Związek Żołnierzy Wojska Polskiego
Zarząd Główny

Adres Zarządu Głównego:
ul. Miklaszewskiego 5, 02-776 Warszawa

tel. +48 727 008 000

Organizacja pożytku publicznego   KRS 0000141267

Rachunek Bankowy Zarządu Głównego: 45 1240 6104 1111 0000 4784 5055

Aktualności

ZWIASTUN „Głosu Weterana i Rezerwisty” numer 2 (392) Luty 2022 r.

 

 

SZANOWNI CZYTELNICY I SYMPATYCY
„GŁOSU WETERANA I REZERWISTY”

 

Uprzejmie zapraszamy do lutowego numeru „Głosu Weterana i Rezerwisty”, w którym m. in. przeczytacie:

1. „Upadek najwyższych wartości” - rozważania redaktora naczelnego Marka Bielca nad postępującym upadkiem wartości ogólnoludzkich. Godne zastanowienia.

2. „Nowe zagrożenie - wojna w cyberprzestrzeni” - niezwykle ciekawe opinie Adama Pawła Orzechowskiego na temat zagrożeń wieku cyfrowego. Literatura obowiązkowa, nie tylko dla biegłych w sztuce komputerowej.

3. „Trwałe zasady strategii” - przemyślenia Marka Ojrzanowskiego na temat przygotowań polityków oraz wojskowych do potencjalnego konfliktu zbrojnego. Nie tylko dla absolwentów akademii wojskowych.

4. „Jakaś Olga Tokarczuk - wilki i barany oraz populizm”. Bogdan Kubik zastanawia się nad słowami noblistki Olgi Tokarczuk ,,Coś ze światem jest nie tak”. Dlaczego słowa te są zwalczane przez złych ludzi i osoby o skłonnościach dyktatorskich. Naprawdę warto przeczytać.

5. „Czy stać nas na apolityczność” - Krzysztof Zabiegliński wyjaśnia, dlaczego „uwierają” go postanowienia § 7 Statutu Związku. Artykuł zasługuje na rzetelną polemikę.

6. „Wskaźniki ofiarności” - Ryszard Maluta prezentuje aktualne problemy Fundacji Pomocy Emerytom i Rencistom Wojskowych.

Ponadto:

1. „Z życia Związku” - wyjątkowo bogata porcja informacji o działalności związkowej. Źródło  inspiracji i zachęta do naśladowania.  

2. „Ludzie Związku” - sylwetki zasłużonych członków naszego Związku.

3. „Poradnik zdrowotny” Piotra Białokozowicza.

4. „Zróbcie coś z tym Chrobrym” -  Henryk Budzyński z przymrużeniem oka wyjaśnia dlaczego należy zrobić porządek z Bolesławem Chrobrym.

 

SZANOWNI PAŃSTWO!

Za kilka - kilkanaście dni będziemy mogli rozliczyć podatki za 2021 r.
Przed rozliczeniem się z fiskusem zachęcamy wszystkich naszych członków i sympatyków do przekazania 1 % podatku dla Związku Żołnierzy Wojska Polskiego.
Władza skubie nas bezlitośnie przy każdej okazji. Musimy upominać się o swoje.
Skorzystajmy z naszego przywileju i przekażmy 1 % podatku Związkowi lub Fundacji. To są pieniądze fiskusa, przekazując je Związkowi nic nie tracimy. Złóżmy PIT-OP w „swoim” urzędzie skarbowym. Nie ważne jak wysoki podatek oddamy państwu. Liczy się każda złotówka przekazana Związkowi.

Wasz Wydawca

 GWIR Sp. z o.o.

« Powrót do listy