Związek Żołnierzy Wojska Polskiego
Zarząd Główny

Adres Zarządu Głównego:
ul. Miklaszewskiego 5, 02-776 Warszawa

e-mail: zzwp@op.pl

Organizacja pożytku publicznego   KRS 0000141267

Rachunek Bankowy Zarządu Głównego: 45 1240 6104 1111 0000 4784 5055

Aktualności

W Słupsku bardzo patriotycznie i na wesoło!!!

Święto Wojska Polskiego w Słupsku uroczyście obchodzono w dniu 14 sierpnia 2022 r. Główne uroczystości  garnizonowe odbyły się w koszarach 7 Brygadzie Obrony Wybrzeża.
    Aktywny udział w obchodach  również wzięli:  Członkowie ZR ZŻWP oraz Zespół „WZW Wiarusy” im. ppłk. lek. Stanisława Szarmacha. O godz. 11.45 na Placu Zwycięstwa delegacja ZR ZŻWP oraz Zespół „WZW Wiarusy” złożyły wiązankę kwiatów pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego oraz wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Narodowy. Następnie o godz. 12.00 w Parku Waldorffa Zespół „WZW Wiarusy” wykonał w sposób bardzo profesjonalny dwugodzinny koncert patriotyczno-rozrywkowy na rzecz i z okazji Święta WP dla społeczności słupskiej. Na koncert przybyło około 300 osób, którzy wielkimi brawami dziękowali Zespołowi za dobrą wojskową piosenkę i nie tylko.

    Ale słupski Związek na tym nie przestał i w dniu 15 sierpnia 2022 r. o godz. 16.00  Koła nr 1 i nr 3 „Niebieskie Berety” zorganizowały wspaniały rodzinny piknik integracyjny. Było to wspaniałe rodzinne tanecznie spotkanie i bogato wyposażone w jadłospisie. Serwowano piwo, wino, kaszankę z cebulką, kiełbaskę z rożna, pajdę chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym oraz smakowitą karkówkę wykonaną domową robotą przez Janinę i Stanisława Chwałkowskich, smalec to też ich dzieło. Na spotkanie przybyło 70 osób, co może nie jest frekwencją oszałamiającą, zwarzywszy, że każde Koło liczy ponad 100 członków, ale Ci co przybyli radośnie się bawili i tą drogą pozdrawiamy tych co nie byli. Logistyką tego wspaniałego spotkania zajęli się: Kol. Janina i Stanisław Chwałkowscy, Kol. Zbysław Konewko i Kol. Andrzej Dutkowski. Stroną rozrywkową zajął się Kol. Leśniak. Głównymi organizatorami tego przedsięwzięcia to prezesi Kół, a mianowicie Kol. Adam Żurawski i kol. Wojciech Iwanowski - wszystkim serdecznie i po żołniersku DZIĘKUJEMY!!! 

Romuald DETMER
Foto: Maciej SULIGA

 

« Powrót do listy