Związek Żołnierzy Wojska Polskiego
Zarząd Główny

Adres Zarządu Głównego:
ul. Miklaszewskiego 5
02-776 Warszawa

tel. +48 727 008 000

Organizacja pożytku publicznego   KRS 0000141267

Aktualności

Uroczystości upamiętniające wyzwolenie i powrót do Polski pomorskich miejscowości

W obchodzonych w poszczególnych miastach uroczystościach 74 rocznicy wyzwolenia brały udział delegacje i przedstawiciele naszego Związku.

Czytaj więcej »

ZWIASTUN „Głosu Weterana i Rezerwisty” numer 4 (358) Kwiecień 2019 r.

Serdecznie zachęcamy naszych Czytelników i Sympatyków do lektury kwietniowego, 358-ego numeru „Głosu Weterana i Rezerwisty”.

Czytaj więcej »

Posiedzenie Zarządu Głównego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego X kadencji

W dniu 18 marca 2019 r. w Warszawie odbyło się posiedzenie Zarządu Głównego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego X kadencji. Posiedzeniu przewodniczył Prezes Związku płk Marek Bielec.
     W posiedzeniu uczestniczyli także: Przewodniczący Głównej Komisji Rewizyjnej kmdr Eugeniusz Konarski oraz Członek Głównej Komisji Rewizyjnej ppłk Arkadiusz Cieślik.
   Na wstępie obrad uczczono minutą pamięci zmarłych w ostatnim okresie naszych kolegów związkowych, w tym głównie, ppłk. Tadeusza Kosińskiego - Prezesa Zarządu Wojewódzkiego ZŻWP w Szczecinie oraz płk. Franciszka Piecucha - Prezesa Zarządu Wojewódzkiego ZŻWP w Łodzi.    

Czytaj więcej »

NATO-wska przyjaźń po 20 latach. Ogólnopolski piknik wojskowy w 34 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Żaganiu z okazji 20-lecia wstąpienia Polski do NATO

Polska, niegdyś kraj dużo znaczący, jako jedna z większych Armii Układu Warszawskiego za czasów istnienia Związku Radzieckiego dziś straciła na swoim znaczeniu. Ale tylko pozornie. Po rozwiązaniu Układu Warszawskego rozpoczęła starania o przyłączenie do Paktu Północno-Atlantyckiego, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo jednocześnie uzyskać doświadczenie od innych armii. Dzięki staraniom ówczesnych władz Polska stała się 12 marca 1999 r. pełnoprawnym jej członkiem.
     Dziś obchodzimy 20-lecie tamtych wydarzeń, warto dodać bardzo ważnych z punktu widzenia bezpieczeństwa kraju. Z tej okazji w kilku jednostkach w całym kraju decyzją Ministra Obrony Narodowej zorganizowano dni otwartych koszar, podczas których zaprezentowano wyposażenie Wojska Polskiego. Do 34 Brygady Kawalerii Pancernej w Żaganiu, Garnizonu, który jest stolicą „pancerniaków” wybrała się delegacja „gorzowskiego” Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w osobach: st. kpr. Marcin Kamiński, st. szer. Krzysztof Bartkowiak, Mariusz Pieprzka oraz wolontariuszka Martyna Musiela.

Czytaj więcej »

Gdańsk. Spotkanie z pisarzem i posiedzenie Zarządu Wojewódzkiego

11 marca 2019 r. w Gdańsku odbyło się spotkanie z płk. Franciszkiem Szczęsnym autorem powieści i opowiadań związanych z historią i tradycjami Kaszubów. Spotkanie poprzedzało posiedzenie Pomorskiego Zarządu Wojewódzkiego ZŻWP.

Czytaj więcej »

ROZLICZ TWÓJ PIT

Przed dwoma miesiącami dowiedziałeś się szanowny Podatniku, że władza zamierza ułatwić Ci życie i sporządzi za Ciebie Twoją deklarację podatkową. To rodzi jednak mnóstwo pytań - co ze wspólnym rozliczeniem małżonków, co z niedopłatami czy nadpłatami podatku i w końcu - kto bierze odpowiedzialność za ewentualne błędy w zeznaniu?  

Od 15 lutego 2019 r. na stronie internetowej Podatki.gov.pl (dalej kolejno zakładki „PIT” oraz „Twój e-PIT”) znajdziesz Podatniku wstępnie wypełnione przez urząd skarbowy zeznanie podatkowe PIT-37 (czyli dochody z pracy - w tym także z umów zleceń, umów o dzieło itd.) oraz/lub PIT-38 (dla inwestorów, m.in. osiągających dochody z giełdy).
„Gotowiec” został przygotowany dla każdego podatnika, nie trzeba składać żadnego wniosku.
 

Czytaj więcej »

Prenumerata „Głosu Weterana i Rezerwisty” na 2019 r.

SZANOWNI PRENUMERATORZY, CZYTELNICY I SYMPATYCY

„GŁOSU WETERANA I REZERWISTY”


Spółka VETS&ARMY jako wydawca naszego miesięcznika, od wielu lat czyni wysiłki w celu utrzymania na rynku wydawniczym „GWiR” - mimo ogromnych trudności ekonomiczno-finansowych, dotyczących jego wydawania.

Wszystkie działania podejmowane przez spółkę i redakcję służą zapewnieniu ciągłości wydawania naszego związkowego miesięcznika, którego jednostkowy koszt od 2004 roku nie ulega zmianie, mimo ogromnego wzrostu cen (papier, druk i usługi pocztowe wzrosły w porównaniu do 2004 roku o ponad 90%).

Czytaj więcej »

Olsztyński Zarząd Wojewódzki ZŻWP zagrał na WOŚP

Główny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w tym roku w Olsztynie w obu galeriach handlowych równocześnie, w sobotę (12 stycznia 2019 r.). W Galerii Warmińskiej przy ul. Tuwima zagrał też olsztyński Zarząd Wojewódzki ZŻWP. Zebrał prawie półtora tysiąca złotych!
  

Czytaj więcej »

SKUTKI UŁATWIEŃ W ROZLICZANIU PODATKU (?)

Na początku listopada 2018 r. prezydent podpisał nowelizację ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Podpis sprawił, że w myśl nowelizacji ustawy deklarację podatkową za podatnika wypełni Krajowa Administracja Skarbowa (KAS). KAS będzie to robić niemal z automatu, co oznacza, że nie będzie trzeba składać specjalnych wniosków w tej sprawie. Widzisz więc Szanowna Koleżanko i Szanowny Kolego Związkowy, jak władza dba o Ciebie. Nie chce abyś się przemęczał, tylko błogo spędzał czas na emeryturze.
 

Czytaj więcej »

O różnych wymiarach niepodległości Polski w dolnośląskiej organizacji związkowej

Zgodnie z „Porozumieniem o współpracy związków i stowarzyszeń wojskowych oraz organizacji pro obronnych we Wrocławiu”  Zarząd Wojewódzki Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, Zarząd Okręgu Towarzystwa Wiedzy Obronnej i Instytut Badań Naukowych im. gen. Edwina Rozłubirskiego, realizując jego zadania w dniu 1 października 2018 roku zorganizował i przeprowadził konferencję popularno naukową na temat.: „100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę”. Honorowy patronat nad powyższym przedsięwzięciem przyjął Zarząd Główny Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. Miejscem spotkania ponad 80 zebranych były udostępnione pomieszczenia konferencyjne Hotelu „JASEK” we Wrocławiu.
 

Czytaj więcej »