Związek Żołnierzy Wojska Polskiego
Zarząd Główny

Adres Zarządu Głównego:
ul. Miklaszewskiego 5, 02-776 Warszawa

tel. +48 727 008 000

Organizacja pożytku publicznego   KRS 0000141267

Rachunek Bankowy Zarządu Głównego: 45 1240 6104 1111 0000 4784 5055

Aktualności

ZWIASTUN „Głosu Weterana i Rezerwisty” numer 4 (382) Kwiecień 2021 r.

 

 

SZANOWNI CZYTELNICY I SYMPATYCY
„GŁOSU WETERANA I REZERWISTY”

 

Zapraszamy do kwietniowego numeru „Głosu Weterana i Rezerwisty”, w którym m. in. przeczytacie:

1. „Demobilizacja państwa” - rozważania redaktora naczelnego Marka Bielca na temat obniżania zdolności obronnych państwa. Godne zastanowienia.

2. „Kulisy sprawy katyńskiej” - niezwykle interesujące opracowanie Franciszka Puchały o ujawnianiu prawdy nie tylko o mordzie katyńskim. Nie tylko dla miłośników historii.

3. „Druga emerytura - zasadzki i pułapki” - Henryk Budzyński radzi jak uniknąć kłopotów przy ubieganiu się o drugą emeryturę z systemu powszechnego. Nie tylko dla zainteresowanych.

4. „Jak to robimy w spożywczaku?” - wicedyrektor Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego im. Powstańców Wielkopolskich w Łodzi pani Ewa Zdziemborska- Jatczak dzieli się uwagami jak radzić sobie z wychowaniem młodzieży w duchu miłości do kraju, w warunkach nauki zdalnej. Do wykorzystania w działalności związkowej.

5. „Aktywnym i kreatywnym łatwiej” - Adam Cichosz prezentuje bogatą współpracę między krakowskimi kołami nr 18 ZŻWP oraz nr 8 ZPS. Do wykorzystania i naśladowania.

Ponadto

1. „1 % - czas na zrzutkę” - prezes Zarządu Fundacji Pomocy Emerytom i Rencistom Wojskowym Ryszard Maluta zachęca do przekazywania 1 % podatku dla Związku oraz Fundacji. Warto przeczytać i zastosować się do apelu.

2. „Koronawirus, objawy i leczenie. cz. 1” - lek. Piotr Białokozowicz radzi jak postępować w przypadku „złapania” koronawirusa.

3. „Jak to z dyscypliną drzewiej bywało” - Henryk Budzyński, z lekkim przymrużeniem oka, przedstawia dawniejsze sposoby utrzymania dyscypliny w wojsku. Nie do zastosowania w warunkach obecnych.

a także:

1. Wielcy Ludzie Związku.
     2. Nieco historii.
     3. Kącik kulturalny
     4. Wydarzenia z życia Związku.
     5. Odeszli na wieczną wartę.

Zachęcamy Czytelników i Sympatyków „Głosu Weterana i Rezerwisty” do dzielenia się z nami swymi wspomnieniami i przemyśleniami. Najciekawsze znajdą miejsce na łamach „Głosu Weterana i Rezerwisty”.

Wasz Wydawca
     GWIR Sp. z o.o.

 

« Powrót do listy