Związek Żołnierzy Wojska Polskiego
Zarząd Główny

Adres Zarządu Głównego:
ul. Miklaszewskiego 5, 02-776 Warszawa

tel. +48 727 008 000

Organizacja pożytku publicznego   KRS 0000141267

Rachunek Bankowy Zarządu Głównego: 45 1240 6104 1111 0000 4784 5055

Aktualności

Święto lotnictwa w Słupsku

My byli żołnierze potrafimy robić duże rzeczy w naszych małych ojczyznach i tak:
   Świętować zaczęliśmy już w piątek 26 sierpnia 2022 r., Stowarzyszenie Przyjaciół 28splm zorganizowało patriotyczne spotkanie przy obelisku w „małym muzeum” w Redzikowie. Przy pomniku wartę honorową objęli żołnierze batalionu obrony bazy, obok pomnika ustawił się poczet sztandarowy ZR ZŻWP wystawiony prze Koło nr 4 ZŻWP  im. „28splm”.

    Prezes Stowarzyszenia kol. st. chor. sztab. Ryszard Kuras wraz z delegacją rozpoczął składanie wiązanek następnie pozostałe  delegacje składały wiązanki w tym Koło nr 4 ZŻWP i prezes ZR ZŻWP. Po złożeniu  wiązanek prezes Stowarzyszenia w paru słowach poinformował zebranych w jakim celu się spotkaliśmy i podziękował  uczestnikom spotkania za przybycie i za oddanie hołdu tym, którzy odeszli od nas do lepszego świata.
    Dalszy ciąg obchodów święta lotnictwa miał miejsce na lotnisku Aeroklubu w Krepie, gdzie 27 sierpnia 2022 r. o godz. 15.00 rozpoczął się piknik. Piknik rozpoczął się od uroczystej zbiórki. Całość uroczystości prowadził kol. Ryszard Kuras wielce zaangażowany człowiek i w całości oddany sprawie. Po zbiórce wszyscy uczestnicy (około 70 osób) udali się w miejsce pikniku. Atmosfera była bardzo rodzinna - podano bardzo smaczną grochówkę, kaszankę, kiszkę, kiełbaskę z rożna, karkówkę oraz boczek. Organizatorzy zapewnili również wodę gazowaną i niegazowaną do picia.
    Podczas tego wspaniałego spotkania  za symboliczne 100 zł była możliwość skorzystania z lotu samolotem i zwiedzić Słupsk z lotu ptaka. Taką frajdę serwował kol. ppłk pil. Ireneusz Bijata.
    Wielkie słowa uznania i magiczne DZIĘKUJĘ przekazuję  kol. st. chor. sztab. Ryszardowi Kurasowi oraz Paniom i Panom z profesji logistycznej tego pikniku.

                                Romuald DETMER 

 

« Powrót do listy