Związek Żołnierzy Wojska Polskiego
Zarząd Główny

Adres Zarządu Głównego:
ul. Miklaszewskiego 5, 02-776 Warszawa

tel. +48 727 008 000

Organizacja pożytku publicznego   KRS 0000141267

Rachunek Bankowy Zarządu Głównego: 45 1240 6104 1111 0000 4784 5055

Kącik artystów i hobbystów

60-lecie Wojskowego Koła Łowieckiego nr 508 „Cietrzew” w Rzeszowie

24 września 2011 r. w Klubie Wojskowym 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie odbyła się uroczystość 60-lecia Wojskowego Koła Łowieckiego nr 508 „Cietrzew” w Rzeszowie.
   Uroczystość poprzedziła Msza św. w Kościele Garnizonowym, którą odprawił ks. płk Tomasz Anisiewicz w obecności kapelanów.
    Uroczystość swoją obecnością uświetnili: Starosta Rzeszowski – Józef Jodłowski, Prezes ORŁ z Okręgu Rzeszowskiego – kol. Marek Rogoziński i Tarnobrzeskiego kol. Tadeusz Jabłoński. Prezesi sąsiadujących obwodów łowieckich, burmistrz i wójtowie gmin na terenie, których polują myśliwi z Cietrzewia.
   Przybyłych gości powitał Prezes Koła płk rez. mgr Józef Szyszka. Najważniejszym wydarzeniem święta było odznaczenie kol. Stefana Olejniczaka „Złomem” myśliwego. Kol. Olejniczak to myśliwy z 40-letnim stażem dla którego dbałość o środowisko bytowania zwierzyny nie jest obojętne. Oprócz „Złomu” odznaczonych zostało Srebrnym medalem Zasługi Łowieckiej kol. Elżbieta Zestowska, kol. Jan Pawełek i kol. Emil Bieleń. Brązowym medalem Zasługi Łowieckiej kol. Andrzej Król i kol. Eugeniusz Pałys. Zasłużeni myśliwi otrzymali również piękne dyplomy uznania. Odznaczenia i dyplomy wręczyli Prezesi ORŁ z Rzeszowa kol. Marek Rogoziński i ORŁ z Tarnobrzega kol. Tadeusz Jabłoński.
     Rocznicę 60-lecia WKŁ ,,Cietrzew” podsumował wydaniem Monografii Koła kol. Wojciech Szyndlar, w której przedstawił zakres prac i kolegów z Koła zaangażowanych w codziennej pracy na rzecz Koła i środowiska bytowania zwierzyny. Tradycyjnie z tej okazji piękną i ciekawą wystawę trofeów myśliwskich przedstawił kol. Jan Pawełek.
     Trzeba dodać, że corocznym zwyczajem, myśliwi rozpoczęli sezon zbiorowych polowań jesienno – zimowych z troską o pozostawienie stada podstawowego do dalszego rozwoju w przyrodzie.
    Ponadto delegacja WKŁ „Cietrzew” wraz ze sztandarem bierze udział w okręgowych uroczystościach z okazji Święta Huberta – patrona myśliwych. Uroczystość ta zawsze rozpoczyna się mszą św. w kościele pod wezwaniem Św. Huberta w Miłocinie koło Rzeszowa.
   Na zakończenie podniosłej uroczystości, odbyła się biesiada myśliwska w której uczestniczyło około 100 osób. Był pieczony dzik, wszyscy się zachwycali smakiem z jego tuszy. Pani Stasia poetka dostała natchnienie duchowe i napisała kilka wierszy na cześć myśliwych i przepięknej naszej przyrody polno – leśnej.
     Serdecznie pozdrawiam wszystkich myśliwych koła wojskowego i całym naszym woj. Podkarpackim!
                                     

D a r z  B ó r

                 Mieczysław  KOWAL

 

 

« Powrót do listy