Związek Żołnierzy Wojska Polskiego
Zarząd Główny

Adres Zarządu Głównego:
ul. Miklaszewskiego 5, 02-776 Warszawa

e-mail: zzwp@op.pl

Organizacja pożytku publicznego   KRS 0000141267

Rachunek Bankowy Zarządu Głównego: 45 1240 6104 1111 0000 4784 5055

Związek na co dzień

Jubileuszowe „XX - Mistrzostwa Śląska w Wojskowych Sztukach i Sportach Walki” - Ozimek 2022

Jubileuszowe „XX - Mistrzostwa Śląska w Wojskowych Sztukach i Sportach Walki” oraz pokazy Wojskowych Sztuk i Sportów Walki zorganizowano 18 czerwca 2022 r. w Ozimku pod patronatem Marszałka Województwa Opolskiego i Starosty Opolskiego.
    Głównymi organizatorami zawodów byli: Koło nr 10 - Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Opolu, AKADEMIA WOJSKOWYCH SZTUK i SPORTÓW WALKI „COMBAT”, prezes Tadeusz Chodaczek, Stowarzyszenie „Nasza Nowa Schodnia”, prezes Grzegorz Filipek oraz Roman Fornol członek zarządu stowarzyszenia.

    Zawody odbyły się pod Międzynarodowym Patronatem: WORLD INTERNATIONAL COMBAT MARTIAL ARTS SOCIETY Dai Soke prof. dr Jagdish Singh Khatri - 12 Dan, Indie-Nepal.
    Zawody rozegrano w 4 kategoriach. Na zawody stawiło się 9 klubów. Rywalizowało 92 zawodniczek i zawodników.
    Podczas dekoracji zawodników Soke, prof. dr Tadeusz Chodaczek - Prezydent WICMAS Europa  wraz z Prezesem ZW ZŻWP w Opolu - płk. Zbigniewem Owczarkiem i płk. Eugeniuszem Nowackim  odznaczyli sztandar Szkoły Podstawowej nr 3 w Ozimku im. Paraolimpijczyków i Olimpijczyków - „Złotym Krzyżem ZŻWP” za krzewienie kultury fizycznej i zaangażowanie w działalność społeczną na rzecz podniesienia bezpieczeństwa i obronności wśród najmłodszej części naszego społeczeństwa
    Odznaczeni także zostali „Złotym Medalem 40 -lecia ZŻWP”- zasłużonych dla ZŻWP senator RP, samorządowcy i działacze społeczni:
     - Danuta Jazłowiecka senator RP
     - Leonarda Płoszaj
     - Marcin Oszańca
     - Arkadiusz Banik
     - Ryszard Gajda
     - Mariusz Podkowa
     - Grzegorz Lauer
     - Norbert Kadela
     - Grzegorz Filipek
    Za XX lat pracy społecznej, na rzecz podniesienia obronności i bezpieczeństwa Państwa Rzeczpospolitej Polskiej - nagrodzono „Brązowym Medalem  - za wybitne zasługi dla ZŻWP”:
     - Tadeusz Chodaczek
     - Zdzisław Łukaszuk
     - Przemysław Zimowski
     - Cezary Podraza
     - Grzegorz Krauze
     - Marek Rudzki
     - Michał Śliwka
     - Ryszard Gumiński
     - Krzysztof Jankowiak
     - Łukasz Czech
     - śp. Jan Labus
    Tablicą Pamiątkową oraz Repliką broni palnej uhonorowany został ppłk dr Lech Gabrysz, za opiekę merytoryczną, logistyczną i prawną nad powołaną w 2017 roku Akademią Wojskowych Sztuk Walki „COMBAT” w Opolu.

   Ceremonia dekorowania zwycięzców mistrzostw w poszczególnych kategoriach trwała ponad godzinę. Medale i puchary wręczali posłowie RP, przedstawiciele władz samorządnych i Zarządu Wojewódzkiego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Opolu. Trzeba przyznać, że była to udana i dobrze zorganizowana impreza, która wpisała się w obchody 41. rocznicy powstania ZŻWP i w ideę kształtowania postaw patriotycznych, dzieci młodzieży i dorosłych. Gratulujemy organizatorom i  pomysłodawcom. Na pewno to wydarzenie wpisze się jako ważna lekcja patriotyzmu mająca w obecnym czasie ogromne znaczenie nie tylko dla młodego pokolenia.

Henryk WAWER
Rzecznik Prasowy ZW ZŻWP w Opolu

 

« Powrót do listy