koła nr 13 i 12.
 

Czytaj więcej »

VII Święto Województwa Dolnośląskiego

15 października 2016 roku w sali koncertowej im. Stefana Strahla w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze odbyło się VII Święto Województwa Dolnośląskiego. Podczas uroczystej sesji Sejmiku wręczono tytuły, odznaczenia i medale za działania na rzecz Dolnego Śląska. Sesję Sejmiku Województwa Dolnośląskiego prowadził przewodniczący Paweł Wróblewski, który z pomocą marszałka Cezarego Przybylskiego wręczał wyróżnienia znakomitym gościom.
 

Czytaj więcej »