Związek Żołnierzy Wojska Polskiego
Zarząd Główny

Adres Zarządu Głównego:
ul. Miklaszewskiego 5
02-776 Warszawa

tel. +48 727 008 000

Organizacja pożytku publicznego   KRS 0000141267

Aktualności

Dobra robota!!!

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia oraz Nowy Rok 2018, prezesi kół organizują różnego rodzaju przedsięwzięcia takie jak m.in. zebrania grudniowe, spotkania wigilijne, ale na te spotkania integracyjne nie wszyscy mogą przybyć są tacy członkowie, którzy nie chcą, ale są i tacy, którzy nie mogą i tu prezesi kół „powołali patrole świąteczne” z zadaniem odwiedzenia  te koleżanki i tych kolegów, którzy z uwagi na stan zdrowia i wiek  przybyć na spotkanie grudniowe nie mogą.
    Prezes koła nr 1 kol. chor. sztab. Józef Wróblewski wraz z kol. Romualdem Detmerem  w dniu 6 grudnia 2017 r. odwiedzili kol. ppłk. Aleksego Zięciaka (90 lat) oraz kol. ppłk. Mariana Dziergowskiego (87 lat). Prezes zakupił kwiaty doniczkowe (gwiazda betlejemska) a na doniczce nakleił logo Związku składając życzenia w imieniu zarządu i członków koła wręczył te kwiaty. Radość była wielka wprost nie do opisania.
     Następnie w dniu 8 grudnia 2017 r. ten sam patrol udał się do Domu Seniora „Magnolia” w Lęborku i odwiedzając najstarszego członka koła kol. ppłk. farm. Mariana Cierpickiego (97 lat), następnie udaliśmy się do miejscowości Krępa Słupska odwiedzając małżeństwo kol. st. sierż. Marię Jakowiec i kol. płk. Jana Jakowiec (94 lata) wszystkim również wręczono gwiazdę betlejemską. Pani Maria postawiła ten kwiat w najważniejszym punkcie swego mieszkania. Wszyscy byli bardzo zadowoleni, radośni i szczęśliwi, częstowano nas kawą, herbatą ciastkami, czekoladą, a Państwo Jakowiec  w błyskawiczny sposób zastawili stół i urządzili ucztę. Nikt nie chciał nas z domu wypuścić, wszyscy prosili zostańcie jeszcze parę chwil, a kol. Zięciak dużo opowiadał o czasach wojennych, natomiast Pani Dziergowska o czasach jak była z całą rodziną na Syberii. Wszyscy, których odwiedziliśmy  opłacili składki członkowskie za rok 2018.
    Również prezes koła nr 10 „Radar” kol. st. chor. sztab. Jan Odziomek zorganizował „patrol świąteczny”. W dniu 11 grudnia 2017 r. odwiedzili kol. płk. Zdzisława Lewandowskiego. W skład patrolu weszli kol. Jan Odziomek, kol. Marek Kul i kol. Romuald Detmer. Z wielką radością przywitała nas córka Danuta z mężem Krzysztofem. Również były wspomnienia i wielka wdzięczność za to, że Związek pamięta o swoich członkach nawet wówczas gdy już są nie aktywni. Pan Zdzisław w dowód wdzięczności i radości poczęstował lampką koniaku. Ponadto prezes koła wcześniej odwiedził również kol. płk. Tadeusza Panasiuka (86 lat). Tu również wielka radość i gościnność Polska.
    W dniu 15 grudnia 2017 r. prezes koła nr 4 im. 28 splm kol. st. chor. sztab. Zdzisław Orluk wraz z kol. Ryszardem Kurasem również jako „patrol świąteczny” udali się do swoich kolegów, którzy na spotkanie wigilijne, które odbyło się w dniu 12 grudnia 2017 r. przybyć chcieli, ale stan zdrowia im na to nie pozwolił. Odwiedzającym w imieniu członków koła wręczono małe symboliczne prezenty tj.  kubek z logo Związku i czekoladę.
    W pierwszej kolejności pojechali do szpitala ponieważ tam przebywa kol. ppłk pil. Marian Winciaszek (88 lat) następnie odwiedzili kol. ppłk. Stanisława Kobylarza (84 lat) oraz udano się do kol. st. chor. sztab. Stanisława Tyczyńskiego (89 lat) i kol. st. chor. sztab. Adolfa Dołotki (80 lat). Wszyscy byli bardzo szczęśliwi i w pełni zadowoleni. Częstowano kawą, herbatą, ciastem i prosili aby jeszcze nie wychodzić tylko pragnęli aby z nimi pozostać jak najdłużej.
     Uprzejmie informuję, że to kilka wybranych zdarzeń w tym temacie, ponieważ  w naszym słupskim rejonie wszyscy prezesi kół, a jest ich 12, organizują takie odwiedziny (oczywiście tam gdzie zachodzi taka potrzeba). Mamy nadzieję, że na pewno podzielą się tymi zacnymi i godnymi przedsięwzięciami na łamach GWiR i naszej stronie internetowej również.
    Wszystkim odwiedzającym i odwiedzanym w imieniu prezydium ZR i swoim własnym składam serdeczne żołnierskie podziękowanie i życzę bardzo dużo zdrowia, miłości i szczęścia wiele, wesołych i ciepłych Świąt w zimowej scenerii oraz szczęśliwego Nowego 2018 Roku, a ponadto każdemu  po 123 lata życia w dobrobycie absolutnym.

Romuald DETMER - prezes ZR ZŻWP w Słupsku
Foto: Józef WRÓBLEWSKI, Marek KUL

 

« Powrót do listy