Związek Żołnierzy Wojska Polskiego
Zarząd Główny

Adres Zarządu Głównego:
ul. Miklaszewskiego 5
02-776 Warszawa

tel. +48 727 008 000

Organizacja pożytku publicznego   KRS 0000141267

Związek na co dzień

XVII NOCNY RAJD SZLAKIEM SZWADRONU NADGOPLAŃSKIEGO

Tegoroczny XVII rajd Szlakiem Szwadronu Nadgoplańskiego dla upamiętnienia setnej rocznicy zakończenia zwycięstwem Powstania Wielkopolskiego odbył się w sobotę 16 lutego 2019 r. Organizatorami rajdu byli: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rojewie i Koło nr 7 ZŻWP w Inowrocławiu.
 

Czytaj więcej »

XXI Nocny Marsz z okazji 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego na Kujawach

W dniu 12 stycznia 2019 roku Koło nr 7 ZŻWP w Inowrocławiu wspólnie z ZSP im. Jana Pawła II, Towarzystwem Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 zorganizowało Nocny Rajd pieszy z okazji 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego, zwycięskiego powstania, które Polsce przywróciło Inowrocław i Kujawy.
 

Czytaj więcej »

Uroczyste spotkanie opłatkowe w Starogardzie Gdańskim

W dniu 8 grudnia 2018 r. z inicjatywy Rady Kombatantów Osób Represjonowanych i Koła nr 34 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego powiatu starogardzkiego odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe. Uczestniczyło w nim 80 osób z poszczególnych związków reprezentowanych w Radzie.
 

Czytaj więcej »

Poddani corocznej ocenie. Podsumowanie zadań wojskowych realizowanych przez Gorzowskie Koło Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w roku 2018

Jak co roku grudzień to czas podsumowań całorocznej działalności „Gorzowskiego” Koła Związku Żołnierzy Wojska Polskiego i współpracującym ze Związkiem Stowarzyszeniem Kombatantów Misji Pokojowych ONZ.

Czytaj więcej »

PIKNIK RODZINNY NA 37-LECIE ZWIĄZKU ŻOŁNIERZY WOJSKA POLSKIEGO

Z okazji 37. rocznicy powołania do życia Związku Żołnierzy Wojska Polskiego  kilkudziesięcioosobowe grono członków i sympatyków gdyńskiego Koła wraz z rodzinami w dniu 12 czerwca br. spotkało się na pikniku w urokliwym Dworku „Rajska Góra” w Górze gm. Wejherowo. Wśród uczestników liczną grupę stanowili członkowie Koła nr 5 Stowarzyszenia Oficerów Marynarki Wojennej RP przy Akademii Marynarki Wojennej, którzy obchodzili także 25. rocznicę zawiązania Koła. Była to również sposobność do refleksji nad niedawną rocznicą zwycięstwa nad faszyzmem oraz przypadającymi w tym roku 100-leciem odzyskania Niepodległości i 100. rocznicą powołania do życia Marynarki Wojennej RP.
    Spotkaniu przewodniczył prezes zarządu Koła kol. kmdr dr Ryszard Czarnota, a głównym jego organizatorem był wiceprezes zarządu ds. społecznych, do niedawna mieszkaniec gminy Wejherowo kol. kmdr dr Krzysztof Zabiegliński. Spotkanie było planowanym przedsięwzięciem integracyjnym, ale nie obeszło się także bez wątków organizacyjnych i stricte świątecznych.
 

Czytaj więcej »

Przygoda z Saperami - VIII Rajd Sapera 21 kwiecień 2018 r.

Dnia 16 kwietnia wojska inżynieryjne obchodzą swoje święto, tego dnia wypada Dzień Sapera. Święto to obchodzone jest już od 1946. Zostało ustanowione na cześć sforsowania Odry i Nysy Łużyckiej 16 kwietnia 1945 roku. W tamtym okresie Saperzy wnieśli ogromny wkład w odzyskanie ziem polskich.
    Koło nr 7 ZŻWP w Inowrocławiu wspólnie z Oddziałem PTTK, Stowarzyszeniem Saperów Polskich z Koła nr 11 oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego  już po raz ósmy zorganizowało Rajd Sapera.
 

Czytaj więcej »

Zebranie sprawozdawcze Koła nr 25 ZŻWP w Gdyni

Zgodnie z harmonogramem pracy w 2018 roku, w dniu 15 lutego odbyło się zebranie sprawozdawcze Koła nr 25 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Gdyni za 2017 rok. Prowadził je prezes zarządu kol. kmdr dr Ryszard Czarnota, a wśród uczestników byli również członkowie bratniego Koła nr 25 Stowarzyszenia Oficerów Marynarki Wojennej RP przy AMW. Poświęcone było ono ocenie działalności zarządu i Koła w minionym roku oraz przyjęciu konkretnego planu pracy na rok bieżący; przypomnijmy, rok obchodów 100-lecia powołania do życia morskiego rodzaju sił zbrojnych.
 

Czytaj więcej »

XVI Nocny Rajd Szlakiem Szwadronu Nadgoplańskiego

Tegoroczny XVI Rajd Szlakiem Szwadronu Nadgoplańskiego dla upamiętnienia setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego i obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się w sobotę 3 lutego 2018 r. Współorganizatorami rajdu byli: Szkoła Podstawowa w Rojewie, Koło nr 7 ZŻWP w Inowrocławiu oraz Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919.
 

Czytaj więcej »

XX Nocny Rajd Szlakiem Powstania Wielkopolskiego już za nami …

W dniu 13 stycznia 2018 roku zarząd Koła nr 7 ZŻWP w Inowrocławiu zorganizował XX Nocny Rajd Szlakiem Powstania Wielkopolskiego  na trasie Kościelec Kujawski - Inowrocław.
 

Czytaj więcej »

Obchody wyzwolenia Inowrocławia

Manifestacją patriotyczną pod pomnikiem przy ulicy Orłowskiej członkowie Koła nr 7 ZŻWP uczcili 99. rocznicę Powstania Wielkopolskiego.
     Capstrzyk z okazji rocznicy wyzwolenia Inowrocławia odbył się 5 stycznia 2018 roku.
 

Czytaj więcej »