Związek Żołnierzy Wojska Polskiego
Zarząd Główny

Adres Zarządu Głównego:
ul. Miklaszewskiego 5, 02-776 Warszawa

e-mail: zzwp@op.pl

Organizacja pożytku publicznego   KRS 0000141267

Rachunek Bankowy Zarządu Głównego: 45 1240 6104 1111 0000 4784 5055

Warto wiedzieć

Kierowcy mogą sprawdzić liczbę swoich punktów karnych przez internet

Niemal 362 tysiące osób sprawdziło już w 2018 roku swoje punkty karne bez wizyty na komisariacie, bez stresu i zakłopotania. Nie masz pewności ile punktów masz na koncie po zimowych wyjazdach? Możesz to sprawdzić od ręki. Liczbę punktów karnych możemy sprawdzić przez internet dzięki systemowi CEPiK 2.0. Umożliwia on dostęp do aktualnych danych z ewidencji kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego.
    Aby jednak sprawdzić punkty karne przez internet trzeba mieć założony Profil Zaufany.

Następnie należy zalogować się na stronę www.obywatel.gov.pl i wybierać kolejno kategorie „Kierowcy i pojazdy” i „Sprawdź swoje punkty karne”. System przenosi wtedy użytkownika na stronę Profilu Zaufanego, gdzie należy się zalogować na swoje konto. Kierowca zostanie wtedy automatycznie przekierowany z powrotem do serwisu Obywatel.gov.pl, a na ekranie powinien zobaczyć informację o swoich punktach karnych.

Wszystkie dane, które są tam dostępne można pobrać w formacie PDF i wydrukować. Jednak taki wydruk ma jedynie charakter informacyjny. Nie jest to dokument urzędowy. Dlatego każdy urząd może go nie uznać - np. jako dowodu w sprawie. Każdy kierowca, który potrzebuje urzędowego zaświadczenia o punktach karnych musi jednak pójść na komisariat policji.

Jest to w pełni bezpieczna e-usługa. Dzięki zalogowaniu się przez Profil Zaufany mamy pewność, że liczby punktów za nasze drogowe przewinienia nie zobaczy sąsiad, kolega z pracy, czy inna niepowołana do tego osoba. Profil Zaufany to gwarancja, że nikt się pod nas nie podszyje. Jest bezpłatny i naprawdę łatwo go założyć.

Miłosz BIAŁY

 

« Powrót do listy