Związek Żołnierzy Wojska Polskiego
Zarząd Główny

Adres Zarządu Głównego:
ul. Miklaszewskiego 5
02-776 Warszawa

tel. +48 727 008 000

Organizacja pożytku publicznego   KRS 0000141267

Związek na co dzień

Zebranie członków Koła nr 7 ZŻWP z Inowrocławia oraz przygoda z ekologią w firmie Plast-Mar w Balczewie

W dniu 28 czerwca 2016 r. zarząd koła nr 7 ZŻWP z Inowrocławia wspólnie z firmą Plast-Mar, zajmującą się recyklingiem tworzyw sztucznych, zorganizowali spotkanie ekologiczne dla członków i sympatyków ZŻWP w siedzibie firmy w miejscowości Balczewo koło Inowrocławia. Teren zakładu otacza las, w którym usytuowane są dwa rezerwaty przyrody oraz edukacyjna ścieżka przyrodniczo leśna „Balczewo - Rejna”.
   Właściciel firmy Marek Margielewski miał pomysł na nowoczesne rozwiązanie w przetwarzaniu tworzyw sztucznych, a była nim produkcja granulatu z odpadów. Z powstałego surowca można było tworzyć nowe produkty. Pomysł zyskał grupę entuzjastów, a dzięki zaangażowaniu bliskich stał się również biznesem rodzinnym.
    Ponadto właściciele prowadzą izbę tradycji, w której opisują historię firmy, gromadzą pamiątki rodzinne, jak i te związane z działalnością gospodarczą. Podczas spotkania uczestnicy  mogli  skorzystać z oferty edukacyjnej dla dzieci i młodzieży. Celem zajęć było praktyczne poznanie procesu recyklingu i jego wpływ na środowisko.
    Po zwiedzeniu zakładu oraz punktu edukacji ekologicznej uczestnicy udali się do sali konferencyjnej, gdzie Prezes koła Lech Murawski zapoznał zebranych z pismem Biura Bezpieczeństwa Narodowego Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi gen. bryg. dr. Jarosława Kraszewskiego skierowanego do gen. dyw. dr. Franciszka Puchały, Prezesa ZŻWP, dotyczącego rozwiązania przez Ministra Obrony Narodowej porozumienia ze ZŻWP.
    Ponadto w trakcie spotkana uczestnicy zostali zapoznani z Postanowieniem nr 2/OwzS/DKS/2016 Ministra Obrony Narodowej odmawiającego wszczęcia postępowania administracyjnego na wniosek Związku Żołnierzy Wojska Polskiego z dnia 29 lutego 2016 r. o wydanie decyzji administracyjnej.
   Spotkanie nie odbyłoby się gdyby nie pomoc i wsparcie właściciela firmy Marka Margielewskiego.

Rzecznik koła nr 7 ZŻWP w Inowrocławiu
ppłk w st. spocz. Andrzej DARGACZ

« Powrót do listy