Związek Żołnierzy Wojska Polskiego
Zarząd Główny

Adres Zarządu Głównego:
ul. Miklaszewskiego 5
02-776 Warszawa

tel. +48 727 008 000

Organizacja pożytku publicznego   KRS 0000141267

Związek na co dzień

Członkowie koła ZŻWP w Gołdapi w Warszawie

20 kwietnia 2015 r. na mocy porozumienia z 15 Gołdapskim Pułkiem Przeciwlotniczym członkowie koła ZŻWP w Gołdapi wzięli udział w wycieczce do Warszawy.

 

Czytaj więcej »

Zebrania noworoczne w kole nr 9 w Czarnem i nr 11 w Człuchowie

Bardzo ważne i godne do naśladowania  odbyły się 30 stycznia 2015 r. zebrania noworoczne w kołach nr 9 i 11, w Czarnem o godz. 16.00 a w Człuchowie o godz. 18.00.
 

Czytaj więcej »

Koło nr 7 w Wejherowie nie ulegnie samorozwiązaniu!

Na przełomie stycznia i lutego 2015 r. Pomorski Zarząd Wojewódzki ZZWP otrzymał dramatyczną wiadomość, że jedno z najstarszych i najbardziej aktywnych kół ZŻWP w województwie pomorskim, tj. koło nr 7 w Wejherowie może ulec samorozwiązaniu.  Powodem tego zagrożenia było odejście na wieczną wachtę długoletniego prezesa Zarządu Koła kol. kmdr. por. Józefa Holaka oraz powściągliwość członków do objęcia „schedy” po cenionym działaczu Związku. Rzecz była o tyle ważna, że mimo rozlicznych trudności (kto ich nie ma?), Koło pracowało dotychczas bardzo aktywnie i z dużymi efektami. Nadto, zasadniczym zmianom strukturalnym uległa jednostka macierzysta, tj. rozformowano Centrum Wsparcia Teleinformatycznego i Dowodzenia Marynarki Wojennej, w miejsce, której powstał 18 Wojskowy Oddział Gospodarczy i batalion łączności, co stwarzało szanse na podjęcie bardziej owocnej współpracy z nowym komendantem i kierownictwem jednostki.
 

Czytaj więcej »

Reaktywacja i przegrupowanie Koła nr 7 w pełni się powiodło

Od dwóch lat działalność statutowa koła nr 7 była bardzo nie wydolna, a raczej ulegała rozpadowi doszło do takiego stanu, że na dzień 31 grudnia 2014 r. w Kole ewidencyjnie było 7 członków, a praktycznie tylko 3.
     Zarząd Rejonowy zaczął się bardzo zastanawiać gdzie przyczyna? Czyja wina? I do źródła doszliśmy, a mianowicie główną przyczyną tego stanu rzeczy było kompletnie brak współpracy w relacji prezes i zarząd koła, a kierownik Klubu Wojskowego w Siemirowicach. Doszło do takiego stanu rzeczy, a mianowicie członkowie koła podjęli taką decyzję, że do Klubu nie wejdą, bo kierownik Klubu traktuje ich jak intruzów, nie ma dla nich miejsca, a zarząd nie może uzyskać nawet jednej szuflady, aby przechować tam dokumenty koła. Główne kuriozum jest to, że kierownikiem Klubu jest były żołnierz zawodowy w stopniu kompletnego pułkownika dyplomowanego i jeszcze jedno stopień pułkownika otrzymał dzięki Związkowi.
 

Czytaj więcej »

Spotkanie (nie tylko) sprawozdawcze w Kole nr 25 przy AMW

Niecodzienny porządek miało doroczne zebranie sprawozdawcze Koła nr 25 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego przy Akademii Marynarki Wojennej, jakie miało miejsce 12 lutego br. w Sali Senatu im. kontradmirała dr. Witolda Glińskiego. Prowadził je prezes Zarządu kol. kmdr Wacław Drobniewski. Pierwsza część spotkania miała charakter bardziej podniosły, związany z pożegnaniem przez członków Koła wieloletniego, troskliwego patrona organizacji, którym niewątpliwie był odchodzący na zasłużoną emeryturę wojskową rektor - komendant AMW pan kontradmirał dr inż. Czesław Dyrcz.
 

Czytaj więcej »

Zebranie Sprawozdawcze w Kole nr 7 ZŻWP przy 56. Bazie Lotniczej w Inowrocławiu

W dniu 21 stycznia 2015 roku w Kujawskim Centrum Kultury w Inowrocławiu odbyło się zebranie sprawozdawcze członków i sympatyków Koła nr 7 ZŻWP przy 56. Bazie Lotniczej.
 

Czytaj więcej »

XVII Nocny Marsz Szlakiem Powstania Wielkopolskiego

Organizacja wydarzeń, związanych z Powstaniem Wielkopolskim na Kujawach należy już do tradycji w działalności członków Koła nr 7 ZŻWP przy 56. Bazie Lotniczej w Inowrocławiu. Od 17 lat organizujemy nocny rajd powstańczym szlakiem Powstania Wielkopolskiego.
 

Czytaj więcej »

Noworoczne zebranie w kole kadrowców ZŻWP - 2015

Kolejne w IX kadencji, walne zebranie członków koła Nr 29 Organizacji Mazowieckiej ZŻWP odbyło się w dniu 8 stycznia 2015 r. Uczestniczyli w nim specjalnie zaproszeni przez zarząd koła goście: były i aktualny dyrektor Departamentu Kadr MON, Jacek Olbrycht i Andrzej Wasilewski oraz jego zastępca Michał Korczak. Pierwszy raz udział wzięła, jako nowy członek Związku pani Jadwiga Waldowska, której uroczyście wręczona została legitymacja i odznaka organizacyjna.
 

Czytaj więcej »

Wigilia w Kole nr 2 ZŻWP w Rzeszowie

Wigilia i zbliżające się Boże Narodzenie 2014, to był idealny moment do uroczystego spotkania się i podziękowania sobie wzajemnie za całoroczne zaangażowanie i dotychczasową bardzo bogatą i obfitująca w liczne zdarzenia, współpracę członków i sympatyków Koła nr 2 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Rzeszowie.
    Była to również wyjątkowa okazja do podsumowania dotychczasowej pracy, której dokonał prezes Koła st. chor. sztab. Stanisław Łutczyn. Podsumowanie roku oraz składane z tej okazji podziękowania to także dalsze wzmocnienie więzi z członkami ZŻWP oraz z ich rodzinami oraz z instytucjami współpracującymi z Kołem.
 

Czytaj więcej »

Wigilijne podsumowanie działalności Koła nr 28 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Szczecinie

W dniu 5 grudnia 2014 r., członkowie Koła nr 28 ZŻWP podsumowali na spotkaniu opłatkowym rok swojej działalności. W uroczystym spotkaniu uczestniczyli także zaproszeni goście: p. Teresa Dera, Wójt Gminy Dobra, p. Rozalia Adamska, Sekretarz Urzędu Gminy Dobra, p. Małgorzata Pawliszak, Prezes Zarządu firmy „Seamor”, ppłk rez. Tadeusz Kosiński, Prezes Zarządu Wojewódzkiego ZŻWP w Szczecinie oraz mjr rez. Robert Kopij, Kierownik Klubu 12 Dywizji Zmechanizowanej.
 

Czytaj więcej »