Organizacja pożytku publicznego   KRS 0000141267

Rachunek Bankowy Zarządu Głównego: 45 1240 6104 1111 0000 4784 5055

Aktualności

Rybacka integracja mundurowych. Dobra gmina Strzeleczki

9 października 2021 r. w Dobrej w Ośrodku Wypoczynkowym gminy Strzeleczki odbyły się „Zawody Służb Mundurowych w Wędkowaniu o Puchar Wójta Gminy Strzeleczki”. Licznie przybyli na nie strażacy wędkarze i żołnierze wędkarze ze Związku Żołnierzy Wojska Polskiego.
    Jak się okazało nie było to łatwe wędkowanie. Ponad połowie zawodników nie udało się złowić nawet jednej małej rybki w dobrze zarybionym, bioróżnorodnym łowisku. Jednak kilku z 19 zawodników-wędkarzy strażaków i żołnierzy złowiło tyle, aby znaleźć się na podium dla zwycięzców. Przede wszystkim w punktacji wysoko uplasowali się łowcy okoni oraz wędkarz, który wyłowił w tym jedynego szczupaka. Okazało się to być największym sukcesem dnia i zaowocowało zajęciem pierwszego miejsca na podium.
   Zwycięzcą został przedstawiciel strażaków Piotr Łabusga. II miejsce zdobył Edward Diaków przedstawiciel Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. III miejsce powędrowało także do strażaków zdobyli je ojciec z synem Bartosz i Tomasz Rataj.
   W Dobrej odbyły się także zawody strzeleckie z broni pneumatycznej i tu zwycięzcami okazali się strażacy.

Była to wspaniała i udana impreza integracyjna zorganizowana dzięki wsparciu wójta i rady gminy Strzeleczki oraz Starostwa Powiatowego w Krapkowicach. Nagrody wręczali Marek Pietruszka Wójt gminy Strzeleczki, Sabina Gorzkula wicestarosta powiatu krapkowickiego, płk Zbigniew Owczarek prezes ZW Związku Żołnierzy WP w Opolu oraz Ryszard Sajkowski prezes  ZW Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP w Opolu.
    Zawody zakończyła biesiada wędkarzy i ich rodzin oraz samorządowców. Już zapowiedziano kolejne zawody w Dobrej, które odbędą się w maju 2022 roku. Miejmy nadzieję, że wówczas brania ryb będą lepsze. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

Tekst i zdjęcia: Henryk WAWER ZW ZŻWP w Opolu