Związek Żołnierzy Wojska Polskiego
Zarząd Główny

Adres Zarządu Głównego:
ul. Miklaszewskiego 5
02-776 Warszawa

tel. +48 727 008 000

Organizacja pożytku publicznego   KRS 0000141267

Aktualności

Noworoczne Spotkanie Opłatkowe ZŻWP w Przemyślu

Już od piętnastu lat wigilijny opłatek stał się stałym elementem naszych Spotkań Opłatkowych. Tym razem w dniu 12 stycznia 2018 roku w godzinach popołudniowych w Hotelu Accademia przy ul. Wybrzeżu Józefa Piłsudskiego odbyło się takie coroczne spotkanie. Spotkania opłatkowe stają się okazją do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia oraz obchodów Nowego Roku.
   Prezes ZR ZŻWP w Przemyślu Zbigniew Łąka na wstępie poprosił wszystkich o powstanie i uczczenie pamięci zmarłych kolegów minutą ciszy.
   Następnie Zbigniew Łąka przywitał zaproszonych gości, wśród których byli m.in. poseł na Sejm RP Marek Rząsa, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Janusz Zapotocki, radny Rady Miejskiej Ryszard Kulej, Dyrektor WBE Jan Motyka, prezes ZKRPiBWP płk Henryk Burdon, prezes 39 Oddziału Związku Spadochroniarzy Polski Eugeniusz Tamaka, Dyrektor Hotelu Accademia Norbert Kowalski, Marian Szeliga.
    Słowo boże wygłosił ks. kapelan ppłk Marcin Kwiatkowski i przekazał wigilijne przesłanie i złożył zebranym życzenia świąteczne i noworoczne.
   Jak zawsze podczas takich spotkań tak i tym razem spotkaniu towarzyszyła radosna, życzliwa i rodzinna atmosfera. Najważniejszą częścią spotkania było podzielenie się opłatkiem - symbolem zgody i pojednania. Przy wigilijnym stole była okazja, by wymienić poglądy, podyskutować o minionym czasie i o nadziejach związanych z Nowym Rokiem. Nigdy dość takich spotkań, gdzie możemy popatrzeć sobie głęboko w oczy, powiedzieć co za nami, co przed nami, życzyć sobie tego co dobre i namawiać się do wzajemnej współpracy. Każdy taki Opłatek to naprawdę wyjątkowy dla nas dzień. Dzień, w którym w świątecznej atmosferze możemy się spotkać, powspominać, porozmawiać i po prostu ze sobą pobyć.
    Podczas tego spotkania prezes ZKRPiBWP płk Henryk Burdon, nasz wielki przyjaciel, odznaczył dwóch naszych kolegów Kombatanckim Krzyżem Zwycięstwa. Uchwałę o nadanie krzyży podpisał Przewodniczący Kapituły Odznaczeń komandor Henryk Kalinowski oraz Prezes ZG ZKRPiBWP płk dr hab. Ryszard Sobierajski. Odznaczeni to koledzy: Krzysztof Lach i Wiesław Więch.

Tekst i zdjęcia: Zbigniew ZEMBRZUSKI

 

« Powrót do listy