Związek Żołnierzy Wojska Polskiego
Zarząd Główny

Adres Zarządu Głównego:
ul. Miklaszewskiego 5, 02-776 Warszawa

e-mail: zzwp@op.pl

Organizacja pożytku publicznego   KRS 0000141267

Rachunek Bankowy Zarządu Głównego: 45 1240 6104 1111 0000 4784 5055

Aktualności

Potrójny Jubileusz - koncerty Wojskowego Zespołu Wokalnego „WIARUSY” im. ppłk. lek. Stanisława Szarmacha

W dniu 26 lutego 2023 roku na bazie Słupskiego Ośrodka Kultury w Teatrze RONDO odbyły się dwa galowe koncerty charytatywne na rzecz słupskiego Hospicjum.
    Organizatorami koncertu byli dyrektor SOK Pani Jolanta Krawczykiewicz oraz prezes ZR Związku Żołnierzy Wojska Polskiego ppłk (w st. spocz.) Romuald Detmer, jubileuszowy koncert zorganizowany został z okazji: 55 rocznicy istnienia „WIARUSÓW”, 35 lat na scenie i 15 lat po reaktywacji jako charytatywny na rzecz słupskiego Hospicjum.

    Pierwszy koncert odbył się o godz. 15.00 przy kompletnej widowni przybyli również byli członkowie „WIARUSÓW”, a mianowicie kol. Mieczysław Świąder z małżonką oraz kol. Eliza Nowak,  drugi o godz. 17.30 widownia głównie na zaproszenia. Podkreślić należy, że czynny udział w koncertach wzięła była kierownik muzyczna Zespołu Eliza Prasowska, która  z dniem dzisiejszym definitywnie rozstała się z Zespołem „Wiarusy”.
    „Wiarusy” przygotowując się do koncertu włożyli bardzo dużo własnego czasu, próby odbywały się po 3 godziny tygodniowo, każdy członek Zespołu dał z siebie wszystko co było korzystne dla muzyki, wokalu i choreografii. Praca i wysiłek ludzi nie poszedł na marne oba koncerty widownia i profesjonaliści ocenili bardzo wysoko dając Zespołowi ocenę 6+.
     Ponadto gościnnie wystąpiły dwie ładne  i młode solistki z SOK o bardzo pięknym wokalu, a były to: Natalia Kwiatek i Oliwia Stanisławska. Za udział  w koncertach bardzo serdecznie i po żołniersku DZIĘKUJEMY!!!
     Były oficjalne podziękowania i życzenia, kwiaty, a mianowicie:
   • Pani Prezydent Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka osobiście, podziękowała Zespołowi za piękne koncerty tak słownie jak i na piśmie, określając jednocześnie, że miasto jest dumne z „Wiarusów” i życzyła  dużo  dobrego zdrowia sukcesów w śpiewaniu piosenki żołnierskiej oraz następnych jubileuszy na zakończenie koncertów Pani Prezydent zasponsorowała ogromny i bardzo smaczny urodzinowy tort dla wszystkich uczestników i gości  koncertu;
    • List Gratulacyjny na ręce kierownika Zespołu wręczyła w imieniu Rady Regionalnej  NOT Pani wiceprezes Krystyna Popiel;
    • Pismo Gratulacyjne, kwiaty i życzenia złożył prezes Towarzystwa Przyjaciół Wilna i Grodna Pan Marian Boratyński;
   • Kwiaty, życzenia oraz kosz słodkości w imieniu kierownictwa Chóru „PASJONATA” z Siemianic złożyła i wręczyła Pani Czesława Markiewicz.
   Aby koncert doszedł do skutku i sprawnie przebiegał  to zaangażowanych było szereg znakomitych i profesjonalnych osobistości głównie pracowników SOK, którym w imieniu WZW „Wiarusy”, prezydium ZR ZŻWP i swoim własnym bardzo serdecznie DZIĘKUJE i tak:
    • Pani Jolancie Krawczykiewicz - dyrektor  SOK;
    • Pani Aleksandrze Cybuli - reżyser całego przedsięwzięcia;
    • Pani Kamili Bilińskiej - akustyk;
    • Panu Maciejowi Sierosławskiemu - reżyser światła;
    • Pani Angelice  Kreft - fotograf;
    • Panu Krzysztofowi Przygoda - pracownik SOK.

Romuald DETMER

 

« Powrót do listy