Związek Żołnierzy Wojska Polskiego
Zarząd Główny

Adres Zarządu Głównego:
ul. Miklaszewskiego 5
02-776 Warszawa

tel. +48 727 008 000

Organizacja pożytku publicznego   KRS 0000141267

Związek na co dzień

Szkolić się i integrować w Czernicy

W dniach 9-12 września 2013 r. po raz kolejny liczne grono członków i sympatyków Koła nr 25 ZŻWP przy Akademii Marynarki Wojennej uczestniczyło w dorocznym spotkaniu szkoleniowo-integracyjnym na terenie gościnnych obiektów Akademickiego Ośrodka Szkoleniowego AMW w Czernicy.
 

Czytaj więcej »

Obchody 74. rocznicy wybuchu II wojny światowej

1 września 2013 roku inowrocławianie uczcili 74. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Uroczystość patriotyczną pod Pomnikiem Obrońców Inowrocławia.
 

Czytaj więcej »

Aktualności z Gołdapi

15 sierpnia 2013 r., tradycyjnie członkowie Koła ZŻWP w Gołdapi wzięli udział w uroczystościach Święta Wojska Polskiego w 15 Gołdapskim Pułku Przeciwlotniczym. 

Czytaj więcej »

Obchody Święta Lotnictwa w Inowrocławiu

28 sierpnia 2013 r. na placu apelowym 56. Bazy Lotniczej będącej w strukturach 1. Brygady Lotnictwa Wojsk Lądowych w Inowrocławiu odbyły się uroczystości związane z obchodami Święta Lotnictwa Polskiego. W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele władz miasta, powiatu, dowódcy jednostek, kombatanci, przedstawiciele stowarzyszeń, w tym duża grupa członków Koła nr 7 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego przy 56. Bazie Lotniczej oraz zgromadzeni sympatycy Lotnictwa.
 

Czytaj więcej »

Pamiętają o Polakach na Białorusi

Koła Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Ostródzie aktywnie działają nie tylko w swoim środowisku, ale także pomagają dzieciom z polskiej szkoły w Słonimiu na Białorusi.
   Z inicjatywy Pana Zdzisława Wójcika z Ostródy członkowie ZŻWP ufundowali artykuły szkolne: bloki, zeszyty, kredki, flamastry itp. dla uczniów ze szkoły w Słonimiu (Białoruś).
 

Czytaj więcej »

Gubin - Pamiętają o byłym garnizonie

Gubin, jeden z największych garnizonów Wojska Polskiego XX wieku, został zniesiony 30 czerwca 2002 roku. Pozostało po nim wiele niewykorzystanych bloków koszarowych, gdzie już obecnie do ponad wysokości pierwszego piętra wyrosły krzaki i drzewa.
    Działające w Gubinie od 2000 roku Stowarzyszenie Oficerów Piątych Dywizji „Kresowiak”, którego prezesem jest jej ostatni dowódca płk dypl. Lech Kamiński, postanowiło poszczególne kompleksy koszarowe upamiętnić specjalnymi tablicami.

Czytaj więcej »

Obchody Święta Wojska Polskiego w Inowrocławiu

W przeddzień rocznicy zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 roku w parku solankowym odbyły się uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego w garnizonie Inowrocław. Na uroczystym apelu powitał wszystkich zgromadzonych dowódca garnizonu gen. bryg. Krzysztof Mitręga. Na placu przed muszlą koncertową obecni byli m.in. przedstawiciele Sejmu, władz samorządowych, dowódcy jednostek wojskowych garnizonu inowrocławskiego, członkowie Koła nr 7 ZŻWP przy 56. Bazie Lotniczej  oraz zaproszeni goście.
 

Czytaj więcej »

Z życia Koła nr 2 ZŻWP w Rzeszowie

Okres wakacyjny mamy poza sobą, zapewne wielu z Was było na wypoczynku, leczeniu sanatoryjnym, na działkach czy też różnych względów w domu. Jak zawsze mimo wakacyjnego czasu koledzy z Zarządu Koła byli zawsze do dyspozycji, jeżeli zachodziła potrzeba a bywały takie, swój bezcenny czas przeznaczali na pomoc i nie tylko. Cóż piękniejszego od okazywania przyjaźni, życzliwości, uśmiechu można dać drugiemu człowiekowi. Stąd tak warto być w ZŻWP.
 

Czytaj więcej »

Wycieczka integracyjna Koła nr 3 ZŻWP w Przemyślu

24 lipca 2013 r. Koło nr 3 ZŻWP w Przemyślu w ramach współpracy, wspólnie z Kołem nr 1 TOZ Emerytów i Rencistów Funkcjonariuszy SG zorganizowało wycieczkę na trasie: Przemyśl - Rzeszów - Baranów Sandomierski - Ujazd - Sandomierz - Przemyśl.
 

Czytaj więcej »

Święto ZŻWP w Gołdapi

Koło ZŻWP w Gołdapi obchodziło w tym roku 32. rocznicę powstania Związku. Z tej okazji 21 czerwca 2013 r. w Kompleksie Rekreacyjnym „Leśny Zakątek” nad jeziorem w Gołdapi zorganizowano spotkanie członków i ich rodzin. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Starosta Andrzej Ciołek, Burmistrz Marek Miros i przedstawiciel 15 Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego Ireneusz Ruciński.

 

           

Czytaj więcej »