Związek Żołnierzy Wojska Polskiego
Zarząd Główny

Adres Zarządu Głównego:
ul. Miklaszewskiego 5
02-776 Warszawa

tel. +48 727 008 000

Organizacja pożytku publicznego   KRS 0000141267

Aktualności

Zagraniczne sukcesy Wojskowego Zespołu Wokalnego „Wiarusy” im. ppłk. lek. Stanisława Szarmacha ze Słupska

W  dniach 25-27 sierpnia 2017 r. w Swietłogorsku (obwód Kaliningradzki) odbył się „XI Międzynarodowy Festiwal Pieśni Patriotycznych i Żołnierskich” organizowany przez Stowarzyszenie Społeczne „Świnoujście-Kaliningrad-Olsztyn”. Wojskowy Zespół Wokalny „WIARUSY” im. ppłk. lek. Stanisława Szarmacha ze Słupska został na to artystyczne przedsięwzięcie zaproszony już po raz czwarty i wziął w nim udział. W festiwalu brało udział 21 podmiotów z Polski, Białorusi i Rosji. Festiwal odbył sie pod hasłem „MUZYKA JEDNOCZY”.
    W dniu 25 sierpnia 2017 r. o godz. 10.00 na głównym placu Swietłogorska odbyło się otwarcie Festiwalu. Orkiestra Reprezentacyjna Floty Bałtyckiej w czasie podniesienia Flag Państwowych odegrała hymny Polski, Białorusi i Rosji. W trakcie podniesienia naszej flagi „Wiarusy” odśpiewały naszego  Mazurka.
     Przesłuchania odbyły się w dwóch kategoriach soliści oraz zespoły i chóry. „Wiarusy”, tak jako Zespół oraz indywidualnie zdobyły następujące trofea:
     Nasza solistka Eliza Prasowska  wyśpiewała:
     „I miejsce” w kategorii  soliści  oraz „I miejsce” w kategorii najlepiej wykonana piosenka w języku rosyjskim.
     Zespół „WIARUSY” wyśpiewali:
    „II miejsce w kategorii zespoły i chóry” oraz „Nagrodę publiczności”. Ponadto zdobył wyróżnienie dyrektora Wojskowego Zespołu Artystycznego Floty Bałtyckiej „Czarne Berety”.
    Jak z tego wynika Wojskowy Zespół Wokalny „WIARUSY” im. ppłk. lek. Stanisława Szarmacha ze Słupska dobrze przygotował się do udziału w tym muzycznym przedsięwzięciu i jak zawsze godnie reprezentował  piękny gród Słupsk przywożąc tak zaszczytne wyróżnienia.
    Bardzo serdecznie, radośnie i  ciepło po żołniersku  dziękuje  wszystkim członkom Zespołu za determinację oraz piękną i godną postawę  patriotyczną i muzyczną.
                                     

                                                                                                       Kierownik
                                         Wojskowego Zespołu Wokalnego „WIARUSY”
                                         Romuald DETMER

« Powrót do listy