tel. +48 727 008 000

Organizacja pożytku publicznego   KRS 0000141267

Aktualności

XI Zawody Sportowo-Obronne Lubuskiego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego

29 czerwca 2018 r. na obiektach Zielonogórskiego Klubu Sportowego „Gwardia” w Zielonej Górze odbyły się - współfinansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego - XI Zawody Sportowo-Obronne Lubuskiego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego.
   Uczestniczyło w nich osiemnaście 3-osobowych drużyn, w tym dwie drużyny Związku Rezerwistów Bundeswehry z Guben oraz jedna drużyna Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych z Zielonej Góry. Drużyny spoza ZŻWP uczestniczyły w Zawodach według oddzielnej klasyfikacji. Rozegrano konkurencje w strzelaniu z pistoletu Margolin (kal. 5,6) i karabinka kbks (kal. 5,6) w klasyfikacji indywidualnej i zespołowej.
    Przed rozpoczęciem Zawodów chwilą ciszy uczczono pamięć zmarłego niedawno chor. Andrzeja Antoniaka - wielokrotnego uczestnika i medalistę Zawodów, zarówno w klasyfikacji drużynowej jak i indywidualnej reprezentującego Koło w Kożuchowie.
   Puchar Prezesa Lubuskiego Zarządu Wojewódzkiego ZŻWP gen. bryg. Aleksandra Bortnowskiego dla najlepszego zawodnika w dwuboju indywidualnym zdobył st. chor. sztab. Zbigniew Milczarek - 195 pkt. (koło Tuplice). Drugie miejsce zajął ppor. rez. Krzysztof Bażański - 192 pkt. (koło Żary). Trzecie miejsce zajął z wynikiem 190 pkt. ppłk pil. w st. spocz. Alfred Hajduła - prezes Koła w Babimoście.
   Puchar Marszałka Województwa Lubuskiego - Elżbiety Polak dla najlepszego zespołu w dwuboju drużynowym zdobył zespół koła z Babimostu - 551 pkt. Drugie miejsce zdobył zespół koła z Kożuchowa - 548 pkt. a trzecie pierwszy zespół koła nr 16 z Zielonej Góry – 523 pkt.
   Najlepszym zawodnikiem w strzelaniu z pistoletu Margolin okazał się Zbigniew Milczarek, który „wystrzelał”  98 pkt. Drużynowo, najlepszym okazał się zespół koła z Kożuchowa, który z wynikiem 276 pkt. zdobył puchar ufundowany przez przewodniczącego Sejmiku Województwa Lubuskiego - Czesława Fiedorowicza.
   W strzelaniu z karabinka kbks pierwsze miejsce zajął Zbigniew Milczarek - 97 pkt. (koło Tuplice), który był również najlepszym zawodnikiem w dwuboju strzeleckim oraz w strzelaniu z pistoletu Margolin.
    Najlepszą drużyną z karabinka kbks okazał się zespół Koła z Babimostu - 276 pkt.
   Ponadto wręczono puchary: ufundowany przez prezydenta Zielonej Góry Janusza Kubickiego, zdobył st. chor. sztab. Ryszard Zaskurski, a przez starostę Powiatu Zielonogórskiego - Dariusza Wróblewskiego, ppłk pil. Alfred  Hajduła. Puchar Komendanta Miejskiego Policji zdobył st. sierż. policji Kazimierz Robakowski.
    Zgodnie ze zwyczajem panującym na Zawodach nie zabrakło tradycyjnej grochówki, a po zakończeniu konkurencji strzeleckich puszek piwa.