Związek Żołnierzy Wojska Polskiego
Zarząd Główny

Adres Zarządu Głównego:
ul. Miklaszewskiego 5
02-776 Warszawa

tel. +48 727 008 000, + 48 727 008 001, + 48 727 008 002

Organizacja pożytku publicznego   KRS 0000141267

Aktualności

XVIII Sejmik Korespondentów „Głosu Weterana i Rezerwisty”

     Uprzejmie informujemy, że Sejmik Korespondentów, Czytelników i Przyjaciół „Głosu Weterana i Rezerwisty” odbędzie się w dniach 18-19 października 2017 r. w Skierniewicach oraz w Lipcach Reymontowskich.

    Koszt akredytacji 180 zł od osoby. Wpłaty dokonywać należy na konto Spółki Vets&Army, nr konta: 46203000451110000001706380 z dopiskiem „Akredytacja na XVIII Sejmik” do dnia 5 października 2017 r.

Szczegółowy program oraz inne dane informacyjno-organizacyjne podane zostaną w „Głosie Weterana i Rezerwisty”, a także na portalach społecznościowych: www.zzwp.pl i www.gwir.pl.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!

Redakcja „Głosu Weterana i Rezerwisty”

Czytaj więcej »

„Bezpłatne usługi zdrowotne i badania to fikcja!!!

Bezpieczeństwo seniorów jest tematem bardzo aktualnym i coraz szerzej poruszanym, co jest zjawiskiem niezwykle pozytywnym. Jednym z tych zagrożeń, które rozwija się najbardziej dynamicznie, jest szerokie spektrum różnorodnych oszustw, które dotykają właśnie seniorów. Funkcjonująca od lat metoda „na wnuczka” obecnie jest tylko jednym z możliwych sposobów, które często są wykorzystywane do oszukiwania seniorów. Innym, bardzo ważnym tematem, jest bezpieczeństwo seniorów na drodze. Osoby starsze często niestety są uczestnikami niebezpiecznych zdarzeń drogowych, tak samo w charakterze kierowcy pojazdu, jak i pieszego. Wreszcie mówiąc o bezpieczeństwie seniorów trzeba zwrócić uwagę na kwestię pojawiających się zewsząd rozmaitych ofert na usługi i produkty, na które seniorzy decydują się pod wpływem chwili i przy niedostatecznej informacji.
    Oszuści mają coraz bardziej wyrafinowane metody działania i nie ma dnia, by nie próbowali kogoś nabrać. A najłatwiej oszukać osoby starsze.
    Ostatnio pojawiło się w prasie oraz w innych mediach bardzo dużo reklam oferujących bezpłatne badania lekarskie.
    Jedno z wielu takim zdarzeń pn. „Bezpłatne Badania to lipa” , opisuje redaktor Agnieszka Jaskulska w tygodniku „Linia Otwocka” nr 31 z 2017 r. na stronach 8-9 w dziale „Aktualności”.
   Dzięki wyrażonej zgodzie redakcji „Linii Otwockiej” zamieszczamy w/w artykuł bez skrótów.


 

Czytaj więcej »

Obchody Święta Wojska Polskiego w Gdyni

W 97. rocznicę Bitwy Warszawskiej, 15 sierpnia 2017 r. w Gdyni uroczyście obchodzono Święto Wojska Polskiego.  Głównym organizatorem uroczystości była 3 Flotylla Okrętów Marynarki Wojennej RP im. kmdr. B. Romanowskiego.
 

Czytaj więcej »

PRZEGLĄD nr 33 z 2017 r.

Bardzo interesujący jest nr 33 „Przeglądu” z dnia 14 ÷ 20 sierpnia 2017 r.
    Robert Walenciak w dziale „Wywiad” na stronach 12  ÷ 13 przedstawia manewry na szczycie władzy w artykule pn. „WOJNA O ARMIĘ”.
    Jednocześnie, Robert Walenciak w dziale „Wywiad” na stronach 13  ÷ 17 w artykule pn. „WOJSKO W CZASACH ZEMSTY I CHAOSU” prowadzi rozmowę z Januszem  Zemke na tematy dotyczące bieżącej sytuacji w wojsku.

Zapraszamy do lektury. Warto przeczytać!

Czytaj więcej »

73. rocznica Powstania Warszawskiego w Gdańsku

Z okazji 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w dniu 1 sierpnia o godz. „W” (17.00) na Cmentarzu Łostowickim w Gdańsku przy ścianie pamięci w kwaterze Armii Krajowej odbyły się uroczystości, zorganizowane przez Prezydenta Miasta Gdańska, Okręgowy Pomorski Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej oraz Radę Kombatantów i Osób Represjonowanych Województwa Pomorskiego, w których uczestniczyli powstańcy, politycy, urzędnicy, weterani, młodzież oraz obywatele i obywatelki Gdańska.
 

Czytaj więcej »

ZWIASTUN „Głosu Weterana i Rezerwisty” numer 8 (338) Sierpień 2017 r.

Serdecznie zachęcamy naszych Czytelników i Sympatyków do lektury sierpniowego, 338-ego numeru „Głosu Weterana i Rezerwisty”.

Czytaj więcej »

Dzień Warszawskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku

W dniu 17 czerwca 2017 odbył się tradycyjny Dzień Warszawskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku UTW na Torze Wyścigów Konnych Służewiec.
     Na tej największej imprezie plenerowej kultywowane są stare warszawskie tradycje bywania na wyścigach konnych oraz promowany jbył zdrowy, aktywny styl życia.
   Była to już ósma edycja tej unikalnej w świecie imprezy senioralnej, a zarazem wspólne integracyjne zakończenie roku akademickiego.

 

Czytaj więcej »

X Zawody Sportowo-Obronne Lubuskiego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego

9 czerwca 2017 r. na strzelnicach Zielonogórskiego Klubu Sportowego Gwardia Zielona Góra odbyły się X Zawody Sportowo-Obronne Lubuskiego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego.
 

Czytaj więcej »

Spotkanie Weteranów Misji Pokojowych ONZ

26 maja 2017 r. w Pile odbyło się uroczyste spotkanie Weteranów Misji Pokojowych ONZ.
   Spotkanie zorganizowano z okazji Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa i Międzynarodowego Dnia Uczestnika Misji Pokojowych ONZ, które przypada w dniu 29 maja.
 

Czytaj więcej »

PETYCJA PREZYDIUM ZARZĄDU GŁÓWNEGO ZWIĄZKU ŻOŁNIERZY WOJSKA POLSKIEGO DO PREZYDENTA RP

   17 maja 2017 r. Prezydium Zarządu Głównego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego złożyło w Kancelarii Prezydenta RP petycję o podjęcie działań zapobiegawczych mających na celu niedopuszczenie do uchwalenia i wejścia w życie projektu ustawy o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym żołnierzy oraz ich rodzin (druk sejmowy nr 1105).

Czytaj więcej »