Związek Żołnierzy Wojska Polskiego
Zarząd Główny

Adres Zarządu Głównego:
ul. Miklaszewskiego 5
02-776 Warszawa

tel. +48 727 008 000

Organizacja pożytku publicznego   KRS 0000141267

Związek na co dzień

XII Nocny Rajd Szlakiem Szwadronu Nadgoplańskiego

Dnia 22 lutego 2014 roku po raz dwunasty Zarząd Koła nr 7 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego przy 56. Bazie Lotniczej w Inowrocławiu współorganizował razem z Publicznym Gimnazjum im. Kazimierza Górskiego w Rojewie, Towarzystwem Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 koło w Inowrocławiu oraz Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym w Inowrocławiu w Inowrocławiu XII Nocny Rajd Szlakiem Szwadronu Nadgoplańskiego celem uczczenia pamięci bohaterstwa uczestników Powstania Wielkopolskiego w jego 95 rocznicę. Rajd odbył się na trasie: Inowrocław - Liszkowo - Jaszczółtowo - Rojewo.
   Uczestnikami byli uczniowie wraz z opiekunami z następujących szkół: SP nr 4 w Inowrocławiu, SP nr 11 w Inowrocławiu, ZSI w Inowrocławiu, Gimnazjum nr 1 w Inowrocławiu, Gimnazjum nr 4 w Inowrocławiu, Gimnazjum w Złotnikach Kujawskich, II LO w Inowrocławiu, Gimnazjum w Rojewie oraz z Ośrodka Wspierania Dziecka i Rodziny w Inowrocławiu, a także turyści indywidualni. Razem w imprezie brała udział rekordowa ilość uczestników - 250.
   W trakcie rajdu rozegrano grę terenową nawiązującą tematycznie do Powstania Wielkopolskiego. Nagrody za grę terenową otrzymali: Krystian Babral z Gimnazjum w Złotnikach Kujawskich, Patrycja Migdał z Gimnazjum w Rojewie i Oskar Białek z Zespołu Szkół Integracyjnych w Inowrocławiu. Przyznano również trzy wyróżnienia dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Inowrocławiu. Otrzymali je: Marta Jabłońska, Filip Mianowany i Alicja Kmieć.
    W Gimnazjum w Rojewie rozstrzygnięto konkurs plastyczny o tematyce powstańczej i przyznano nagrody książkowe w dwóch kategoriach: szkoła podstawowa i gimnazjum.
   W kategorii szkół podstawowych I miejsce zdobyła Oliwia Szałecka z SP nr 4 w Inowrocławiu, II miejsce zdobyła Marta Jabłońska z SP nr 4 w Inowrocławiu, a III miejsce zdobyła również uczennica inowrocławskiej „czwórki” - Zuzanna Zaremba.
   W kategorii gimnazjum przyznano: I miejsce Patrykowi Kubiakowi z Gimnazjum nr 1 w Inowrocławiu, II miejsce Wiktorowi Bauerowi z Zespołu Szkół Integracyjnych w Inowrocławiu, III miejsce Marcinowi Wiśniewskiemu z Gimnazjum nr 1 w Inowrocławiu i Agacie Dziubie z Gimnazjum w Rojewie.
   Wręczono też nagrodę najmłodszej uczestniczce rajdu Wiktorii Murawskiej z SP nr 4 w Inowrocławiu.
   Wręczenia nagród zwycięzcom dokonali: radny powiatowy Andrzej Brylew, prezes Koła nr 7 ZŻWP przy 56. Bazie Lotniczej w Inowrocławiu ppłk. w st. spocz. pil. Lech Murawski, który wręczył trzy puchary za grę terenową podczas rajdu ufundowane przez zarząd koła, prezes i wiceprezes Inowrocławskiego Oddziału PTTK Andrzej Dargacz i Radosław Balmowski oraz dyrektor Zespołu Szkół w Rojewie Jadwiga Florczak.
   Jest to już kolejny rajd, który możemy zaliczyć, jako udaną imprezę organizowaną dla młodzieży szkolnej miasta i powiatu inowrocławskiego.
 

 

« Powrót do listy