Związek Żołnierzy Wojska Polskiego
Zarząd Główny

Adres Zarządu Głównego:
ul. Miklaszewskiego 5, 02-776 Warszawa

tel. +48 727 008 000

Organizacja pożytku publicznego   KRS 0000141267

Rachunek Bankowy Zarządu Głównego: 45 1240 6104 1111 0000 4784 5055

Aktualności

W TROSCE O NASZĄ OJCZYZNĘ - SPOTKANIE W OPOLU

16 stycznia 2023 r. w  Opolu z inicjatywy Andrzeja Buły Marszałka Województwa Opolskiego w sali konferencyjnej Izby Rzemieślniczej zorganizowano spotkanie środowisk żołnierskich i kombatanckich Opolszczyzny z Parlamentarzystami PO Opolszczyzny oraz  z Tomaszem Siemoniakiem byłym ministrem Obrony Narodowej.
   Największą grupę stanowili przedstawiciele Związku Żołnierzy Wojska Polskiego z prezesem Zarządu Wojewódzkiego płk. Zbigniewem Owczarkiem.

  Ppłk Ireneusz  Dybalski sekretarz ZW ŻŻWP w Opolu zapoznał uczestników spotkania ze „Stanowiskiem Zarządu Wojewódzkiego ZŻWP w Opolu w sprawie rosnącego zagrożenia niepodległości i pokojowego bytu Narodu Polskiego oraz problemów funkcjonowania ZŻWP”.
   W czasie spotkanie problemy środowiska byłych żołnierzy WP przedstawili także: prezes Zarządu Wojewódzkiego ZŻWP płk Zbigniew Owczarek i wiceprezes płk Roman Lipski.
  Ponadto Janusz Kwiatkowski ze Środowiska Żołnierzy AK i płk Edward Łakomy ze Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ zapoznali zebranych polityków z problemami swoich środowisk. Bardzo rzeczowa była dyskusja problemowa uczestników spotkania m.in. z udziałem ppor. rez.  Łukasza Żuka ze ZŻWP, płk. Antoniego Tkacza - prezesa Stowarzyszenia 10 Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej i parlamentarzystów.
   Marszałek Andrzej Buła, Tomasz Siemoniak i poseł Ryszard Wilczyński  podsumowując spotkanie przekonywali, że przychylają się do przedstawianych problemów i będą robić wszystko aby wspierać w rozwiazywaniu problemów organizacje żołnierskie i kombatanckie. I co warto podkreślić, uznali za bardzo ważne w obecnej sytuacji przedstawione Stanowisko ZŻWP i zbieżnie z ich poglądami.  
    Tomasz Siemoniak  podsumowując spotkanie podkreślił aby nie traktować go jako zebranie przedwyborcze. Ma jednak nadzieję, że środowiska kombatanckie i żołnierskie będą popierać ugrupowania demokratyczne. W Opolu podkreślono, że nie jest to ostatnie spotkanie. Na  pewno odbędą się kolejne  także w innych garnizonach regionu.

Henryk WAWER ZW ZŻWP w Opolu

 

 

 

« Powrót do listy