Związek Żołnierzy Wojska Polskiego
Zarząd Główny

Adres Zarządu Głównego:
ul. Miklaszewskiego 5
02-776 Warszawa

tel. +48 727 008 000

Organizacja pożytku publicznego   KRS 0000141267

Związek na co dzień

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze Koła nr 25 ZŻWP w Gdyni wybrało nowe władze

Po czterech latach kadencji, w dniu 16 lutego 2017 r. Koło nr 25 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Gdyni odbyło zebranie sprawozdawczo-wyborcze. Otworzył je prezes zarządu kol. kmdr Stanisław Kwiatkowski, który powitał licznie zgromadzonych członków Koła oraz uczestniczącego w obradach prezesa Pomorskiego Zarządu Wojewódzkiego, a zarazem honorowego prezesa zarządu Koła kol. kmdr. dr. Ryszarda Czarnotę i innych gości.

Czytaj więcej »

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze w gdańskim kole nr 10 „Niebieskie Berety”

8 lutego 2017 r. w Regionalnym Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych członkowie Koła nr 10 „Niebieskie Berety” spotkali się na walnym zebraniu sprawozdawczo wyborczym.

Czytaj więcej »

Obradowali członkowie gołdapskiego koła Związku Żołnierzy Wojska Polskiego

Dnia 4 lutego 2017 r. gościnnie w lokalu „Stowarzyszenia Pszczelarzy” odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze gołdapskiego Koła Związku Żołnierzy Wojska Polskiego.

Czytaj więcej »

20 lecie Koła ZŻWP im. 31 brt. w Poznaniu

W bieżącym 2017 r. upłynęła 20 rocznica powstania Koła ZŻWP w Babkach koło Poznania. W porównaniu z innymi kołami naszego związku, jest ono stosunkowo młode, jak na 35 lat istnienia ZŻWP. Nie mniej jednak, w tym stosunkowo krótkim okresie swojej działalności, będąc jednym z kół wielkopolskiej organizacji wojewódzkiej ZŻWP na pewno wzbogaciliśmy dorobek 35-lecia Związku obchodzonego w 2016 r. Nie dysponujemy własnym lokum, więc zebrania i obecne uroczyste spotkanie, odbyło się w pomieszczeniu udostępnianym przez Radę Osiedla.
 

Czytaj więcej »

Obchody 98. rocznicy Powstania Wielkopolskiego w Inowrocławiu

Udziałem w manifestacji patriotycznej pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich członkowie Koła nr 7 ZŻWP uczcili 98. rocznicę Powstania Wielkopolskiego.
 

Czytaj więcej »

Spotkanie Świąteczno-Noworoczne w Kole nr 7 ZŻWP w Inowrocławiu

Tradycyjnie z okazji zbliżających się Świat Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku 2017, Zarząd Koła nr 7 ZŻWP w Inowrocławiu w dniu 17 grudnia 2016 roku zorganizował świąteczno-noworoczne spotkanie, goszcząc na nim członków Koła, sympatyków, przedstawicieli samorządu, oraz organizacji współpracujących z Kołem.
    W spotkaniu ponadto uczestniczyli: Ryszard Brejza - Prezydent Miasta Inowrocławia, Tomasz Marcinkowski - Przewodniczący Rady Miasta Inowrocławia, Krystyna Wysocka - Przewodnicząca Rady Gminy Inowrocław, płk w st. spocz. Zbigniew Woźnicki - Prezes Stowarzyszenia Lotnictwa Wojskowego Oddział Inowrocław oraz ks. dr płk Tomasz Skupień Proboszcz Parafii Wojskowej w Inowrocławiu, który zadbał o oprawę duchową spotkania.

Czytaj więcej »

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze w Kole nr 2 ZŻWP w Przemyślu

Jesień 2016 to okres zebrań sprawozdawczo-wyborczych w poszczególnych kołach naszego Związku. Koło Nr 2 zaplanowało swoje zebranie w dniu 22 listopada 2016 roku w hotelu Accademia korzystając z gościnności tego hotelu.

Czytaj więcej »

Obchody Święta Niepodległości przez członków Koła Nr 7 w Inowrocławiu

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, w gmachu Gimnazjum nr 3 im. 4 Kujawskiego Pułku Artylerii Lekkiej, członkowie Koła nr 7 i 14 ZŻWP wspólnie z młodzieżą szkolną z Gimnazjum nr 3, obchodzili Rocznicę Odzyskania Niepodległości.
    Uroczystości odbyły się na terenie Gimnazjum, gdzie odbył się Apel poświęcony 98. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.  
   Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz Miasta Inowrocławia, przedstawiciele jednostek wojskowych, członkowie ZŻWP z Bydgoszczy, członkowie Koła 7 i 14, przedstawiciele Związku Nauczycielstwa Polskiego, przedstawiciele PSP, Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych „Solidarność”, Pracowników Oświaty i Wychowania Okręgu Kujaw Zachodnich, przedstawiciele Rady Rodziców oraz przedstawiciele mediów.

Czytaj więcej »

Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze w Kole nr 7 w Inowrocławiu

W dniu 4 listopada 2016 roku odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze członków Koła nr 7 w Inowrocławiu.
    Zebranie odbyło się w pomieszczeniach Gimnazjum nr 3 im. 4. Kujawskiego Pułku Artylerii Lekkiej. Spotkanie mogło się odbyć dzięki uprzejmości Dyrektora Szkoły Pana Pawła Błaszaka.

Czytaj więcej »

W lubelskiej „12” już po wyborach

Zgodnie z wytycznymi Zarządu Głównego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, w lubelskim Kole nr 12 im. 2 Armii Wojska Polskiego w dniu 20 października 2016 r. odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborze. O fakcie zwołania zebrania, poinformowano z odpowiednim wyprzedzeniem Zarząd Wojewódzki ZŻWP w Lublinie oraz wszystkich członków naszego Koła. Do zawiadomień o zwołaniu zebrania dołączono proponowany porządek obrad.
     Dzięki uprzejmości i doskonałej współpracy z kolegami z Zarządu Okręgowego Związku Inwalidów Wojennych RP w Lublinie, nasze spotkanie mogło się odbyć w ich siedzibie. Składamy tą drogą serdeczne podziękowania dla prezesów Zarządu Okręgowego ZIW Mieczysława Dziedzica i Kazimierza Olszewskiego za okazaną pomoc oraz dla Pani Katarzyny Maliszewskiej, która wspierała nas logistycznie podczas zebrania.

Czytaj więcej »