Związek Żołnierzy Wojska Polskiego
Zarząd Główny

Adres Zarządu Głównego:
ul. Miklaszewskiego 5, 02-776 Warszawa

e-mail: zzwp@op.pl

Organizacja pożytku publicznego   KRS 0000141267

Rachunek Bankowy Zarządu Głównego: 45 1240 6104 1111 0000 4784 5055

Kącik artystów i hobbystów

Twórcza Poetka

Maria Rudnicka - poetka, pieśniarka hafciarka, animatorka kultury. Powiedziała, że Rzeszów wdzięki rozwija, to kolejny (19) tomik Marii Rudnickiej, tej romantycznej animatorki kultury z Rzeszowa. Autorka ponad pół wieku mieszka w tym mieście. To jej ukochane miasto. Tu wychowała swoje dzieci. Tu ona i jej dzieci studiowały.
    Spaceruje często, ogląda z przyjemnością, jak zmienia się miasto, rozwija i pięknieje. Stwierdza, że choć jest wiele takich miast, cieszy ją Rzeszów i ojczysty kraj. Tutaj znalazła swoje miejsce na Ziemi. Kiedy nowy dzień wstaje, patrzy jak miasto ożywa, Niesie z sobą nowe wyzwania, bo w mieście wciąż coś się dzieje.
    Jest pełna uznania dla władz w przeobrażeniu i rozwoju miasta. Docenia też wkład mieszkańców miasta. Cieszy się, że Rzeszów pięknieje z każdym dniem. Zachwyca ją ukwiecone miasto, odnowione ulice i elewacje budynków. Rozkoszuje się swojskim pejzażem i nie tylko.
     Uwielbia dziką przyrodę, która ją fascynuje. Cieszy ją bieszczadzki las, pachnący żywicą, bujna roślinność i zwierzyna. Podziwiała bociany nad jeziorem w Polańczyku. Uważa, że te szczególne ptaki przynoszą szczęście. Są też atrakcją okolicy.
    Szczęście przepełnia jej serce i duszę, gdy przebywa na łonie natury. Czerpie z niej tajemniczą moc i doskonale się czuje.    

Mieczysław KOWAL

 

« Powrót do listy