Związek Żołnierzy Wojska Polskiego
Zarząd Główny

Adres Zarządu Głównego:
ul. 11 Listopada 17/19, 03-446 Warszawa

e-mail: zzwp@op.pl

Organizacja pożytku publicznego   KRS 0000141267

Rachunek Bankowy Zarządu Głównego: 45 1240 6104 1111 0000 4784 5055

Związek na co dzień

Pleszew. Przeciwpancernicy na podium

Na najniższym stopniu podium stanęli w sobotę 21 lutego 2026 r. przeciwpancerniacy z Pleszewa, w zawodach strzeleckich z okazji 107 rocznicy wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Organizatorem zawodów był Zarząd Rejonowy Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Kaliszu oraz koło nr 4 w Pleszewie.
Do zawodów przystąpiło siedem trzyosobowych drużyn weteranów służb mundurowych, byłych żołnierzy, policjantów i strażaków PSP. W dwuboju strzeleckim bezapelacyjnie najlepsi byli członkowie Kurkowego Bractwa Strzeleckiego z Pleszewa, przed miejscową drużyną Koła Żołnierzy Rezerwy LOK i zespołem z koła nr 4 ZŻWP im. Przeciwancerniaków (płk Florian Siekierski, mjr Jan Kaczmarek, st. chor. Tomasz Pawlak). 
Każdy z zawodników mógł oddać jeden strzał próbny i pięć ocenianych. Najlepiej w strzelaniu indywidualnym poradził sobie Florian Siekierski, uzyskując ósmy wynik z karabinka 39,3 pkt. oraz z pistoletu 41,1 pkt. co dało mu 11 miejsce. Pozostali byli wojskowi sklasyfikowani zostali w środku stawki strzelających. Tomasz Pawlak był odpowiednio 10 i 14 a Jan Kaczmarek 12 i 15, co w sumie przełożyło się na trzecie miejsce drużyny w dwuboju strzeleckim.
Z kolei w strzelaniu do tarczy niespodzianki należało umieścić trzy naboje jak najbliżej pola oznaczonego „8”. Najbliżej ósemki naboje umieścił Teofil Fengier 7,7 pkt. z KBS Pleszew, przed Tadeuszem Żychlewiczem KBS - 8,4 pkt. i Florianem Siekierskim ZŻWP Pleszew - 8,6 pkt.
Nagrody zwycięzcom zawodów wręczali: starosta pleszewski Maciej Wasielewski, prezes ZR ZŻWP w Kaliszu ppłk Andrzej Krupiński oraz płk Florian Siekierski, jako Honorowy Prezes ZR ZŻWP w Kaliszu. Nagrodę, okolicznościową statuetkę za III miejsce dla drużyny ZŻWP, odebrał z rąk starosty prezes koła płk Ryszard Wiliński. Końcowym akcentem zawodów była tradycyjna grochówka na koszt organizatorów dla wszystkich uczestników zawodów.

   Klasyfikacja zespołowa w dwuboju strzeleckim  
1. KBS Pleszew - 276,3 pkt.
2. KŻR LOK Pleszew - 252,5 pkt.
3. ZŻWP Pleszew - 244,0 pkt.
4. KŻR Gilza LOK Pleszew - 207,6 pkt.
5. ZEiR PSP Pleszew - 161,6 pkt.
6. ZŻWP Kalisz - 136,5 pkt.
7. SEiR Policji Poznań - 117,1 pkt. 

Jacek TOMCZAK 

 

« Powrót do listy