Związek Żołnierzy Wojska Polskiego
Zarząd Główny

Adres Zarządu Głównego:
ul. Miklaszewskiego 5, 02-776 Warszawa

tel. +48 727 008 000

Organizacja pożytku publicznego   KRS 0000141267

Rachunek Bankowy Zarządu Głównego: 45 1240 6104 1111 0000 4784 5055

Związek na co dzień

Święto Wojska Polskiego z premierą filmową HistoryPL

14 sierpnia 2021 r. w przeddzień Święta Wojska Polskiego w Witnicy odbyły się wspólnie zorganizowane uroczystości przez „Witnickie” i „Gorzowskie” Koła Związku Żołnierzy Wojska Polskiego.
    W ramach uroczystości byli żołnierze oraz mieszkańcy spotkali się na rondzie im. płk. Czesława Chmielewskiego, aby przy obelisku-armacie wysłuchać historii powstania wojskowego święta.

    Jednocześnie osoby, które wykazały się pracą społeczną na rzecz popularyzacji tematyki wojskowej otrzymały pamiątkowe dyplomy z okazji 40-lecia Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. Wyróżnieni zostali: grupa filmowa HistoryPL oraz Agnieszka Lewosiuk - Muzeum Techniki Wojskowej w Szczecinie. Spotkanie zakończyło wspólne zdjęcie w asyście byłego sztandaru 4 Brygady Saperów z Gorzowa Wlkp.
   Druga część uroczystości odbyła się na podwórku Muzeum Chwały Oręża Polskiego. Pomiędzy armatami odbyła się premiera nowego filmu grupy filmowej HistoryPL pt. „W podróży za historią. W muzeum kombatanta” opowiadającego o historii utworzenia muzeum przez kombatanta śp. Czesława Chmielewskiego.
    O filmie opowiedzieli główni bohaterowie: Marcin Kamiński i Martyna Musiela. Na koniec ekipa filmowa przekazała do muzeum kolejny eksponat: współczesny mundur polowy z emblematami 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza, czyli jednostki (wówczas 17 Pułk Piechoty, następnie Zmechanizowany a dziś brygada), w której to służył śp. Czesław Chmielewski.

 

    Poniżej zapraszamy do obejrzenia najnowszej produkcji filmowej zrealizowanej przy współpracy ze Kołem Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Gorzowie Wlkp.

 

 

 

« Powrót do listy