Związek Żołnierzy Wojska Polskiego
Zarząd Główny

Adres Zarządu Głównego:
ul. Miklaszewskiego 5
02-776 Warszawa

tel. +48 727 008 000

Organizacja pożytku publicznego   KRS 0000141267

Związek na co dzień

Reaktywacja i przegrupowanie Koła nr 7 w pełni się powiodło

Od dwóch lat działalność statutowa koła nr 7 była bardzo nie wydolna, a raczej ulegała rozpadowi doszło do takiego stanu, że na dzień 31 grudnia 2014 r. w Kole ewidencyjnie było 7 członków, a praktycznie tylko 3.
     Zarząd Rejonowy zaczął się bardzo zastanawiać gdzie przyczyna? Czyja wina? I do źródła doszliśmy, a mianowicie główną przyczyną tego stanu rzeczy było kompletnie brak współpracy w relacji prezes i zarząd koła, a kierownik Klubu Wojskowego w Siemirowicach. Doszło do takiego stanu rzeczy, a mianowicie członkowie koła podjęli taką decyzję, że do Klubu nie wejdą, bo kierownik Klubu traktuje ich jak intruzów, nie ma dla nich miejsca, a zarząd nie może uzyskać nawet jednej szuflady, aby przechować tam dokumenty koła. Główne kuriozum jest to, że kierownikiem Klubu jest były żołnierz zawodowy w stopniu kompletnego pułkownika dyplomowanego i jeszcze jedno stopień pułkownika otrzymał dzięki Związkowi.
     W styczniu tego roku urodziła się myśl, aby porozmawiać z wójtem gminy Cewice i tak się stało. W dniu 24 lutego 2015 r. prezes ZR ZŻWP w Słupsku spotkał się z wójtem gminy Panem mgr inż. Grzegorzem Pernalem, rozmowa przebiegała w wybitnie miłej atmosferze i po przedstawieniu problemu i sytuacji Pan wójt z poniesionymi ramionami powiedział, panie prezesie przyjmuję was z radością i satysfakcją. Na wstępie uzgodniliśmy, ze zarząd koła otrzymuje w pełni wyposażone pomieszczenie w Gminnym Domu Seniora z możliwością korzystania z tego pomieszczenia jeden dzień w tygodniu oraz na zebrania koła lub inne przedsięwzięcia integracyjne Gminne Centrum Kultury wraz z pracownikami tego Centrum. Następnie poprosiłem Pana Wójta, aby udostępnił pomieszczenie w celu spotkania się z chętnymi do pracy społecznej w Związku. Pan wójt pobrał klucz od sali konferencyjnej Urzędu Gminy i pozwolił na zorganizowanie zebrania.
     Zebranie poprowadził prezes ZR ZŻWP w Słupsku na zebranie przyszło 11 osób. Wszyscy wypełnili deklaracje o wstąpieniu do koła nr 7. Organizator opieki paliatywnej ZR kol. mjr Teofil Przysowa, rzecznik prasowy ZR kol. ppłk Ryszard Ferdyn oraz prezes ZR przedstawili przybyłym cele i zadania Związku na rzecz i dobra środowiska wojskowego.
     Przystąpiono do wyboru władz. Prezesem koła nr 7 ponownie został wybrany kol. mjr nawig. Grzegorz Patyk, sekretarzem wybrano kol. kpt. Stanisława Wolskiego, a skarbnikiem kol. kpt. Ryszarda Budzyńskiego.
     Przewodniczącym komisji rewizyjnej koła został kol. st. chor. sztab. Piotr Chmielewski, sekretarzem komisji kol. st. chor. sztab. Andrzej Kubica, a członkiem kol. mł. chor. Marian Wrzałkowski.
     Pierwsze zebranie koła po reaktywacji przyjęło następujące uchwały:
     1. Numer koła pozostaje bez zmian, czyli nr 7;
     2. Siedzibą koła będzie miejscowość Cewice;
     3. Opiekunem koła z ramienia gospodarza będzie wójt gminy Cewice.
     Ja, jako prezes ZR jestem w pełni usatysfakcjonowany, że reaktywacja i przegrupowanie koła w pełni się powiodło. Wielkie słowo DZIĘKUJE kieruję do wójta gminy Pana Grzegorza Pernala oraz do wszystkich 11 kolegów, którzy wyrazili zgodę na członkostwo i na pełnienie funkcji z wyboru w kole nr 7 Cewice.

Tekst: Romuald DETMER - prezes ZR
                              Foto: Ryszard FERDYN - rzecznik prasowy ZR

 

Zarząd Koła nr 7
Komisja Rewizyjna Koła nr 7

« Powrót do listy