Związek Żołnierzy Wojska Polskiego
Zarząd Główny

Adres Zarządu Głównego:
ul. Miklaszewskiego 5, 02-776 Warszawa

e-mail: zzwp@op.pl

Organizacja pożytku publicznego   KRS 0000141267

Rachunek Bankowy Zarządu Głównego: 45 1240 6104 1111 0000 4784 5055

Związek na co dzień

XIII Rajd Sapera już za nami

W dniu 22 kwietnia 2023 roku, Zarząd  Koła nr 7 wspólnie z Oddziałem PTTK w Inowrocławiu był współorganizatorem  cyklicznego już Rajdu Sapera.
   Piechurzy, kajakarze i cykliści przemierzali swoje trasy, by spotkać się na poligonie wojskowym w Ostrowie Krzyckim nad jeziorem Szarlej.

   Tu posililiśmy się grochówką oraz upieczoną kiełbaską. Tradycyjnie już żołnierze z 14 patrolu saperskiego 2. pułku inżynieryjnego w Inowrocławiu zorganizowali i przeprowadzili konkurs na „Najlepszego Sapera” gdzie uczestnicy musieli pokonać ścieżkę saperską i rozwiązać test wiedzy saperskiej.
   Wszyscy laureaci konkursów otrzymali nagrody rzeczowe, które wręczył prezes Oddziału PTTK Radosław Balmowski, a puchar ufundowany przez Koło nr 7 dla najliczniejszej grupy rajdowej wręczył prezes koła nr 7 Lech Murawski wspólnie z sekretarzem Krzysztofem Pęczkowskim.
    Rajd był okazją uczczenia miesiąca wojsk inżynieryjnych oraz upamiętnienia dokonań Wojsk Inżynieryjnych. W czasie pokoju jednym z najczęstszych zadań, jest zabezpieczanie i rozbrajanie niewybuchów, znajdowanych podczas wykopalisk czy prac budowlanych. Z reguły są to ładunki z czasów II wojny światowej.

Andrzej DARGACZ
Jerzy EKERT - zdjęcia

 

« Powrót do listy