Związek Żołnierzy Wojska Polskiego
Zarząd Główny

Adres Zarządu Głównego:
ul. Miklaszewskiego 5
02-776 Warszawa

tel. +48 727 008 000, + 48 727 008 001, + 48 727 008 002

Organizacja pożytku publicznego   KRS 0000141267

Aktualności

POSIEDZENIE ZARZĄDU GŁÓWNEGO ZWIĄZKU ŻOŁNIERZY WOJSKA POLSKIEGO

W dniu 19 września 2017 r. w Warszawie odbyło się posiedzenie Zarządu Głównego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego X kadencji. Posiedzeniu przewodniczył Prezes Związku płk Marek Bielec.
   W posiedzeniu uczestniczyli także: Honorowy Prezes Związku gen. dyw. dr Franciszek Puchała, Przewodniczący Głównej Komisji Rewizyjnej kmdr Eugeniusz Konarski oraz Przewodniczący Głównego Sądu Koleżeńskiego ppłk Grzegorz Niski.

Czytaj więcej »

Uroczystości na cmentarzu wojennym w Białej

Dorocznym zwyczajem, 9 września 2017 roku na cmentarzu wojennym w Białej k/Wejherowa odbyły się uroczystości upamiętniające walki żołnierzy 1 Pułku Strzelców pod dowództwem ppłk. Kazimierza Pruszkowskiego z przeważającymi siłami Wehrmachtu w obronie ziemi wejherowskiej we wrześniu 1939 roku. Współorganizatorami uroczystości byli wójt Gminy Wejherowo i dowódca Garnizonu Wejherowo.

Czytaj więcej »

Znicze bohaterom września

Pierwsze ofiary II wojny, ranni żołnierze bitwy pod Mławą jako jeńcy trafiali m.in. do lazaretu rezerwowego Wehrmachtu w Olsztynie/Kortowie. Tam zmarło ich wielu, a 13 symbolicznie pochowano na cmentarzu wojskowym w Olsztynie.
   Co roku, 1 września, delegacja Zarządu Wojewódzkiego ZŻWP zapala znicze przed pamiątkową tablicą. Tym razem znicze zapalał prezes ZW Romuald Jóźwiak w asyście m.in. pocztu sztandarowego w składzie: wiceprezes ZW Stanisław Walczak, członek ZW Andrzej Piętak („niebieski beret”), przew. KR Zdzisław Cimaszkiewicz. Towarzyszyli im członkowie ZW: Maciej Sasin, Jacek Wiśniewski i Jerzy Pantak.
 

Czytaj więcej »

MSPO 2017

W dniach od 5 do 8 września 2017 r. w Kielcach odbył się trzeci w Europie i największy w środkowo-wschodniej części Starego Kontynentu, XXV Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego - MSPO 2017, który odbył się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Czytaj więcej »

ZWIASTUN „Głosu Weterana i Rezerwisty” numer 9 (339) Wrzesień 2017 r.

Serdecznie zachęcamy naszych Czytelników i Sympatyków do lektury wrześniowego, 339-ego numeru „Głosu Weterana i Rezerwisty”.

Czytaj więcej »

Zagraniczne sukcesy Wojskowego Zespołu Wokalnego „Wiarusy” im. ppłk. lek. Stanisława Szarmacha ze Słupska

W  dniach 25-27 sierpnia 2017 r. w Swietłogorsku (obwód Kaliningradzki) odbył się „XI Międzynarodowy Festiwal Pieśni Patriotycznych i Żołnierskich” organizowany przez Stowarzyszenie Społeczne „Świnoujście-Kaliningrad-Olsztyn”. Wojskowy Zespół Wokalny „WIARUSY” im. ppłk. lek. Stanisława Szarmacha ze Słupska został na to artystyczne przedsięwzięcie zaproszony już po raz czwarty i wziął w nim udział. W festiwalu brało udział 21 podmiotów z Polski, Białorusi i Rosji. Festiwal odbył sie pod hasłem „MUZYKA JEDNOCZY”.
 

Czytaj więcej »

Spotkanie kierownictw Związku Żołnierzy Wojska Polskiego i Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych

W dniu 22 sierpnia 2017 r. odbyło się w Warszawie spotkanie kierownictw Związku Żołnierzy Wojska Polskiego i Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych.
 

Czytaj więcej »

XVIII Sejmik Korespondentów „Głosu Weterana i Rezerwisty”

     Uprzejmie informujemy, że XVIII Sejmik Korespondentów, Czytelników i Przyjaciół „Głosu Weterana i Rezerwisty” odbędzie się w dniach 18-19 października 2017 r. w Skierniewicach oraz w Lipcach Reymontowskich.

    Koszt akredytacji 180 zł od osoby. Wpłaty dokonywać należy na konto Spółki Vets&Army, nr konta: 46203000451110000001706380 z dopiskiem „Akredytacja na XVIII Sejmik” do dnia 5 października 2017 r.

Szczegółowy program oraz inne dane informacyjno-organizacyjne podane zostaną w „Głosie Weterana i Rezerwisty”, a także na portalach społecznościowych: www.zzwp.pl i www.gwir.pl.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!

Redakcja „Głosu Weterana i Rezerwisty”

Czytaj więcej »

Pasmo sukcesów WZW „Wiarusy” im. ppłk. lek. Stanisława Szarmacha

Bardzo dobrze Zespół „Wiarusy” wypadł podczas „I Festiwalu Pieśni Patriotycznych i Żołnierskich” w Słupsku, który odbył się w dniu 10 czerwca 2017 r. w Leśnym Kocie, którego organizatorem był Starosta Słupski oraz Stowarzyszenie Wilno-Grodno. Wojskowy Zespół Wokalny „Wiarusy” im. ppłk. lek. Stanisława Szarmacha zdobył główną nagrodę „GRAND PRIX”.
 

Czytaj więcej »

Święto Wojska Polskiego w Kłodzku

W dniu 15 sierpnia 2017 roku w Kłodzku pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego pod patronatem Starosty Kłodzkiego obchodzono Święto Wojska Polskiego. Organizatorem obchodów był Zarząd Rejonowy Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Kłodzku, przy wsparciu Urzędu Miasta w Kłodzku, Kłodzkiego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji i drukarni „Perfekta”.
    W uroczystości wziął udział poczet sztandarowy Zarządu Rejonowego Związku i poczet Państwowej Straży Pożarnej. Obecni byli przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Kłodzku, Burmistrz Kłodzka i jego zastępca, kombatanci, delegacje służb mundurowych z Wojskowej Komendy Uzupełnień, Policji, Straży Miejskiej i Zakładu Karnego. W obchodach uczestniczyli również: harcerze ze Szczepu „Zawisza Czarny”, delegacja górników z Nowej Rudy, członkowie z Kół Związku, młodzież oraz mieszkańcy miasta i powiatu.
   Wartę honorową przy pomniku wystawiła Grupa Historyczna 10 Sudeckiej Dywizji Piechoty Wojska Polskiego.
 

Czytaj więcej »