Związek Żołnierzy Wojska Polskiego
Zarząd Główny

Adres Zarządu Głównego:
ul. Miklaszewskiego 5, 02-776 Warszawa

tel. +48 727 008 000

Organizacja pożytku publicznego   KRS 0000141267

Rachunek Bankowy Zarządu Głównego: 45 1240 6104 1111 0000 4784 5055

Związek na co dzień

WYCIECZKA CZŁONKÓW KUJAWSKO-POMORSKIEGO ZWIĄZKU ŻOŁNIERZY WOJSKA POLSKIEGO DO STRASBURGA

W dniach 13 - 16 kwietnia 2019 r. grupa mieszkańców Kujaw i Pomorza, w tym członków ZŻWP, pojechała na zaproszenie posła Janusza Zemke do stolicy Alzacji - Strasburga.
    Strasburg - miasto w północno-wschodniej Francji, położone przy granicy niemieckiej na Renie. Miasto jest stolicą i głównym ośrodkiem gospodarczym Alzacji i departamentu Dolny Ren.
    W Strasburgu swoją siedzibę mają między innymi: Rada Europy, Europejski Trybunał Praw Człowieka, Parlament Europejski oraz Eurokorpus.
   Strasburg, stolica Europy i Alzacji, jest miastem młodym i dynamicznym. Podczas zwiedzania zaskoczył nas żywą atmosferą i mnóstwem obiektów kultury: muzeami, teatrami, operą, salami konferencyjnymi.
    Strasburg szczyci się uznaną na całym świecie spuścizną historyczną - dzielnicą Grande ile, która jest wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
   Członkowie ZŻWP z województwa kujawsko-pomorskiego podczas wiosennej pogody zwiedzali miasto, byli w Parlamencie Europejskim, uczestniczyli w obradach plenarnych, prelekcji w sali wykładowej, oglądali Strasburg z pokładu stateczku wycieczkowego, spacerowali wśród oświetlonych zabytków. Grupa nocowała w małym, niemieckim miasteczku  Kehl-Kork.
   W sali seminaryjnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu, uczestnicy wyjazdu studyjnego, wysłuchali prelekcji posła Janusza Zemke o współczesnych problemach Unii Europejskiej, funkcjonowaniu Parlamentu oraz pracy europosłów.
    To wszystko pozostanie zapewnie na długo w pamięci wszystkich uczestników.

Rzecznik Koła nr 7 w Inowrocławiu
Andrzej DARGACZ

 

« Powrót do listy