Związek Żołnierzy Wojska Polskiego
Zarząd Główny

Adres Zarządu Głównego:
ul. Miklaszewskiego 5
02-776 Warszawa

tel. +48 727 008 000

Organizacja pożytku publicznego   KRS 0000141267

Związek na co dzień

III FAMILIJNY RAJD ROWEROWY

Tradycyjnie, w pierwszą niedzielę po Święcie Wojska Polskiego jeleniogórski Związek Żołnierzy WP organizuje Familijny Rajd Rowerowy. Rajd poświęcony pamięci żołnierzy WP walczących o wolność Kraju. W 2017 roku odbył się już trzeci taki rajd. Przed rozpoczęciem rajdu delegacja uczestników zapaliła znicz pamięci przy pomniku WOLNOŚĆ KRZYŻAMI SIĘ MIERZY. Na lotnisku Aeroklubu Jeleniogórskiego, gdzie rozpoczynał się rajd na godzinę 10.00 stawiło się 60 rowerzystów. Uczestników rajdu powitał prezes ZŻWP w Jeleniej Górze płk Edward Basałygo, który przedstawił program imprezy oraz podziękował sponsorom wspierającym rajd: Urzędowi Miejskiemu w Jeleniej Górze oraz Związkowi Gmin Karkonoskich.
 

Czytaj więcej »

Obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Inowrocławiu

Członkowie Koła nr 7 ZŻWP w Inowrocławiu wzięli udział w obchodach 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego na Skwerze Sybiraków, przy obelisku upamiętniającym żołnierzy Armii Krajowej.
   W rocznicowej uroczystości uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz samorządowych, członkowie Koła Światowego Związku Armii Krajowej oraz innych organizacji Kombatanckich, a także poczty sztandarowe, delegacje instytucji i stowarzyszeń.
 

Czytaj więcej »

Ostrowieckie Koło ZŻWP oddaje hołd żołnierzom AK

9 lipca 2017 roku w Woli Grójeckiej, w powiecie ostrowieckim, odbyła się uroczystość upamiętniająca żołnierzy z oddziału Tomasza Wójcika „Tarzana”. W ceremonii, czczącej 73. rocznicę potyczki pod Wolą Grójecką z oddziałem żołnierzy niemieckich, w której, w nierównej walce poległo 37 partyzantów z oddziału zwiadu Świętokrzyskiego Zgrupowania AK, dowodzonego przez „Tarzana”, udział wzięli członkowie Zarządu oraz poczet sztandarowy Koła nr 8 Związku Żołnierzy WP z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Czytaj więcej »

Spotkanie członków Koła ZŻWP w Gołdapi z okazji 36. rocznicy powstania Związku

23 czerwca 2017 r. z okazji 36. rocznicy powstania Związku spotkali się członkowie Koła ZŻWP w Gołdapi w Kompleksie Wypoczynkowym „Leśny Zakątek”.
 

Czytaj więcej »

Wycieczka historyczno-krajoznawcza członków Koła nr 17 ZŻWP w Dęblinie

W dniu 5 kwietnia 2017 r. członkowie Koła nr 17 ZŻWP w Dęblinie wraz z Kołem Miejskim Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych w Dęblinie uczestniczyli w wycieczce historyczno-krajoznawczej do Warszawy.
   Zwiedzanie Stolicy RP rozpoczęliśmy od odwiedzenia Grobu Nieznanego Żołnierza gdzie złożono symboliczną wiązankę kwiatów.
    Przed  Grobem Nieznanego Żołnierza odbyła się także bardzo miła uroczystość. Sekretarz Generalny Zarządu Głównego ZŻWP płk Jan Kacprzak w towarzystwie wiceprezesów ZG: płk. Miłosza Białego i płk. Stanisława Kalskiego odznaczyli członków naszego Koła kol. kol.  J. Czernienko, J. Dobraczyński, H. Puława, oraz koleżankę T. Kluś - Krzyżem Złotym z Gwiazdą „Za Zasługi dla ZŻWP”.

Czytaj więcej »

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze Koła nr 25 ZŻWP w Gdyni wybrało nowe władze

Po czterech latach kadencji, w dniu 16 lutego 2017 r. Koło nr 25 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Gdyni odbyło zebranie sprawozdawczo-wyborcze. Otworzył je prezes zarządu kol. kmdr Stanisław Kwiatkowski, który powitał licznie zgromadzonych członków Koła oraz uczestniczącego w obradach prezesa Pomorskiego Zarządu Wojewódzkiego, a zarazem honorowego prezesa zarządu Koła kol. kmdr. dr. Ryszarda Czarnotę i innych gości.

Czytaj więcej »

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze w gdańskim kole nr 10 „Niebieskie Berety”

8 lutego 2017 r. w Regionalnym Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych członkowie Koła nr 10 „Niebieskie Berety” spotkali się na walnym zebraniu sprawozdawczo wyborczym.

Czytaj więcej »

Obradowali członkowie gołdapskiego koła Związku Żołnierzy Wojska Polskiego

Dnia 4 lutego 2017 r. gościnnie w lokalu „Stowarzyszenia Pszczelarzy” odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze gołdapskiego Koła Związku Żołnierzy Wojska Polskiego.

Czytaj więcej »

20 lecie Koła ZŻWP im. 31 brt. w Poznaniu

W bieżącym 2017 r. upłynęła 20 rocznica powstania Koła ZŻWP w Babkach koło Poznania. W porównaniu z innymi kołami naszego związku, jest ono stosunkowo młode, jak na 35 lat istnienia ZŻWP. Nie mniej jednak, w tym stosunkowo krótkim okresie swojej działalności, będąc jednym z kół wielkopolskiej organizacji wojewódzkiej ZŻWP na pewno wzbogaciliśmy dorobek 35-lecia Związku obchodzonego w 2016 r. Nie dysponujemy własnym lokum, więc zebrania i obecne uroczyste spotkanie, odbyło się w pomieszczeniu udostępnianym przez Radę Osiedla.
 

Czytaj więcej »

Obchody 98. rocznicy Powstania Wielkopolskiego w Inowrocławiu

Udziałem w manifestacji patriotycznej pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich członkowie Koła nr 7 ZŻWP uczcili 98. rocznicę Powstania Wielkopolskiego.
 

Czytaj więcej »