Związek Żołnierzy Wojska Polskiego
Zarząd Główny

Adres Zarządu Głównego:
ul. Miklaszewskiego 5, 02-776 Warszawa

tel. +48 727 008 000

Organizacja pożytku publicznego   KRS 0000141267

Rachunek Bankowy Zarządu Głównego: 45 1240 6104 1111 0000 4784 5055

Kącik artystów i hobbystów

Maria Rudnicka – poetka, pieśniarka, hafciarka, animatorka kultury

Swoją twórczość rozpoczęła debiutanckim tomikiem ,,Moje wędrówki” wydanym w 20007 r. Od tamtego czasu zdążyła napisać dwanaście tomików. Maria zachwyca się przyrodą, która kusi tęczowymi barwami. Cieszy się każdą chwilą każdym nowym dniem. Z uśmiechem na twarzy wita każdy poranek. Czas „Jesieni życia” wypełnia przyjemnie i twórczo.
     W swoich wierszach autorka ubarwia szarą codzienność, która iskrzy się wszystkimi barwami i nastrojami. Zaprasza do krainy pełnej uroku i czaru. Jej mottem jest żyć w harmonii z przyrodą. Wzbudza w naszych sercach nadzieję na spełnienie skrytych marzeń. Ożywia świat w którym tańczy wiatr z obłokiem. Pisze też o seniorach, którzy rozwijają swoje pasje, działające jak balsam na ich dusze.
     Bierze udział w konkursach poetyckich. W czerwcowym konkursie pod tytułem „Przekraczamy granice” organizowanym przez Posłankę do Parlamentu Europejskiego – Elżbietą Łukacijewską, została wyróżniona. Z innymi uczestnikami tego konkursu pojechała we wrześniu tego roku na wycieczkę do Brukseli. Zwiedziła Parlament i miasto. Grupie towarzyszyła Posłanka Elżbieta Łukacijewska. Trzeba nadmienić, że Maria napisała teksty do hymnu WKU i do 6 innych piosenek. A mianowicie „Rzeszów” – Stolica Podkarpacia”, „Życie trwa”, „Uśmiechaj się” „Bliżej natury”, „Wspólny dom” i „Z piosenką przez świat”.
     Jest studentką Uniwersytetu Trzeciego Wieku, dzięki temu ma możliwość doskonalić swoje umiejętności, rozwijać swoje pasje.
    Ponadto miała możliwość uczęszczania na kurs komputerowy. „Komputer to wspaniała rzecz. Piszę swoje wiersze, które mogę dowolnie poprawiać i zmieniać” - mówi poetka. Znajomość technik komputerowych znacznie usprawnia jej pracę. Dzięki temu wiersze może skopiować na krążek i wykorzystać do druku.
   Życzymy Marii dalszych sukcesów w twórczości artystycznej i dużo radości w codziennym życiu!


Mieczysław  KOWAL


« Powrót do listy