Związek Żołnierzy Wojska Polskiego
Zarząd Główny

Adres Zarządu Głównego:
ul. Miklaszewskiego 5
02-776 Warszawa

tel. +48 727 008 000

Organizacja pożytku publicznego   KRS 0000141267

Związek na co dzień

Wędkowanie Koła nr 28 ZŻWP w Dołujach

24 maja 2013 r., w gospodarstwie agroturystycznym w Dołujach odbyły się zawody wędkarskie o puchar Wójta Gminy Dobra. Organizatorem tych zawodów było Koło nr 28 ZŻWP w Szczecinie.
 

Czytaj więcej »

Jan Pączek - Wzorowy żołnierz WP

Jan Pączek ze wsi Zgłobień gm. Boguchwała został powołany do wojska na okres 2-ch lat, gdzie został przydzielony do jednostki samochodowej i zapisany na kurs samochodowy. Bardzo to mu odpowiadało, gdyż dawno marzył, żeby zostać kierowcą samochodowym. Kurs skończył z dobrym wynikiem, otrzymał samochód ciężarowy do obsługi i jazdy na ćwiczeniach, po złych drogach, polach i po obiektach poligonowych. W tym czasie otrzymał wyróżnienie i pochwałę od D-cy Jednostki. W późniejszym czasie otrzymał Medal. Gdy z wojska powrócił do cywila, jako kierowca, natychmiast otrzymał kilka propozycji dobrej pracy za kierownicą, gdyż miasto Rzeszów, było w rozbudowie bloków mieszkalnych i nowych Zakładów Pracy.
 

Czytaj więcej »

Uroczystość odznaczenia sztandarów szkół

17 maja 2013 r. zostały odznaczone Złotą Odznaką „Za Zasługi dla Związku Żołnierzy Wojska Polskiego” sztandary n/w szkół:
- Liceum Ogólnokształcące im. 15 PP „Wilków”;
- Szkoła Podstawowa nr 5 im. gen. Władysława Sikorskiego
.
    Odznaczenia wręczyli: płk pil. dr Edmund Klich wraz z Prezesem Koła nr 17 ZŻWP w Dęblinie st. chor. sztab. Mirosławem Błażejczykiem.
 

Czytaj więcej »

Pracowity maj w Gołdapi

Początek maja obfitował w uroczystości, w których swój udział wzięli członkowie koła ZŻWP w Gołdapi.

Czytaj więcej »

Zebranie w Kole nr 7 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego przy 56. Bazie Lotniczej w Inowrocławiu

Członkowie i sympatycy Koła nr. 7 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego przy 56. Bazie Lotniczej w Inowrocławiu spotkali się w Klubie Garnizonowym, aby omówić bieżące sprawy dotyczące działalności Koła. W zebraniu oprócz członków i sympatyków udział wziął płk pil. Zbigniew Musiał -  Dowódca 56. Bazy Lotniczej, który podziękował za zaproszenie oraz zapoznał  zebranych ze strukturami jednostki, zadaniami oraz obchodami 50 - lecia powstania jednostki, które zaplanowano na 18 maja 2013 r.
 

Czytaj więcej »

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze w Kole nr 2 ZŻWP w Przemyślu

W dniu 11 kwietnia 2013 roku w Sali Tradycji Zarządu Rejonowego ZŻWP w Przemyślu odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze Koła nr 2.

Czytaj więcej »

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze w Kole ZŻWP w Gołdapi

23 lutego 2013 r. w Kole ZŻWP w Gołdapi odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze. Ustępujący Zarząd dokonał rozliczenia z czterech lat swojej działalności. Członkowie obecni na zebraniu udzielili mu absolutorium za czteroletnią pracę.

Czytaj więcej »

Zawody Strzeleckie Koła nr 28 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Szczecinie

Zgodnie z harmonogramem pracy Koła nr 28 ZŻWP w dniu 22 lutego 2013 r., odbył się pierwszy etap rankingowych zawodów strzeleckich w Ośrodku Szkolenia Delve GT w Szczecinie.

Czytaj więcej »

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze w Kole nr 3 ZŻWP w Przemyślu

15 stycznia 2013 roku w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej w Przemyślu, po czteroletniej kadencji, odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze Koła nr 3 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego.
 

Czytaj więcej »

Styczeń w Gołdapi

Nowy Rok w Kole ZŻWP w Gołdapi rozpoczął się pracowicie. Stanisław Miernik i Witold Karniłowicz, jako wolontariusze, brali udział w zbiórce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ryszard Paczkowski, jako przedstawiciel Związku wraz z innymi przedstawicielami organizacji gołdapskich puszczał „światełko do nieba”.

 

Czytaj więcej »