Związek Żołnierzy Wojska Polskiego
Zarząd Główny

Adres Zarządu Głównego:
ul. Miklaszewskiego 5
02-776 Warszawa

tel. +48 727 008 000

Organizacja pożytku publicznego   KRS 0000141267

Związek na co dzień

Przygoda z Saperami - VIII Rajd Sapera 21 kwiecień 2018 r.

Dnia 16 kwietnia wojska inżynieryjne obchodzą swoje święto, tego dnia wypada Dzień Sapera. Święto to obchodzone jest już od 1946. Zostało ustanowione na cześć sforsowania Odry i Nysy Łużyckiej 16 kwietnia 1945 roku. W tamtym okresie Saperzy wnieśli ogromny wkład w odzyskanie ziem polskich.
    Koło nr 7 ZŻWP w Inowrocławiu wspólnie z Oddziałem PTTK, Stowarzyszeniem Saperów Polskich z Koła nr 11 oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego  już po raz ósmy zorganizowało Rajd Sapera.
    Uczestnicy rajdu wyruszyli z inowrocławskiego Parku Solankowego i udali się na poligon wojskowy w Sławęcinku, maszerując przez Mimowolę, Sławęcin do mety. Trasa piesza liczyła ok. 8 km, natomiast trasa rowerowa ok. 30 km. W imprezie uczestniczyła młodzież ze szkół podstawowych,  turyści indywidualni, oraz kolarze. Trasę pieszą przeszło 186 osób, trasę rowerową pokonało blisko 50  kolarzy zrzeszonych w KTR Kujawiak Inowrocław oraz  kolarze  z Kruszwicy. W imprezie wzięli również udział zaproszeni goście: Pani Wiesława Pawłowska - Radna Powiatu Inowrocławskiego, Pan Jarosław Kopeć - Radny Miasta Inowrocławia oraz przedstawiciele 2. Pułku Inżynieryjnego w Inowrocławiu z Patrolu Saperskiego nr 14, którzy byli jednocześnie współorganizatorami imprezy. Na zakończenie rajdu na uczestników czekała gorąca grochówka.
    Rajd Sapera jest imprezą cykliczną, która ma na celu nie tylko świetną zabawę i obcowanie z naturą ale również poznanie specyfiki pracy patrolu saperskiego, zapoznanie się ze sprzętem, który jest   na wyposażeniu wozu patrolowego.
    Na uczestników rajdu czekał konkurs wiedzy historyczno-krajoznawczej, konkurs wiedzy saperskiej oraz test praktyczny z wykrywaczem min. Łącznie nagrodzono 10 osób.   
   Wszystkim gościom, współorganizatorom  i uczestnikom dziękujemy za przybycie a nagrodzonym laureatom serdecznie gratulujemy.  

Tekst: Andrzej DARGACZ - Rzecznik Koła nr 7 w Inowrocławiu
Foto: Jerzy EKERT

 

« Powrót do listy