Związek Żołnierzy Wojska Polskiego
Zarząd Główny

Adres Zarządu Głównego:
ul. Miklaszewskiego 5, 02-776 Warszawa

tel. +48 727 008 000

Organizacja pożytku publicznego   KRS 0000141267

Rachunek Bankowy Zarządu Głównego: 45 1240 6104 1111 0000 4784 5055

Związek na co dzień

Bezpieczeństwo seniorów tematem spotkania policji z członkami i sympatykami Koła nr 7 w Inowrocławiu

W dniu 25 kwietnia 2022 roku zarząd koła nr 7 zorganizował dla członków i sympatyków spotkanie i przedstawicielkami policji  w Inowrocławiu.
   Celem spotkania było uświadomienie osobom starszym, jakimi metodami posługują się przestępcy i jak ustrzec się przed oszustwem i kradzieżą.

    Na podstawie przykładów podanych przez funkcjonariuszki, zebrani dowiedzieli się jak nie stać się ofiarą oszustów działających różnymi metodami.
    Przedstawicielki policji przekazały zebranym niezbędną wiedzę, mającą na celu zwiększenie bezpieczeństwa osób starszych oraz uświadomienie, jak nie stać się ofiarą przestępstw m.in. metodą „na wnuczka, policjanta CBS” czy na administratora. Zwróciły uwagę na to, że podawanie się za krewnych, funkcjonariuszy Policji czy pracowników różnych instytucji oraz firm usługowych to najczęściej stosowana metoda przez oszustów, których ofiarami padają z reguły osoby starsze lub samotnie mieszkające.
     Funkcjonariuszki zwróciły również uwagę na bezpieczeństwo seniorów w ruchu drogowym.
     Na zakończenie spotkania funkcjonariuszki odpowiadały na pytania uczestników związane z tematyką spotkania jak również innymi problemami, jakie nurtują ludzi starszych, a które mają bezpośredni wpływ na ich bezpieczeństwo.
     Podczas spotkania Prezes koła Lech Murawski wręczył Dyplom i złożył życzenia z okazji 90-rocznicy urodzin kol. Stanisławowi Boczkowskiemu oraz legitymację dla nowego członka ZŻWP kol. Franciszkowi Redykowi.

Tekst: Andrzej DARGACZ
Zdjęcia: Mieczysław KAMIŃSKI

 

« Powrót do listy