Związek Żołnierzy Wojska Polskiego
Zarząd Główny

Adres Zarządu Głównego:
ul. Miklaszewskiego 5
02-776 Warszawa

tel. +48 727 008 000

Organizacja pożytku publicznego   KRS 0000141267

Aktualności

Łomża w rodzinie wojskowej

Zarząd Rejonowy Związku Żołnierzy Wojska Polskiego pod kierownictwem Prezesa Zarządu, jednocześnie Kierownika Klubu Wojskowego w Łomży ppłk. Ryszarda Matuszewskiego zorganizował w dniu 21 czerwca 2018 r. spotkanie towarzysko-integracyjne członków dwóch Kół łomżyńskich i Koła zambrowskiego. Odbyło się ono na terenie prywatnej strzelnicy byłego dowódcy łomżyńskiej jednostki wojskowej ppłk. Ludwika Zalewskiego.
    Otwierając spotkanie ppłk Ryszard Matuszewski powitał serdecznie i pięknie zebranych na strzelnicy członków naszego Związku i podkreślił, że udało się je zorganizować mimo trudności formalnych.
    Zaakcentował z satysfakcją dobrze układającą się współpracę z prezesami zarządów Kół. Także dobrze realizowana jest współpraca z kierownikiem Łomżyńskich Warsztatów Technicznych i Wojskowym Komendantem Uzupełnień. Dzięki takiej współpracy nasz Związek terminowo realizuje wszystkie regulaminowe zamierzenia.
   Drugim punktem spotkania były zawody strzeleckie o puchar Prezesa Zarządu Rejonowego ZŻWP w Łomży.
     Strzelano z pistoletu trzy strzały próbne i pięć strzałów na ocenę.
     Najlepsze wyniki uzyskali koledzy:
     1. Eugeniusz Rogiński - 47 punktów;
     2. Stanisław Koński - 47 punktów;
     3. Henryk Kowalewski - 45 punktów.
    Za pierwsze miejsce kol. Eugeniusz Rogiński otrzymał puchar, zaś wszyscy zdobywcy trzech pierwszych miejsc, także pamiątkowe dyplomy. Dokonał tego z przyjemnością i atrakcyjnie, Prezes Zarządu Rejonowego ZŻWP w Łomży ppłk Ryszard Matuszewski.
   Podczas spożywania bardzo smacznej żołnierskiej grochówki był czas na koleżeńskie rozmowy o swoich, różnych sprawach rodzinnych i związkowych.

St. chor. sztab. Wacław OSTROWSKI
Foto: Andrzej SOSZYŃSKI

 

« Powrót do listy